Kozmetika proti vráskam a starnutiu pleti

Počet výrobkov: 701
počet výrobkov: 30/701

Prvé známky starnutia pleti sa začínajú prejavovať už po 25. roku života. Medzi ich príčiny patrí okrem iného pôsobenie voľných radikálov a zníženie hladiny kolagénu a elastínu, zodpovedných za udržanie pružnej, pevnej pokožky. Ak chcete zastaviť proces starnutia pokožky, môžete použiť kozmetiku proti vráskam a anti-aging. Obsahujú zložky, ktoré pomáhajú posilňovať kolagénové a elastínové vlákna, bojujú s voľnými radikálmi, stimulujú rekonštrukciu pokožky a obnovujú jej mladý a svieži vzhľad.

Kozmetika proti starnutiu: na vrásky a omladenie pleti – kedy po ňu siahnuť?

Mnoho ľudí sa zaujíma o anti-aging prípravky, až keď zaznamenajú prvé známky starnutia pleti. Treba si však uvedomiť, že sa môžu objaviť v rôznom veku. To záleží na:

  • genetických faktoroch,
  • životnom štýle,
  • diéte,
  • vystavenie škodlivým vonkajším faktorom, napr. slnečnému žiareniu.

U niektorých ľudí je to 25. rok života, u iných o niečo neskoršie obdobie. To, že pleť nestráca pevnosť, však neznamená, že pokožka nestarne. Ošetrujúce anti-aging prostriedky môžete teda použiť skôr, než sa objavia prvé vrásky. Pamätajte! Vyberte si kozmetiku proti starnutiu, ktorá zodpovedá vášmu veku. Pokožka 20-ročného človeka si vyžaduje iné účinné látky ako pokožka 60-ročného človeka.  

Prírodná kozmetika proti vráskam a anti-aging – čo obsahujú?

Chcete si udržať mladistvý vzhľad pleti dlhšie alebo zmierniť vrásky a ďalšie známky starnutia? Môžete siahnuť po našich produktoch s prísadami, ktoré pomáhajú zastaviť proces starnutia pleti a oddialiť prejavovanie sa jej príznakov. Ich vzorec obsahuje antioxidanty, tj vitamíny C, A a E; rastové faktory, fytohormóny, peptidy, alfa- a betahydroxykyseliny.

Vitamín C

Vitamín C podporuje tvorbu kolagénu, ktorý je potrebný na udržanie správnej pevnosti a pružnosti pokožky. Podporuje fungovanie imunitného systému. Pomáha chrániť jej bunky pred negatívnymi účinkami voľných radikálov a regenerovať redukovanú formu vitamínu E.

Vitamín E

Hovorí sa mu tiež vitamín mladosti. Pomáha chrániť bunky pred škodlivými účinkami oxidatívneho stresu. Podporuje protizápalové procesy a zvyšuje vstrebávanie vody v pokožke.

Vitamín A

Vitamín A a jeho deriváty, teda retinoidy, podporujú udržanie slizníc a pokožky v dobrej kondícii. Podporujú tiež správne fungovanie imunitného systému.

Rastové faktory

Rastové faktory sa buď poberajú z plazmy bohatej na krvné doštičky, alebo sú tvorené bakteriálnymi systémami. Podporujú procesy delenia buniek a napomáhajú ich rastu. Pomáhajú stimulovať obnovu pokožky a produkciu kolagénu.

Fytohormóny

Do skupiny fytohormónov patria okrem iného deriváty sterolov, izoflavónov a lignanov. Sú zodpovedné za rast a rozvoj rastlín. Pri použití v kozmetických prípravkoch pomáhajú predchádzať poškodeniu bunkových membrán, stimulujú bunkové delenie a zlepšujú elasticitu a pevnosť pokožky.

Peptidy

Podporujú tvorbu kolagénu, predchádzajú vráskam a rozjasňujú pleť. Podporujú aj transport aktívnych látok hlboko do pokožky. Pomáhajú pri hojení rán.

Alfa- a beta hydroxykyseliny

Alfa- a betahydroxykyseliny sú známe ako AHA a BHA kyseliny. Pomáhajú odlupovať odumreté bunky epidermis a pomáhajú odhaliť jej novú vrstvu. Podporujú stimuláciu pokožky k produkcii kolagénu, rozjasňujú ju a vyhladzujú.

Kozmetika proti vráskam a anti-aging - čo si vybrať?

Pre osoby zaujímajúce sa o protivráskovú starostlivosť je pripravený široký výber kozmetiky s prísadami podporujúcimi anti-aging procesmi. Sú to okrem iného:

  • krémy - určené na každodenné použitie,
  • masky - vhodné na príležitostné použitie ako doplnok každodennej starostlivosti,
  • sérum – možno použiť pod váš obľúbený krém alebo podkladovú bázu.

Nezabúdajte kozmetiku pravidelne obmieňať a prispôsobovať jej zloženie potrebám pleti a ročnému obdobiu. Napr. v zime používajte prípravky s kyselinami, ktoré napomáhajú exfoliácii odumretých kožných buniek, pretože vtedy hrozí menšie riziko zafarbenia slnkom. V lete zase voľte prípravky s prísadami podporujúcimi regeneráciu pokožky, pretože časté slnenie môže narušiť jej ochrannú bariéru.   Vyberte si prípravky proti starnutiu šité na mieru potrebám vašej pleti a začnite sa o pleť starať komplexne.

pixel