Čistiace pleťové gély

Počet výrobkov: 148

Gély sú produkty, ktoré možno použiť pri rannej starostlivosti alebo ako druhú fázu večerného čistenia tváre po odstránení make-upu. V našej ponuke nájdete množstvo čistiacich gélov, ktoré sú bohaté na rôzne účinné látky. Vyberte si ten správny pleťový gél presne pre potreby Vašej pokožky!

počet výrobkov: 120/148

Čistiace pleťové gély

Čistiaci pleťový gél patrí medzi základné prípravky v kúpeľni. Je nevyhnutný počas prvej fázy rannej a večernej starostlivosti o pleť. Siahnutie po tomto prípravku by ste nemali preskočiť a výber správneho umývacieho prípravku je dôležitý pre stav vašej pokožky. Pravidelné čistenie tváre môže pomôcť odstrániť zvyšky make-upu a dôkladne vyčistiť póry. Zložky prítomné v čistiacich pleťových géloch podporujú procesy, ktoré zabraňujú tvorbe nedokonalostí. Vďaka svojim vlastnostiam podporujú aj prípravu pokožky na ďalšiu starostlivosť.


Dozvedieť sa viac

Aký čistiaci pleťový gél si vybrať?

Každodenné čistenie tváre nesmie spôsobiť podráždenie, nepohodlie alebo iné dermatologické problémy. Pokožka po umytí by mala byť jemná, hladká a príjemná na dotyk. Zložky čistiaceho pleťového gélu môžu pomôcť dosiahnuť tento efekt za predpokladu, že sú prispôsobené typu Vašej pokožky.

Aký čistiaci pleťový gél si vybrať na mastnú a zmiešanú pleť?

Mastná a zmiešaná pleť sa vyznačuje tým, že produkuje nadmerné množstvo kožného mazu. V dôsledku toho dochádza k upchávaniu pórov a tvár sa neesteticky leskne. Na čistenie tohto typu pleti si vyberajte prípravky so zložkami, ktoré podporujú procesy regulujúce tvorbu kožného mazu. Pomôžu zredukovať „lesknutie“ pokožky a upchávanie pórov. Siahnuť môžete aj po kozmetike s látkami, ktoré podporujú antibakteriálne a protizápalové účinky, znižujú riziko vzniku nedokonalostí a pomáhajú hydratovať epidermis a upokojujú podráždenia

Aký čistiaci pleťový gél si vybrať na citlivú pleť?

Citlivá pokožka veľmi silno reaguje na kontakt s vonkajšími faktormi, ako je chlad, teplo alebo znečistenie. To má za následok napr. začervenanie, podráždenie a suchosť. Aby sa problémy nezhoršovali, pri čistení citlivej pleti voľte gély s miernym účinkom. Kozmetika založená na jemných čistiacich prostriedkoch a prísadách, ktoré pomáhajú hydratovať epidermis, je dobrou voľbou.

Aký čistiaci pleťový gél si vybrať proti akné?

Aknózna pleť je často pokrytá mnohými zmenami. To spôsobuje, že je zároveň veľmi citlivá. Musí sa s ňou zaobchádzať jemne, aby sa problémy neprehĺbili. Na jej čistenie si preto vyberajte prípravky so zložkami, ktoré podporujú antibakteriálne procesy a pomáhajú chrániť pokožku pred vysušením.

Čistenie tváre - ako to urobiť správne?

Pred čistením pleti gélom odstráňte make-up pomocou vhodného odličovača. Ingrediencie v ňom obsiahnuté pomôžu „zhruba“ odstrániť nečistoty.

Ďalšie kroky:

  • zvlhčenie pokožky vodou,
  • naneste na ruky malé množstvo gélu na umývanie tváre,
  • penenie kozmetiky,
  • aplikácia produktu na tvár,
  • masírovanie pokožky krúživými pohybmi, miesto po mieste,
  • opláchnutie kozmetiky vodou.

Pamätajte, že proces umývania tváre by nemal trvať príliš dlho. 1-2 minúty budú stačiť. Pozývame Vás, aby ste sa oboznámili s našimi návrhmi čistiacej kozmetiky na tvár, ako aj produktov pre ďalšiu starostlivosť. Ich zložky Vám pomôžu komplexne sa postarať o vašu pleť!