Séra pre zrelú pleť

Počet výrobkov: 100

Sérum pre zrelú pleť predstavuje špecializovaný ošetrujúci prípravok navrhnutý s ohľadom pre potreby starnúcej pleti. Obsahuje koncentrované aktívne zložky, ktoré pôsobia na rôzne aspekty starnutia pleti. Medzi takéto zložky patria najmä antioxidanty, peptidy, vitamíny (ako vitamín C a E) a ďalšie revitalizačné látky, ktoré pomáhajú bojovať proti prejavom starnutia pokožky, ako sú vrásky, strata pevnosti, zmena farby pleti či suchá pokožka. Pozrite sa na našu ponuku, ak sa tieto problémy dotýkajú aj Vás!

počet výrobkov: 30/100

Najlepšie séra pre zrelú pleť

Sérum proti starnutiu, určené pre zrelú pleť, je dôležitým krokom každodennej ošetrujúcej rutiny. Vďaka starostlivo vybraným zložkám sérum zlepšuje elasticitu pleti, minimalizuje viditeľnosť vrások a pomáha redukovať známky starnutia. Navyše, zosvetľuje pigmentové škvrny, zjednocuje tón pleti, hĺbkovo vyživuje, regeneruje a hydratuje. Výživa je kľúčová najmä v prípade zrelej pleti, pretože pokožka postupom času stráca vodu, ochabuje a má sklon sa vysúšať. Práve z tohto dôvodu majú séra proti starnutiu bohatú konzistenciu, vytvárajú okluzívnu vrstvu a spolu s obsiahnutými olejmi a ďalšími zložkami obnovujú kožné bunky.


Dozvedieť sa viac

Aké sérum je vhodné pre vek 50+?

Mdlá pleť bez elasticity, suchá na dotyk, našednutý tón bez lesku, pigmentové škvrny a ochabnutý tvar pleti – to sú hlavné znaky zrelej pleti. Pokiaľ premýšľate, aké sérum bude najlepšie pre Vašu pleť, prezrite si našu širokú ponuku svetových značiek a vyberte si sérum značiek ako BasicLab, Nacomi, Bielenda Professional, Purito, Pyunkang Yul alebo Missha. Séra majú príjemnú olejovú, gélovú alebo emulznú konzistenciu - vyberie si naozaj každý. Zvážte, ktoré zložky budú vhodné pre Váš typ pleti a akú konzistenciu preferujete. Na základe toho si vyberte vhodné sérum. Vďaka tomu bude sérum nielen účinné, ale zároveň zabezpečí aj príjemný pocit na pleti.

Aké aktívne látky potrebuje starnúca a zrelá pleť?

Výživa, regenerácia a obnova hydrolipidovej bariéry – to sú základné piliere starostlivosti o zrelú pleť. V sérach nájdete špecifické aktívne zložky, ktoré pleti zaistia tieto, aj mnohé ďalšie pozitívne účinky. Sú to napríklad:

  • ceramidy – nevyhnutné lipidy, ktoré sú súčasťou našej pokožky; obnovujú ochrannú bariéru, vyživujú a udržujú vlhkosť vo vnútri pokožky
  • oleje – vyživujú, hydratujú, chránia, zlepšujú elasticitu a udržujú zdravý vzhľad pleti. Navyše, pomáhajú redukovať viditeľnosť jemných liniek a vrások.
  • trehalóza – sacharid, ktorý účinne hydratuje, zlepšuje elasticitu pleti, vyhladzuje a zaisťuje zdravý vzhľad pleti
  • peptidy – cenné zložky proti starnutiu; stimulujú syntézu kolagénu a elastínu, regenerujú a redukujú vrásky
  • kolagén - urýchľuje regeneráciu, obnovuje kožné bunky, zlepšuje textúru pleti, redukuje známky starnutia a hydratuje
  • koenzým Q10 – chráni pred oxidačným stresom, voľnými radikálmi, škodlivými vonkajšími vplyvmi a urýchľuje regeneráciu kožných buniek
  • retinol – stimuluje syntézu kolagénu, urýchľuje proces regenerácie, znižuje viditeľnosť pórov a zosvetľuje pigmentové škvrny

Prezrite aj: Séra proti vráskamPleťové masky proti vráskamKrémy proti vráskam

Prečítajte si: Vrásky na krku a dekolte – ako sa starať o pokožku v tejto oblasti? a Masáž tváre gua sha – ako sa vykonáva a aké sú jej efekty?

pixel