Ceramidové krémy

Počet výrobkov: 174

Krémy s ceramidmi sú jedinečné ošetrujúce produkty, ktoré poskytujú pokožke intenzívnu hydratáciu a podporujú ochrannú bariéru. Ceramidy sú lipidy, ktoré sa prirodzene vyskytujú v našej pokožke a zohrávajú dôležitú úlohu pri udržiavaní jej zdravia a pružnosti. Pravidelné používanie krémov s ceramidmi pomáha znižovať suchosť pokožky, upokojuje podráždenie a vyhladzuje jemné linky a vrásky. Tieto krémy sú vhodné pre rôzne typy pleti, najmä pre suchú, citlivú alebo zrelú pleť, ktorá potrebuje hĺbkovú starostlivosť a regeneráciu. Krémy s obsahom ceramidov zanechávajú pokožku vďaka svojim revitalizačným vlastnostiam žiarivú, zdravú a krásne hydratovanú.

počet výrobkov: 30/174

Krém s ceramidmi - výživa a rekonštrukcia pokožky

Ceramidy sú výbornou zložkou v každodennej starostlivosti o pleť. Dopĺňajú lipidy a tým obnovujú ochrannú bariéru pokožky. Zdravá hydrolipidová bariéra je kľúčová pre udržanie pokožky v dobrom stave a vyhnutie sa akémukoľvek podráždeniu a začervenaniu.


Dozvedieť sa viac

Ako ceramidy pôsobia na pokožku?

Ceramidy zohrávajú kľúčovú úlohu pri udržiavaní hydratácie a pružnosti pokožky. Ich hlavnou úlohou je vytvárať ochrannú bariéru, ktorá zabraňuje strate vlhkosti a chráni pokožku pred škodlivými účinkami vonkajších faktorov. Účinky, ktoré dosiahnete použitím krémov s ceramidmi sú:

  • hydratácia: zadržiavajú vodu v pokožke, vďaka čomu je dobre zvlhčená a pevná,
  • ochrana: vytvárajú ochrannú bariéru, ktorá chráni pokožku pred vonkajšími faktormi a zvyšuje odolnosť voči silným čistiacim látkam,
  • regenerácia: ceramidy intenzívne podporujú proces regenerácie pokožky,
  • redukcia vrások: zlepšujú elasticitu pokožky, čím nepriamo pomáhajú znížiť výskyt a viditeľnosť vrások.

Dobrý krém s ceramidmi - aký vybrať?

V Cosibella ponuke nájdete ceramidové krémy s rôznym zložením a účelom. Tu je niekoľko tipov a rád, ktoré Vám pomôžu vybrať ten správny:

Aktívne zložky

Pozorne si prezrite zloženie krému. Je len dobré, ak krém okrem ceramidov obsahuje aj ďalšie aktívne zložky prispôsobené potrebám Vašej pleti. Môže ísť o kyselinu hyalurónovú pre suchú pleť, vitamín C pre pleť s nerovnomerným tónom alebo niacínamid pre mastnú pleť.

Typ pleti

Uistite sa, že ste si vybrali krém, ktorý je vhodný pre Váš typ pleti. Ak máte suchú alebo zrelú pleť, vyberte si krém s bohatou, obaľujúcou konzistenciou. Ak však máte mastnú pleť, zvoľte ľahký krém, ktorý Vašu pleť nezaťaží ani na nej nezanechá citeľný film. 

Prezrite aj: Kórejské maskySéra s peptidmiKolagénové pleťové sérum

Prečítajte si: Ako rozpoznať typ pleti?

pixel