Olejové séra

Počet výrobkov: 28

Olejové sérum je ideálnou voľbou pre suchú pleť. Obsiahnuté oleje totiž vyživujú, zmäkčujú a regenerujú pokožku s problémom suchosti. Séra s olejmi vytvárajú ochranný film, ktorý zabraňuje nadmernému odparovaniu vody z pokožky. A sú skvelé aj ako základ pre blahodarnú masáž tváre! Určite si našu ponuku prezrite.

Olejové sérum – ideálny spôsob pre vyživenú pleť

Olejové sérum má, ako už sám názov napovedá, olejovitú konzistenciu, ktorá zaisťuje Vašej pleti intenzívnu starostlivosť a výživu. Vďaka unikátnemu zloženiu, v ktorom nájdete prírodné rastlinné oleje, sérum hĺbkovo hydratuje, regeneruje a poskytuje pleti zdravý vzhľad. Pokiaľ potrebujete obnoviť ochrannú bariéru Vašej pokožky, tento prípravok Vás nesklame. Už po pár aplikáciách zaznamenáte, že pokožka bude pružnejšia a zároveň hladšia a príjemne mäkká na dotyk.


Dozvedieť sa viac

Aké oleje nájdeme v pleťovom olejovom sére?

Prípravok môže obsahovať najrôznejšie oleje a ich kombinácie, ktoré majú pozitívny vplyv na našu pokožku. Najčastejšie sú kombinácie vytvorené tak, aby riešili konkrétny kožný problém a potreby pleti. V sérach môžete nájsť napríklad aj tieto populárne oleje:

  • arganový olej: najznámejší olej, ktorý je vhodný na tvár, telo aj vlasy. Má hydratačné a regeneračné vlastnosti. Arganový olej dobre preniká do hlbších vrstiev pokožky, hydratuje ju a zlepšuje jej elasticitu. Zároveň chráni pred stratou vlhkosti,
  • jojobový olej: dobre preniká do pokožky, hydratuje ju a vyživuje. Svojou stavbou je podobný prirodzeným kožným lipidom, vďaka čomu dobre spolupracuje s jednotlivými vrstvami pokožky. Jojobový olej pomáha udržiavať lipidovú rovnováhu, reguluje nadmernú sekréciu kožného mazu, zmäkčuje a vyhladzuje.
  • olej z plodov ruže šípkovej: bohatý zdroj vitamínu C a antioxidantov. Šípkový olej bojuje proti známkam starnutia, vďaka čomu je častou súčasťou anti-age prípravkov. Antioxidanty chránia pred účinkami voľných radikálov, ktoré podporujú vznik poškodenia a vrások,
  • avokádový olej: vyživuje a posilňuje prirodzenú ochrannú bariéru. Avokádový olej je bohatý na nenasýtené mastné kyseliny, ktoré hydratujú a zlepšujú elasticitu pleti. Zároveň obsahuje vitamíny A, E a D, ktoré majú protizápalové účinky, upokojujú a urýchľujú proces regenerácie.

Ako používať olejové sérum na pleť?

Olejové sérum môžete používať ráno aj večer, podľa Vašich preferencií a potrieb Vašej pleti. Pokiaľ budete sérum aplikovať ráno, nanášajte iba tenkú vrstvu, aby na nej prípadný make-up dobre držal. Ak budete chcieť olejové sérum používať večer, môžete ho aplikovať v hrubšej vrstve. Naneste ho ako posledný krok Vašej ošetrujúcej rutiny a nechajte pôsobiť celú noc. Vďaka tomu bude môcť intenzívne regenerovať a vyživiť Vašu pleť.

Nezabúdajte, že olejové sérum môžete kombinovať s inými ošetrujúcimi produktmi, napr. s hydratačnými krémami, bázami pod make-up, maskami alebo nočnými krémami. Prispôsobte ošetrujúcu rutinu potrebám Vašej pleti a experimentujte, aby ste našli takú kombináciu produktov, ktorá Vám bude vyhovovať.

Prezrite aj: Nočné krémyPleťové olejeNočné pleťové maskyVyživujúce pleťové krémy

Prečítajte si: Krása na dosah ruky: Výhody používania ricínového oleja

pixel