The Ordinary

Počet výrobkov: 62

Značka pochádzajúca z Kanady si získala uznanie mnohých nadšencov starostlivosti o pokožku vďaka svojim jednoduchým, účinným receptúram, prehľadnosti koncentrácií a nízkej cene. Vyberte si produkty zo širokej ponuky pleťových sér, olejov a produktov s kyselinami. Presvedčte sa o ich účinkoch teraz!

počet výrobkov: 30/62

The Ordinary - kozmetika s jasným a jednoduchým zložením

The Ordinary je jednou z vlajkových lodí kanadskej kozmetickej spoločnosti DECIEM, ktorú v roku 2013 založil Brandon Truaxe. Ponúka kozmetiku s jednoduchými, transparentnými ingredienciami. Obsahuje starostlivo vybrané aktívne zložky, ktoré podporujú zlepšenie stavu a vzhľadu pokožky.Na zdôraznenie faktu, že značka kladie na prvé miesto dobré a kvalitné ingrediencie, jej obaly tvoria fľaštičky, tuby a tégliky s minimalistickým dizajnom. Táto jednoduchosť – v obsahu aj balení – sa rýchlo stala charakteristickým znakom The Ordinary.


Dozvedieť sa viac

Kozmetika The Ordinary - pre koho je vhodná?

Fanúšikovia komplexnej starostlivosti o pleť nájdu v našej ponuke široký výber kozmetiky The Ordinary pre rôzne účely, typy a potreby pleti. Jej produkty obsahujú zložky, ktoré Vám pomôžu správne sa postarať o Vašu pleť po každej stránke.

The Ordinary - peelingy 

The Ordinary peelingy sú vlajkovou loďou produktov tejto značky, najmä The Ordinary peeling s AHA a BHA kyselinami. Obsahuje rôzne druhy kyselín, vrátane glykolovej, salicylovej, šikimovej a mliečnej. Peelingy majú tekuté zloženie, takže sa ľahko nanášajú. Stačí naniesť pár kvapiek peelingu na pokožku, vmasírovať končekmi prstov a po čase uvedenom na obale zmyť a pokračovať v ďalších fázach starostlivosti.

Peeling by sa nemal používať každý deň, ale 2-3 krát týždenne alebo aj menej často, v závislosti od úrovne citlivosti pokožky. Odporúča sa začať s 1 aplikáciou týždenne a potom postupne frekvenciu používania zvyšovať. Vyhnete sa tak podráždeniu pokožky.

Pred prvým použitím sa oplatí vykonať test znášanlivosti. Predídete tak nepríjemným prekvapeniam, prípadne alergickej reakcii po aplikácii prípravku. 

The Ordinary - séra

Dostupné sú exfoliačné, antioxidačné či hydratačné séra. Obsahujú množstvo látok v rôznych koncentráciách, ktoré podporujú exfoliáciu, hydratujú, vyživujú pokožku a podporujú anti-aging procesy proti starnutiu.

Majú tekuté zloženie, takže sa ľahko nanášajú a zložky, ktoré obsahujú, sa pokožkou rýchlejšie vstrebávajú. The Ordinary sérum bude ideálne na doplnenie a spestrenie Vašej každodennej starostlivosti o ďalšiu porciu aktívnych látok. Ich používanie je veľmi jednoduché:

  1. naneste niekoľko kvapiek prípravku na tvár,
  2. sérum vmasírujte do pokožky končekmi prstov,
  3. zmyte vlažnou vodou alebo nechajte vstrebať - podľa toho čo udáva výrobca.

Frekvencia používania séra závisí od zloženia produktu. Preto sa pred použitím oplatí naštudovať pokyny výrobcu.

The Ordinary - krémy

Zloženia krémov The Ordinary obsahujú zložky, ktoré podporujú starostlivosť o pleť a ochranu pred škodlivými vonkajšími faktormi, napr. UV žiarením. Taktiež podporujú jej hydratáciu, výživu a regeneráciu počas dňa aj noci.Možno ich použiť samostatne alebo ako ďalšiu vrstvu po nanesení oleja alebo séra. Ich krémová, hustá konzistencia robí každodennú starostlivosť o pleť skutočným potešením. 

