Sprchové oleje

Počet výrobkov: 14

Sprchové oleje sú jedinečné produkty, ktoré sú vhodné najmä pre citlivú a suchú pokožku. Jemne čistia pokožku, pričom sa starajú o optimálny stav ochrannej bariéry. Po umytí prípravku je pokožka zjemnená a vyživená, bez pocitu nepríjemného napnutia a nepohodlia. Vyberte si z mnohých sprchových olejov v našej ponuke a nájdite si ten svoj!

Sprchové oleje presne pre Vašu pokožku

Tieto prípravky veľmi jemne odstraňujú nečistoty z pokožky tela. Vďaka nim je každodenné umývanie príjemnou záležitosťou. Ako už sám názov napovedá, prípravky majú olejovú konzistenciu, obaľujú pokožku a zanechávajú na nej príjemný film. A navyše vyživujú, vyhladzujú a zmäkčujú. Starajte sa o svoju pokožku už vo fáze jej čistenia a umývania.


Dozvedieť sa viac

Aký produkt zvoliť pre suchú pokožku?

V prípade suchej pokožky tela sú umývacie oleje viac ako prínosom. Suchý typ pokožky vyžaduje hydratáciu, regeneráciu a výživu - a presne to sprchové oleje zaisťujú. Navyše minimalizujú riziko vzniku podráždenia, ľahko sa rozotierajú a poskytujú pocit pohodlia a úľavy. Ideálne riešenie aj pre citlivú pokožku. V prípade problematickej pokožky vyberajte skôr ľahšie oleje, ktoré nezanechávajú na pokožke mastný film. Takéto prípravky nájdete v ponuke značky Uriage.

Zloženie má význam

Olejové sprchové gély obsahujú najmä rastlinné oleje a emulgátor, ktorý uľahčuje zmývanie prípravku z pokožky. Často sú obohatené aj o vyživujúce rastlinné extrakty.

  • jojobový olej – urýchľuje hojenie poškodenej pokožky, hydratuje a premasťuje
  • olej z černušky siatej – má protizápalové účinky a regeneruje
  • konopný olej – upokojuje zápalové prejavy a zmäkčuje
  • makadamový olej – vyhladzuje, premasťuje a udržuje hydratáciu
  • vitamín E – má antioxidačné účinky a pôsobí proti starnutiu
  • ovsený extrakt – upokojuje podráždenie
  • skvalán – obnovuje lipidovú bariéru pokožky a zvyšuje jej odolnosť voči poškodeniu

Sprchový olej – použitie

Sú dva spôsoby, ako môžete sprchové oleje používať. Klasický spôsob je vmasírovať krúživými pohybmi malé množstvo oleja do navlhčenej pokožky tela a potom opláchnuť teplou vodou. Pár kvapiek prípravku môžete pridať aj do kúpeľa. Vaša pokožka bude mäkká na dotyk, vyživená a navyše si užijete chvíľu relaxu a uvoľníte telo aj zmysly.

Prírodné sprchové oleje

Umývacie oleje s prírodným zložením sú veľmi obľúbené. Obsahujú množstvo rastlinných a ovocných extraktov získaných zo semien a jadier. V našej ponuke ich nájdete tiež! Pozrite sa napr. Osviežujúci sprchový olej značky Clochee, ktorý obsahuje mix olejov a extraktov, jemne odstraňuje všetky nečistoty, nádherne vonia po čaji a je vhodný pre všetky typy pokožky.

Čím sa líši sprchový olej od klasického gélu?

Oba prípravky majú svojich priaznivcov, ktorí si ich vyberajú na základe svojich osobných preferencií. Aký je medzi nimi rozdiel?

  • konzistencia – gély sú ľahké, väčšinou dobre penia a nezanechávajú po umytí žiadny film. Naopak oleje obaľujú pokožku a zanechávajú citeľnú vrstvu.
  • funkcia – sprchové oleje väčšinou upokojujú a poskytujú pokožke úľavu. Sú vhodné najmä pre citlivú, podráždenú a olupujúcu sa pokožku, ktorá vyžaduje účinnú, ale šetrnú starostlivosť.

Prezrite aj: Sprchové gélySprchové mydláSoli a bomby do kúpeľa

Prečítajte si: Krása na dosah ruky: Výhody používania ricínového oleja

pixel