Telové krémy

Počet výrobkov: 79

Telové krémy sú skvelým spôsobom, ako dodať pokožke hĺbkovú hydratáciu a intenzívnu dávku výživy. Ich receptúry sú zložené z ingrediencií, ktoré sa dokonale starajú o telo a vytvárajú mu ochrannú vrstvu. Aplikujte ich ráno a večer, či kedykoľvek, keď to pleť potrebuje. Objavte krémy v našej ponuke a postarajte sa o komplexnú hydratáciu svojho tela!

Efekty používania telových krémov

Tieto typy ošetrujúcich prípravkov majú za úlohu najmä intenzívne hydratovať. Podráždená, suchá a na dotyk drsná pokožka tela je častým problémom mnohých z nás. Preto sa o ňu oplatí pravidelne starať a zaistiť jej potrebné aktívne látky. Telový krém je jednoduchý, rýchly a pohodlný spôsob, ako každodenným používaním docieliť krásnu a zdravú pokožku.


Dozvedieť sa viac

Ako a kedy používať krém na telo?

Krémy aplikujte vždy na čistú pokožku tela, ideálne po rannej sprche a večernom kúpeli. Prípravky môžete používať 2x denne alebo pokojne aj častejšie. Pokiaľ máte pocit, že je Vaša pokožka nepríjemne suchá na dotyk alebo veľmi rýchlo absorbuje nanesené produkty, telový krém aplikujte vo viacerých vrstvách. Husté, bohaté konzistencie vmasírujte krúživými pohybmi do mierne vlhkej pokožky tela – vďaka tomu sa lepšie vstrebajú. Naopak, krémy s ľahšou konzistenciou sa pohodlne nanášajú ako na suchú, tak aj na vlhkú pokožku tela.

Najlepší telový krém pre suchú pokožku

Kľúčom k starostlivosti o suchú pokožku je dostatočná hydratácia. V takomto prípade vyberajte krémy bohaté na hydratačné zložky. Rovnako dôležitá je ale aj výživa a regenerácia, preto v zložení prípravkov nemôžu chýbať oleje či maslá.

Hydratačné zložky:

 • kyselina hyalurónová – viaže vodu v pokožke, vďaka čomu hĺbkovo a intenzívne hydratuje;
 • aloe vera – cenená zložka s upokojujúcim a hydratačným účinkom; účinne hydratuje a upokojuje podráždenie, začervenanie a zápalové prejavy;
 • kyselina mliečna – je súčasťou NMF (prirodzeného zvlhčujúceho faktora); úžasne hydratuje, zmäkčuje a vyhladzuje;
 • alantoín – redukuje nepríjemné stiahnutie a svrbenie, vysoko hydratuje, regeneruje a má protizápalové účinky;
 • panthenol – zaisťuje dostatočnú úroveň hydratácie a urýchľuje proces regenerácie poškodenej pokožky.

Vyživujúce a regeneračné zložky:

 • arganový olej – vyživuje a zlepšuje pružnosť pokožky, vďaka čomu pôsobí proti starnutiu;
 • kokosový olej - posilňuje lipidovú bariéru pokožky, hydratuje, zmäkčuje a má antibakteriálne a protiplesňové účinky;
 • jojobový olej – má cenné antibakteriálne účinky, urýchľuje proces hojenia poškodenej pokožky, hydratuje a premasťuje;
 • bambucké maslo – vyživuje, regeneruje, premasťuje, chráni pred účinkami vonkajších vplyvov a zabraňuje predčasnému starnutiu pokožky;
 • ceramidy – obnovujú lipidovú bariéru, zvyšujú odolnosť pokožky voči poškodeniu a zabraňujú strate vody z pokožky (TEWL);
 • skvalán – lipidová zložka; účinne hydratuje a urýchľuje regeneráciu.

Podľa čoho si vybrať správny telový krém?

Odpoveď je jednoduchá. Ten, ktorý Vám vyhovuje svojou konzistenciou a zároveň zodpovedá potrebám Vašej pokožky. Pokiaľ krém spĺňa všetky Vaše požiadavky, rozhodnite sa, či chcete ľahkú konzistenciu krému, ktorý sa bude rýchlo vstrebávať alebo naopak výživnejší krém, s hustou a bohatou konzistenciou, ktorá bude na pokožke zanechávať charakteristickú ochrannú vrstvu.

Prezrite aj: Telové balzamyTelové mliekaTelové séra

Prečítajte si: Domáce SPA – nájdite si chvíľku iba pre seba!