Kozmetika proti vráskam a starnutiu pleti

Počet výrobkov: 805

Postarajte sa o svoju zrelú pleť so špeciálnymi produktami, vďaka ktorým si užijete mladú a sviežu pleť ešte dlhú dobu. Tieto prípravky sú určené na boj proti prejavom starnutia, ako sú vrásky, strata pevnosti pokožky či nerovnomerný farebný tón pleti. Obsahujú účinné zložky, ako retinol, peptidy, antioxidanty a vitamíny, ktoré obnovujú pleť hĺbkovo, na bunkovej úrovni. V ponuke nájdete výživné krémy, séra a masky na pokročilej úrovni, ktoré sú prispôsobené rôznym potrebám pleti. Anti-aging produkty sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí si túžia zachovať mladý vzhľad a chcú spomaliť procesy starnutia. Pravidelné používanie týchto produktov pomáha redukovať výskyt vrások, zlepšiť pružnosť a obnoviť prirodzený lesk pleti. Doprajte si každodennú starostlivosť o pleť, ktorá zvýrazní Vašu prirodzenú krásu a zdravý vzhľad.

počet výrobkov: 30/805

Prvé známky starnutia pleti sa začínajú prejavovať už po 25. roku života. Medzi ich príčiny patrí okrem iného pôsobenie voľných radikálov a zníženie hladiny kolagénu a elastínu, zodpovedných za udržanie pružnej, pevnej pokožky. Ak chcete zastaviť proces starnutia pokožky, môžete použiť kozmetiku proti vráskam a anti-aging. Obsahujú zložky, ktoré pomáhajú posilňovať kolagénové a elastínové vlákna, bojujú s voľnými radikálmi, stimulujú rekonštrukciu pokožky a obnovujú jej mladý a svieži vzhľad.

Kozmetika proti starnutiu: na vrásky a omladenie pleti – kedy po ňu siahnuť?

Mnoho ľudí sa zaujíma o anti-aging prípravky, až keď zaznamenajú prvé známky starnutia pleti. Treba si však uvedomiť, že sa môžu objaviť v rôznom veku. To záleží na:

  • genetických faktoroch,
  • životnom štýle,
  • diéte,
  • vystavenie škodlivým vonkajším faktorom, napr. slnečnému žiareniu.

U niektorých ľudí je to 25. rok života, u iných o niečo neskoršie obdobie. To, že pleť nestráca pevnosť, však neznamená, že pokožka nestarne. Ošetrujúce anti-aging prostriedky môžete teda použiť skôr, než sa objavia prvé vrásky. Pamätajte! Vyberte si kozmetiku proti starnutiu, ktorá zodpovedá vášmu veku. Pokožka 20-ročného človeka si vyžaduje iné účinné látky ako pokožka 60-ročného človeka.  

Prírodná kozmetika proti vráskam a anti-aging – čo obsahujú?

Chcete si udržať mladistvý vzhľad pleti dlhšie alebo zmierniť vrásky a ďalšie známky starnutia? Môžete siahnuť po našich produktoch s prísadami, ktoré pomáhajú zastaviť proces starnutia pleti a oddialiť prejavovanie sa jej príznakov. Ich vzorec obsahuje antioxidanty, tj vitamíny C, A a E; rastové faktory, fytohormóny, peptidy, alfa- a betahydroxykyseliny.

Vitamín C

Vitamín C podporuje tvorbu kolagénu, ktorý je potrebný na udržanie správnej pevnosti a pružnosti pokožky. Podporuje fungovanie imunitného systému. Pomáha chrániť jej bunky pred negatívnymi účinkami voľných radikálov a regenerovať redukovanú formu vitamínu E.

Vitamín E

Hovorí sa mu tiež vitamín mladosti. Pomáha chrániť bunky pred škodlivými účinkami oxidatívneho stresu. Podporuje protizápalové procesy a zvyšuje vstrebávanie vody v pokožke.

Vitamín A

Vitamín A a jeho deriváty, teda retinoidy, podporujú udržanie slizníc a pokožky v dobrej kondícii. Podporujú tiež správne fungovanie imunitného systému.

Rastové faktory

Rastové faktory sa buď poberajú z plazmy bohatej na krvné doštičky, alebo sú tvorené bakteriálnymi systémami. Podporujú procesy delenia buniek a napomáhajú ich rastu. Pomáhajú stimulovať obnovu pokožky a produkciu kolagénu.

Fytohormóny

Do skupiny fytohormónov patria okrem iného deriváty sterolov, izoflavónov a lignanov. Sú zodpovedné za rast a rozvoj rastlín. Pri použití v kozmetických prípravkoch pomáhajú predchádzať poškodeniu bunkových membrán, stimulujú bunkové delenie a zlepšujú elasticitu a pevnosť pokožky.

Peptidy

Podporujú tvorbu kolagénu, predchádzajú vráskam a rozjasňujú pleť. Podporujú aj transport aktívnych látok hlboko do pokožky. Pomáhajú pri hojení rán.

Alfa- a beta hydroxykyseliny

Alfa- a betahydroxykyseliny sú známe ako AHA a BHA kyseliny. Pomáhajú odlupovať odumreté bunky epidermis a pomáhajú odhaliť jej novú vrstvu. Podporujú stimuláciu pokožky k produkcii kolagénu, rozjasňujú ju a vyhladzujú.

Kozmetika proti vráskam a anti-aging - čo si vybrať?

Pre osoby zaujímajúce sa o protivráskovú starostlivosť je pripravený široký výber kozmetiky s prísadami podporujúcimi anti-aging procesmi. Sú to okrem iného:

  • krémy - určené na každodenné použitie,
  • masky - vhodné na príležitostné použitie ako doplnok každodennej starostlivosti,
  • sérum – možno použiť pod váš obľúbený krém alebo podkladovú bázu.

Nezabúdajte kozmetiku pravidelne obmieňať a prispôsobovať jej zloženie potrebám pleti a ročnému obdobiu. Napr. v zime používajte prípravky s kyselinami, ktoré napomáhajú exfoliácii odumretých kožných buniek, pretože vtedy hrozí menšie riziko zafarbenia slnkom. V lete zase voľte prípravky s prísadami podporujúcimi regeneráciu pokožky, pretože časté slnenie môže narušiť jej ochrannú bariéru.   Vyberte si prípravky proti starnutiu šité na mieru potrebám vašej pleti a začnite sa o pleť starať komplexne.