Kvetinové vody a hydroláty pre starostlivosť o tvár

Počet výrobkov: 22

Hydroláty, teda kvetinové vody, dokážu tonizovať či osviežiť pokožku a vlasy. V závislosti od typu rastlinného hydrolátu, pokožku naviac účinne hydratujú, vyživujú a normalizujú. Hydrolát môže skutočne nahradiť tonikum a jeho funkciu, ak je jeho pH v optimálnom, mierne kyslom rozsahu pH. Vyberte si ideálny hydrolát pre Vašu pleť!

Starostlivosť o pleť pozostáva z troch hlavných krokov: čistenie, tonizácia a výživa. Druhý krok je veľmi dôležitý. Jeho účelom je obnoviť správne pH epidermis a pripraviť ju na vstrebávanie ďalších produktov. Na to môžete použiť toniká alebo hydroláty, ktoré sa tiež nazývajú kvetinové vody.

Tieto produkty je možné aplikovať priamo na pokožku, pretože ju nedráždia. Mnohé z nich majú navyše jemnú kvetinovú alebo bylinkovú vôňu, vďaka ktorej je každodenná starostlivosť príjemným rituálom.


Dozvedieť sa viac

Čo sú hydroláty a kvetinové vody?

Hydroláty sú produkty, ktoré vznikajú destiláciou rastlín vodnou parou. Týmto spôsobom sa získa tekutina s malým množstvom éterických olejov a vo vode rozpustných rastlinných látok, napríklad fenolov, hydrofilných alkoholov a aldehydov.

Obsahujú aktívne zložky, ktoré:

 • podporujú hydratáciu a tonizáciu epidermy,
 • pomáhajú v procesoch proti nedokonalostiam a začervenaniu,
 • pomáhajú znižovať tvorbu kožného mazu,
 • podporujú relaxačné procesy.

Ponúkame hydroláty pre všetky typy pleti, vrátane zrelej, suchej, zmiešanej a mastnej pleti. Vyberte si produkt, ktorý doplní Vašu každodennú starostlivosť.

Kvetinové vody v e-shope Cosibella - aké sú dostupné?

Ponúkame kvetinové vody, ktoré boli získané z rôznych druhov kvetov a bylín. Tu nájdete hydroláty napr., ktoré obsahujú:

 • harmanček – obsahuje aktívne látky, ktoré pomáhajú znižovať začervenanie a podráždenie;
 • mäta – jej zloženie obsahuje látky, ktoré pomáhajú osviežiť pokožku a bojovať proti baktériám;
 • ruža - jej látky podporujú hydratáciu suchej a zrelej pleti. Má jedinečnú vôňu;
 • cist - obsahuje látky, ktoré podporujú procesy upokojujúce podráždenia, regenerujúce poškodenia s antioxidačným účinkom;
 • levanduľa – obsahuje látky, ktoré pomáhajú uvoľniť, upokojiť pokožku a znížiť podráždenie.

Pred výberom hydrolátu pre seba dôkladne analyzujte potreby vašej pokožky. Ak je napríklad po umytí často nepríjemne stiahnutá, pouvažujte nad prípravkom s prísadami, ktoré podporujú zvlhčenie epidermy. Keď sa však potrebujete osviežiť, vyberte si kozmetiku s látkami, ktoré pomáhajú upokojiť podráždenie, znižujú tvorbu mazu a dodávajú zdravú farbu.

Kvetová voda na každodennú starostlivosť - ako používať?

Kozmetika má mierne kyslé pH, ktoré je blízke prirodzenej kožnej reakcii. To pomáha obnoviť prirodzenú rovnováhu pokožky. Preto sa počas druhej etapy starostlivosti oplatí používať hydroláty.

Pre bohaté zloženie a nízke riziko podráždenia ich však možno použiť aj napr. do:

 • vytvárania rôznych typov kozmetických prípravkov, napríklad v kombinácii s ílmi,
 • osvieženia pleti počas dňa, najmä v lete – hydrolát pred použitím vložte do chladničky. Nízka teplota pomôže priniesť väčšiu úľavu;
 • zvlhčenia bahenných alebo ílových masiek po ich nanesení na tvár.

Naše hydroláty majú praktický atomizér. Uľahčuje aplikáciu správneho množstva produktu na tvár. Prezrite si našu ponuku hydrolátov a obohaťte svoju každodennú starostlivosť o kvetinové vody.

Prezrite aj: Vegánske pleťové krémyVegánske maskySéra pre normálnu pleťPleťové toniká

Prečítajte si: Miniatúry kozmetiky – ktoré produkty v cestovnom balení sú MUST HAVE?

pixel