Séra s retinolom

Počet výrobkov: 62

Retinol je veľmi cenná zložka v kozmetickom priemysle. Pôsobí na viacerých úrovniach a rieši mnohé potreby a problémy pokožky. Po retinolovom sére sa oplatí siahnuť, keď pleť stráca pevnosť, vykazuje známky starnutia alebo bojuje s akné. Doplňte svoju starostlivosť o vitamín A a objavte jeho skvelé účinky!

Sérum s retinolom

Séra s retinolom, teda ide o derivát vitamínu A, sa odporúčajú najmä ľuďom so zrelou, mastnou a aknóznou pleťou. Táto zložka podporuje procesy proti starnutiu a normalizuje tvorbu kožného mazu. Po sére sa oplatí siahnuť aj v prípade nerovnomerného tónu pleti – retinol ju pomáha rozjasniť. Tento typ séra môžu používať aj ľudia so suchou, citlivou alebo kuperóznou pokožkou. Vtedy treba zvoliť prípravok s retinolom v nízkej koncentrácii. Vďaka tomu nebude prísada dráždiť citlivejšiu pokožku.


Dozvedieť sa viac

Sérum s retinolom - aké má vlastnosti?

Retinol má mnoho vlastností. Podporuje:

  • normalizáciu práce mazových žliaz,
  • vyrovnávanie povrchu pokožky,
  • spevnenie epidermy,
  • tvorbu nových kožných buniek.

Upozorňujeme, že používanie séra s touto účinnou látkou môže podráždiť epidermis. Preto by ste mali používať prípravky s retinolom v správnom množstve. V našej ponuke nájdete sérum s koncentráciou tejto zložky na úrovni 0,2% (pre ľudí, ktorí začínajú svoje dobrodružstvo s vitamínom A) až do 5% (pre ľudí, ktorí predtým užívali prípravky s retinolom).

Na noc alebo deň?

Retinol má fotosenzibilizačné vlastnosti. Preto treba na noc používať sérum s touto zložkou a cez deň krém s UV filtrami. Pomôže chrániť pokožku pred škodlivými účinkami slnka. Okrem toho pri používaní kozmetiky s retinolom nezabudnite pravidelne zvlhčovať epidermis. Retinol môže pomôcť v boji proti procesu starnutia. Preto sa oplatí siahnuť pravidelne po sére s touto účinnou látkou.

Prezrite aj: Antioxidačné pleťové maskyAntioxidačné séraKrémy s retinolom

Prečítajte si: Najlepšie hydratačné krémy na tvár a Najlepšie produkty s retinolom – TOP 10