Make-upy

Počet výrobkov: 185

Správne zvolený make-up je základom pre dokonalé líčenie a dlhotrvajúci krásny vzhľad pleti. Make-up patrí medzi najobľúbenejšiu dekoratívnu kozmetiku. V našom eshope si môžete vybrať z mnohých farebných tónov, povrchových úprav a foriem make-upov aj v kompaktnom balení do kabelky! V ponuke máme make-upy pre fanúšikov silného krytia, no aj minerálne make-upy pre milovníkov ľahkého a sviežeho líčenia.

počet výrobkov: 120/185

Make-upy

Základom každého líčenia je dokonale hladká, ľahko rozžiarená pleť s prirodzeným, zdravým a zjednoteným tónom. Pre dosiahnutie tohto efektu potrebujete dobrý “podkladový krém” čiže make-up. V našej ponuke nájdete široký výber produktov svetoznámych značiek, ako sú LAMEL, Missha, Paese, Pharmaceris, Peripera či Cosrx. Make-upy obsahujú účinné zložky, ktoré pomáhajú skryť a maskovať nedokonalosti, navrátiť pleti žiarivú farbu, zabrániť lesku na nose a čele či dokonca, vďaka pridaným ošetrujúcim zložkám predchádzajú vzniku nedokonalostí a začervenaniu. Uistite sa, že ste si vybrali správny produkt presne pre svoj typ pleti.


Dozvedieť sa viac

Ideálny make-up - aký zvoliť?

Make-up by sme mali vyberať presne podľa potrieb a typu našej pleti. Ak teda ide o pleť:

  • citlivú, ktorá sa ľahko podráždi, vyberte si prípravok so zložkami, ktoré pomáhajú posilniť lipidovú bariéru pleti a zmierniť jej poškodenie. Mal by mať ľahkú textúru, aby nevytváral neprirodzený vzhľad;
  • suchú, drsnú a napnutú, zvoľte kozmetiku s látkami, ktoré podporujú hydratáciu, regeneráciu a výživu pokožky. Zloženie takéhoto make-upu by sa malo ľahko rozotierať po tvári a nemalo by zaliezať do vrások a jemných liniek;
  • mastnú a zmiešanú, zvoľte make-up so zložkami, ktoré pomáhajú regulovať tvorbu kožného mazu, maskovať nedokonalosti a odstraňovať baktérie. Je vhodné uistiť sa, že zloženie obsahuje aj látky, ktoré pomáhajú dosiahnuť matný vzhľad pleti;
  • zrelú – siahnite po make-upe so zložkami, ktoré podporujú antioxidačné procesy, zjednocujú tón pleti a redukujú výskyt vrások;
  • so sklonom k akné a začervenaniu, zaobstarajte si make-up so zložkami, ktoré pomáhajú skryť nedokonalosti a vyrovnať tón pleti.

Dobre padnúci make-up spoznáte podľa aj toho, že sa na pleti doslova „rozpustí“. To znamená, že sa pleti prispôsobí a nevytvorí na jej povrchu nežiaduci efekt „masky“.

Typy make-upov – akú formu zvoliť pre dokonalý make-up?

Aby make-up dobre fungoval aj pri každodennom používaní, je dôležité venovať pozornosť nielen jeho zložkám, ale aj jeho konzistencii a forme. Práve od nich závisí spôsob, akým sa prípravok nanáša, a výsledný efekt, ktorý po ich aplikácii dosiahneme.

Tekutý make-up

Najobľúbenejšie sú tekuté make-upy. Ich aplikácia je veľmi jednoduchá - na pleť sa rozotierajú jednoducho nielen štetcom alebo hubkou, ale aj končekmi prstov. Vďaka tomu nie je na ich aplikáciu potrebné žiadne špeciálne príslušenstvo. Tekuté produkty obvykle rýchlo splývajú s pokožkou, takže môžete nanášať niekoľko vrstiev, až kým nedosiahnete potrebnú úroveň krytia.

Sypký make-up

Minerálne make-upy sú k dispozícii predovšetkým v sypkej forme. Majú jemné zloženie, ktoré obsahuje prírodné zložky, napr. oxid železa alebo oxid zinočnatý, ktoré pomáhajú dosiahnuť dokonalý krycí efekt bez nechceného efektu "masky".

Kompaktný make-up

Kompaktné make-upy sú veľmi praktické - sú v šikovných baleniach, ktoré môžete ľahko hodiť do kabelky a vziať si ich so sebou kamkoľvek sa Vám zažiada. Obsahujú zložky, ktoré pomáhajú zmatniť pleť a zároveň dosiahnuť dokonalé krytie. Výhodou kompaktných make-upov je ich jednodduhá aplikácia – stačí pleť len pretrieť hubkou.

Zistite, čo Vaša pleť potrebuje najviac a vyberte si produkt, ktorý zodpovedá jej požiadavkám. Ideálny make-up, o ktorom snívate existuje a dokonalá pleť už nemusí byť iba nesplnenou túžbou.