Fixačné spreje na make-up

Počet výrobkov: 2

Fixátor make-upu je prípravok, ktorý účinne predlžuje jeho výdrž. Funguje výborne v prípadoch, ak potrebujete make-up na tvári udržať veľa hodín, počas fotenia, slávnostných udalostí či večierkov. Ak ešte nemáte vo svojej zbierke takýto "ustaľovač" make-upu - určite si prezrite našu ponuku

Prečo je dôležité make-up zafixovať?

Fixačný sprej na make-up, tzv. Setting Spray, je mimoriadne funkčný a užitočný prípravok, pretože vďaka nemu predĺžite výdrž make-upu až na niekoľko hodín. Po jeho použití je prípadné riziko oteru alebo rozmazania minulosťou. Vďaka zafixovaniu make-upu si zachováte bezchybný vzhľad bez ohľadu na vonkajšie podmienky ako je vietor, horúci vzduch, spara alebo vlhko. A počas dňa nebude potrebné make-up opravovať.


Dozvedieť sa viac

Čím sa líši pleťová hmla a sprej pre fixáciu make-upu?

Fixačná pleťová hmla a sprej na fixáciu make-upu sú dva rôzne produkty, ktoré majú veľmi podobnú funkciu s minimálnym rozdielom.

Fixačné spreje na make-up

Úlohou týchto prípravkov v spreji je zafixovať make-up, predĺžiť jeho výdrž a zabrániť oteru a rozmazaniu počas dňa. Sprej sa aplikuje na hotový make-up v jednej alebo niekoľkých tenkých vrstvách. S aplikovaným množstvom to však nepreháňajte – vďaka tomu bude Váš make-up vyzerať bezchybne a vyhnete sa nevzhľadnému „cakey“ efektu.

Pleťové hmly pre fixáciu make-upu 

Fixačné hmly nielen, že predlžujú výdrž make-upu, ale zároveň plnia aj ďalšiu funkciu. Najčastejšie zmatňujú, regulujú nadmerný lesk pleti alebo hydratujú. Aplikujú sa rovnakým spôsobom ako fixačné spreje. Vďaka týmto prípravkom minimalizujete prípadnú „púdrovitosť“ make-upu, jednotlivé vrstvy sa krásne spoja a zachováte si bezchybný vzhľad po celý deň.  

Ako zafixovať make-up?

Aby ste využili všetky výhody a vlastnosti fixačného spreja, je dôležité ho vedieť správne aplikovať. Tu je pár jednoduchých krokov, vďaka ktorým sa Vám podarí make-up správne zafixovať a zároveň pleť zbytočne nezaťažiť:

  • príprava pleti: pred aplikáciou fixačného spreja sa uistite, že sa všetky nanesené vrstvy dobre prepojili. Hranice make-upu dobre rozotrite a jednotlivé prípravky nenanášajte v hrubej vrstve – mohli by žmolkovať,
  • fixácia make-upu: pred použitím fixačný sprej dobre pretrepte a potom ho nastriekajte na celú tvár zo vzdialenosti cca 20 cm. Počas aplikácie majte oči zatvorené alebo ich chráňte dlaňou (líčenie očí si nevyžaduje dodatočnú fixáciu). Uistite sa, že prípravok nanášate rovnomerne. Nedotýkajte sa tváre, kým prípravok úplne nezaschne.

Prezrite aj: CC krémyRozjasňujúce púdreBázy pod makeup

Prečítajte si: Dokonalé líčenie na ples – tipy & najlepšia kozmetika

pixel