The Ordinary - masky

Značka The Ordinary ponúka unikátne ílové masky, ktoré sú už hotové a pripravené na okamžité použitie. Takisto aj antioxidačné masky, určené na zmiešanie napr. s Vašim obľúbeným denným krémom.Ide o produkty s rôznym zložením a účelom. Napríklad zloženie čistiacich masiek obsahuje látky, ktoré pomáhajú odstraňovať odumreté kožné bunky a kozmetické zvyšky z povrchu epidermy. Masky pomáhajú absorbovať prebytočný maz a navracajú pleti pridodzený vzhľad. 

Tieto typy produktov sú určené na príležitostné použitie - 1-2x týždenne. Príliš časté používanie môže spôsobiť podráždenie pokožky.

The Ordinary -  produkty na čistenie pleti

V ponuke značky The Ordinary nájdeme aj produkty pre každodenné čistenie pleti. Čistiace gély na tvár majú jedinečné zloženie. Po nanesení emulzie a vmasírovaní do pokožky sa ich konzistencia zmení na mastnejšiu. To je znak toho, že je čas, aby ste produkt z pokožky opláchli.

Produkty obsahujú aktívne zložky, ktoré pomáhajú šetrne odstrániť nečistoty vrátane make-upu bez toho, aby nespôsobovali podráždenie. Pomáhajú dosiahnuť efekt jemnej a hydratovanej pokožky.

The Ordinary - toniká

Pleťové toniká značky The Ordinary sú určené na použitie po večernom vyčistení pleti. Obsahujú zložky ako napr.:

  • kyselina glykolová
  • šťava z listov aloe vera, ktorá pomáha hĺbkovo hydratovať pokožku.

Na druhý deň po použití tonika s kyselinami si nezabudnite na pokožku naniesť krém s ochrannými UV filtrami. 

The Ordinary - oleje

Čisté oleje The Ordinary obsahujú nenasýtené mastné kyseliny, ktoré podporujú hebkosť, zjemnenie a vyhladenie pokožky a pomáhajú vytvárať ochrannú vrstvu na jej povrchu.

Možno ich použiť ako súčasť každodennej starostlivosti o pleť, napr. pod sérum alebo ako doplnok denného krému a tiež ako vyživujúci doplnok pre Vaše vlasy. Stačí votrieť pár kvapiek oleja do vlhkých vlasov a zložky v ňom obsiahnuté ich pomôžu ochrániť pred nepriaznivými vonkajšími faktormi.

Kyseliny v kozmetike The Ordinary - aké zvoliť?

Pred výberom produktu s kyselinami by ste mali dôkladne analyzovať potreby Vašej pokožky a oboznámiť sa so zložením kozmetiky. Kozmetika The Ordinary obsahuje vo svojich prípravkoch kyseliny ako:

  • kyseliny glykolová a salicylová – ide o známy „krvavý peeling“. Zložky, ktoré obsahuje, pomáhajú odstraňovať odumreté kožné bunky, redukujú vrásky, pigmentové škvrny a normalizujú tvorbu kožného mazu. Prípravok s týmito kyselinami je určený najmä pre zmiešanú, mastnú a aknóznu pleť;
  • kyselina mliečna – v koncentrácii 5% podporuje hydratačné procesy. Produkty s jej prídavkom sú vhodné pre ľudí s citlivou, dehydrovanou, suchou a podráždenou pokožkou. V koncentrácii 10% podporuje keratolytické procesy, ale je miernejšia ako napríklad kyselina salicylová. Preto je vhodná pre ľudí, ktorí svoje dobrodružstvo s kyselinami len začínajú;
  • kyselina mandľová - v koncentrácii do 10% pomáha jemne odlupovať odumretú pokožku. Má veľké častice, takže nepreniká príliš rýchlo do hlbokých vrstiev pokožky a nedráždi ju. Najčastejšie sa kombinuje s kyselinou hyalurónovou, ktorá pomáha hydratovať pokožku a upokojuje podráždenia.

Po použití prípravkov s kyselinami nezabudnite počas dňa používať ochranný krém s UV filtrom.

Spoznajte všetky produkty kozmetiky The Ordinary a vyberte si tie, ktoré budú presne vyhovovať potrebám Vašej pleti a komplexne sa o ňu postarajú. 

Prezrite aj: Nacomi, K18, CeraVeOlaplex

Prečítajte si: Kyselina glykolová – čo to je a aké sú jej účinky na pleť?

pixel