Peeling na tvár

Počet výrobkov: 101

Peelingová kozmetika odstraňuje odumreté kožné bunky. Vďaka peelingom má pokožka šancu regenerovať, zrekonštruovať a vyrovnať svoju textúru. Naviac je krásne rozjasnená a lepšie absorbuje účinné látky a ich prenikanie aj do hlbších vrstiev kože. Existujú mechanické, enzymatické či kyselinové peelingy. Každý z nich nájdete v našej ponuke!

Peelingy na tvár

Čistenie tváre je prvým krokom rannej a večernej starostlivosti. Väčšina prípravkov určených na vykonávanie tejto úlohy však obsahuje zložky, ktoré podporujú len odstraňovanie vonkajších nečistôt. Ide o make-up, prach či prebytočný maz. Látky prítomné v peelingoch na tvár môžu pomôcť pri dôkladnom čistení hlbokých pórov pokožky a zbavení sa odumretých epidermálnych buniek. Tieto prípravky dopĺňajú vašu každodennú starostlivosť. Môžu ich používať ľudia s rôznymi typmi pleti. Oplatí sa však vybrať si tú správnu kozmetiku pre Váš typ pleti.


Dozvedieť sa viac

Aké peelingy ponúkame v našom obchode?

Peelingy na tvár sa líšia zložením a aktívnymi zložkami. Preto je možné tieto prípravky rozdeliť do 4 kategórií s rôznymi účinkami a aplikáciami.

Mechanické peelingy

Mechanický peeling obsahuje hrubé alebo jemnozrnné častice, ktoré pomáhajú odierať epidermis a „obnovujú“ mladú pokožku pod ňou. Odporúčajú sa hlavne pre mastnú pleť. Citlivá a aknózna pokožka by sa tomuto peelingu mala vyhýbať, pretože môže dráždiť pleť.

Enzymatické peelingy

Enzymatické peelingy majú veľmi jemné zloženie, ktoré je založené na prírodných enzýmoch získaných napr. z plodov papáje a ananásu. Podporujú šetrné odstraňovanie nečistôt z hlbokých pórov pleti.

Kyslé peelingy

Kyslý peeling sa nazýva aj chemický peeling. Obsahujú AHA, BHA a/alebo PHA kyseliny. Prvé dve zložky sú intenzívne a pomáhajú eliminovať zafarbenie, odstraňovať odumreté kožné bunky a normalizovať tvorbu kožného mazu. Odporúčajú sa pre všetky typy pleti, okrem citlivej a kapilárnej. Pre jemnú pokožku sa odporúčajú peelingy s PHA kyselinami, ktoré sú jemné a nespôsobujú podráždenie.

Peelingy peel-off

Peelingy peel-off sú väčšinou dostupné vo forme vrecúšok – rovnako ako pleťové masky. Aplikujú sa na tvár a potom sa nechajú zaschnúť. Po správnom čase zmyte prípravok z pokožky alebo odtrhnite vrstvu kozmetiky ako náplasť. Zložky prítomné v peelingoch peel-off pomáhajú odstraňovať nečistoty, ktoré sú uviaznuté v hlbokých póroch pokožky.

Peeling na tvár – ktorý si vybrať?

Každá pleť potrebuje inú starostlivosť. Preto si nemôžete vybrať náhodný peeling. Ak máte pleť:

  • suchú, citlivú, kuperóznu a aknóznu – voľte jemné prípravky, napr. enzymatické alebo s PHA kyselinami, ktoré nedráždia pokožku;
  • mastnú alebo kombinovanú - môžete si vybrať kozmetiku so zložkami, ktoré podporujú procesy silne ovplyvňujúce pokožku, napr. mechanické prípravky, s kyselinami AHA a BHA resp. peel-off.

Ak si peeling vyberiete správne, látky v ňom obsiahnuté Vám pomôžu získať hladkú, žiarivú pleť bez začervenania, podráždenia a nepohodlia.

Ako používať peeling?

Peelingy na tvár by sa mali používať presne podľa pokynov výrobcu, aby nedošlo k poškodeniu pokožky. Nezabudnite ich používať príliš často, pretože to môže viesť k podráždeniu. Stačí domáca kúra 1-2x týždenne. Peeling na tvár Vám spestrí každodenné čistenie pleti. Nezabudnite ho používať!