Kozmetika na hydratáciu pokožky

Počet výrobkov: 2198

V Cosibelle veľmi dobre vieme, aká dôležitá je hydratovaná pleť. V našej ponuke nájdete starostlivo vybrané produkty, ktoré uspokoja tento základný, no kľúčový nárok pleti. Vyberať si môžete z prípravkov s intenzívnymi hydratačnými účinkami, ako napr. hydratačné séra, krémy, emulzie a gély, ktoré sú základom pre zdravo vyzerajúcu pleť. Ich pravidelným používaním zabezpečíte a udržíte optimálnu úroveň hydratácie pokožky, ktorá bude mať žiarivú, sviežu a zdravú farbu. Náš rad obsahuje produkty prispôsobené rôznym typom pleti, ktoré poskytujú potrebné hydratačné zložky, aby bola Vaša pleť krásna a dokonale hydratovaná. Objavte našu pestrú ponuku hydratačných produktov a vyskúšajte ich účinnosť v každodennej starostlivosti o pleť. Hydratácia je predsa pre pleť základ!

počet výrobkov: 30/2198

Cca. 20% vody nachádzajúcej sa v organizme je uložených v koži. Umožňuje jej to zachovať si pevnosť, mäkkosť a hladkosť. Vplyvom rôznych vonkajších faktorov však môže stratiť vlhkosť. V takejto situácii môžete siahnuť po pleťovej hydratačnej kozmetike zodpovedajúcej typu pleti a stupňu jej dehydratácie. V našej ponuke ich nájdete skutočne veľa. Ľahko si tak vytvoríte sadu kozmetiky pre každodennú starostlivosť.

Hydratácia a výživa pokožky – prečo sú potrebné?

Pokožka je najväčším orgánom človeka a oddeľuje organizmus od okolitého prostredia. To znamená, že je neustále vystavená škodlivým vonkajším faktorom, ako je slnko, vietor, mráz, suchý vzduch a znečistenie, ako je prach alebo smog. Negatívne ovplyvňujú jej stav a:

  • narúšajú jej ochrannú vrstvu, čo vedie k transepidermálnej strate vlhkosti,
  • prispievajú k podráždeniu a poškodeniu epidermis,
  • zbavujú pokožku pevnosti, pružnosti a hebkosti, čo spôsobuje jej rýchlejšie starnutie.

V boji proti týmto procesom a predchádzajúc im, môžete siahnuť po kozmetike so správne vybranými aktívnymi zložkami, ktoré podporujú hydratáciu a výživu pokožky.

Kozmetika na hydratáciu pokožky – čo by mala obsahovať?

Obnovenie správnej úrovne hydratácie pokožky by sa malo zamerať nielen na epidermis, ale aj na dermis. Preto sa uistite, že kozmetika, ktorú používate, obsahuje zložky, ktoré podporujú:

  • zadržiavanie vody na povrchu kože - jedná sa napr. o polysacharidy, ako je kyselina hyalurónová, proteíny, teda kolagén a elastín a sodná soľ kyseliny pyroglutamovej (PCA);
  • hromadenie vody vo vrstve dermis – môžu to byť napr. kyseliny: mliečna alebo glykolová; vitamíny skupiny B, tj pantenol a biotín, močovina;
  • predchádzanie nadmernému odparovaniu vody – jedná sa napr. o včelí vosk a jojobový olej so skvalénom. Pomáhajú vytvárať okluzívnu vrstvu na povrchu epidermis, ktorá chráni pred TEWL, t.j. transepidermálnou stratou vody;
  • procesy posilňujúce ochrannú bariéru epidermis – do tejto skupiny patria látky, ktoré sú súčasťou bunkového spojiva. Sú to napr. ceramidy, nenasýtené mastné kyseliny, lanolín a fosfolipidy.

Tieto prísady nájdete v mnohých produktoch, vrátane hydratačných krémov dostupných v našom internetovom obchode.

Prírodná kozmetika na hydratáciu pleti v zime - čo si vybrať?

Zima je pre pleť extrémne náročným obdobím. Nízke teploty spôsobujú, že je suchá a náchylná na poškodenie. Je potom veľmi dôležité podporovať ochranu epidermis pred stratou vlhkosti. Môžu Vám v tom pomôcť výrobky s:

  • lipidy – pomáhajú vytvárať okluzívnu vrstvu na povrchu pokožky a zabraňujú tým vysúšaniu pokožky,
  • ceramidy, ktoré sú súčasťou medzibunkového cementu a podporujú rekonštrukciu ochrannej bariéry epidermis.

Krém na zimu by mal mať mastnú alebo polomastnú konzistenciu, aby sa z pokožky príliš rýchlo neodparoval. Máte problém nájsť tú správnu hydratačnú kozmetiku? Kontaktujte nás a my Vám pomôžeme vybrať ten správny produkt.