Telové mlieka

Počet výrobkov: 43

Telové mlieka majú jedinečnú textúru, ktorá upokojuje pokožku a dodáva jej hydratáciu. Dokonale zjemňujú, vyživujú a vyhladzujú povrch pokožky. Telové mlieka sa často používajú aj ako prípravky na ochranu pred slnkom, ak sú obohatené o UV filtre. V závislosti od zloženia a výberu aktívnych látok budú vyhovovať špecifickým potrebám pleti. Prezrite si, čo ponúkame!

Hydratačné telové mlieko na suchú pokožku – čo obsahuje?

Ak máte suchú pokožku, ktorá je drsná a hrubá a na dotyk, Vašou obľúbenou kozmetikou sa môže stať práve hydratačné telové mlieko. Telové mlieko určené pre suchú alebo atopickú pokožku jej dodá vhodné zložky, vďaka ktorým bude príjemná na dotyk a dokonale hebká. Tu sú najobľúbenejšie zložky, často pridávané do hydratačného telového mlieka:

  • bambucké maslo - dokonale hydratuje, premasťuje a regeneruje pokožku, zároveň chráni pred škodlivými účinkami vonkajších faktorov,
  • kokosový olej - podporuje ochranu lipidovej bariéry pokožky, hydratuje a vyhladzuje,
  • kyselina hyalurónová - viaže vodu v pokožke, čím ju silne hydratuje,
  • ceramidy - dopĺňajú v pokožke lipidy, zjemňujú ju a udržujú optimálnu hladinu hydratácie.

V telových mliekach však nájdete ešte oveľa viac zložiek. Ak hľadáte to pravé hydratačné mlieko, všimajte si zložky ako aloe vera, med, panthenol, skvalán, alantoín či vitamíny.


Dozvedieť sa viac

Ako často by ste telové mlieko mali používať?

Frekvencia používania telového mlieka závisí od typu pokožky a jej potrieb. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov je ideálne aplikovať mlieko každý deň po kúpaní, keď je pokožka ešte mierne vlhká – uľahčí to vstrebávanie účinných látok z kozmetiky. Pravidelné používanie pomáha udržiavať pokožku vo výbornom stave, hydratuje, vyživuje, regeneruje a chráni ju pred škodlivými vonkajšími faktormi. Vďaka tomu je pokožka menej náchylná na podráždenie a začervenanie.

Hydratačné a parfumované telové mlieka – pre koho?

Ak oceňuje nielen účinnosť, ale aj zážitky, ktoré pohladia Vaše zmysly, parfumované telové mlieko sa môže stať Vašim obľúbeným. Jemné vonné kompozície, ktoré sú v ňom obsiahnuté, robia každodennú starostlivosť mimoriadne príjemnou. Je to tiež ideálny spôsob, ako zvýšiť intenzitu a trvácnosť parfumu. Parfumované telové mlieko v kombinácii so samotným parfumom vytvorí jedinečnú kombináciu.

Pozrite si všetky telové mlieka a nájdite to najlepšie pre Vás. Či už máte normálnu, suchú, atopickú alebo veľmi suchú pokožku, doprajte jej maximálnu starostlivosť a pozornosť.

Prezrite aj: Telové krémy, Telové balzamyTelové séra

Prečítajte si: Ako sa starať o svoju ženskosť? Self-care na každý deň

pixel