Vlasová kozmetika

Počet výrobkov: 556

V tejto kategórii nájdete produkty, ktoré pri správnom výbere poskytnú Vašim vlasom a vlasovej pokožke tie najlepšie účinky, ktorými sú: upokojenie, ošetrenie, regenerácia, osvieženie, normalizácia, ochrana, obnova, vyhladenie, hydratácia, výživa, zväčšenie objemu či lesk vlasov. Ponúkame kozmetiku pre starostlivosť o vlasy a vlasovú pokožku, ktorá účinne reaguje na konkrétne problémy pokožky hlavy - určite si ju prezrite!

počet výrobkov: 30/556

Vlasová kozmetika

Krásne vyzerajúce vlasy sú poznávacím znamením mnohých ľudí – žien aj mužov. Aby ste sa však mohli pochváliť dokonalým účesom, nestačí pramene prečesať. Musíte sa o ne správne starať a potom ich stačí upraviť. Pomôcť Vám v tom môžu zložky prítomné vo vlasovej kozmetike.
Ponúkame prípravky na rôzne účely a rôzne receptúry. Nájdete tu šampóny, kondicionéry, masky, prípravky na úpravu vlasov a starostlivosť o pokožku hlavy. Ide o prípravky mnohých známych značiek, akými sú Anwen, Batiste, A'pieu či Fanola. Vyberte si prípravky šité na mieru svojich vlasov a s ich pomocou sa o svoj účes komplexne postaráte.


Dozvedieť sa viac

Profesionálna vlasová kozmetika - ako si vybrať?

Pri výbere vlasovej kozmetiky a produktov starostlivosti o vlasy najskôr zistite, akú pórovitosť majú Vaše vlasy. Môžu mať:

  • nízku pórovitosť – zvyčajne sú to rovné pramene, menej náchylné na poškodenie a krepovatenie,
  • strednú pórovitosť – väčšina ľudí má vlnité vlasy a celkom ľahko sa upravujú,
  • vysokú pórovitosť – táto kategória zvyčajne zahŕňa kučeravé, farbené, náchylné na štiepenie vlasy s rýchlym naberaním objemu prameňov.

Určenie tejto vlastnosti vlasov Vám umožní vybrať si kozmetiku, ktorá bude obsahovať zložky prispôsobené potrebám Vašich prameňov. Vhodné látky Vám pomôžu zlepšiť stav Vašich prameňov a prinavrátiť im krásny vzhľad.

Aká je potrebná vlasová kozmetika?

V ponuke máme rôzne druhy vlasovej kozmetiky. Neviete čo si vybrať? Na každodennú starostlivosť Vám bude stačiť:

  • jemný šampón s prísadami, ktoré podporujú čistenie prameňov, no nevysušujú ich,
  • kondicionér, ktorý obsahuje látky, ktoré pomáhajú udržiavať pramene v dobrom stave,
  • sérum na končeky vlasov, ktorého zloženie obsahuje zložky, ktoré pomáhajú chrániť pramene pred poškodením,
  • stylingový produkt, napr. gél, pena, krém atď.

1-2 krát týždenne siahnite po doplnkovom oleji/masle alebo maske. Sú zdrojom zložiek, ktoré podporujú hĺbkovú regeneráciu vlasov. Tiež stojí za to vybrať si peeling na pokožku hlavy. Obsahuje látky, ktoré pomáhajú odstraňovať odumreté kožné bunky a stimulujú krvný obeh. Vďaka tomu podporujú výživu vlasových cibuliek.

Ak máte problémy, napr. s vypadávaním vlasov, môžete použiť aj toniká na pokožku hlavy. Ich receptúra obsahuje zložky, ktoré podporujú tvorbu nových prameňov.

Aké prípravky na vlasový styling by ste si mali kúpiť?

Vlasové stylingové prípravky obsahujú zložky, ktoré pomáhajú skrotiť nepoddajné pramene a udržujú Váš účes skvelý bez ohľadu na podmienky.

  • Ak máte rovné alebo mierne vlnité vlasy, použite lak na vlasy. Jeho zložky podporujú udržanie hladkých prameňov.
  • Pre ľudí s krátkymi a kučeravými prameňmi budú lepšie fungovať gély a krémy aplikované na mokré vlasy. Keď sú kučery suché, jednoducho ich premasírujte rukami, aby boli pramene jemné a krásne definované.
  • Ak si vlasy pravidelne vyrovnávate alebo natáčate kulmou, vyberte si tepelnú ochranu s prísadami, ktoré pomáhajú rozčesať pramene a chránia ich pred poškodením.

Pre všetkých ľudí - bez ohľadu na typ vlasov - môžu dobre fungovať aj vlasové hmly s látkami, ktoré pomáhajú dodať vlasom lesk a objem.

Ako čítať zloženie vlasovej kozmetiky?

Ako si môžete byť istí, že vybraný produkt je vhodný pre Vaše vlasy? Prečítajte si nielen popis výrobcu, ale aj zloženie kozmetiky. Väčšina výrobcov uvádza názvy zložiek v latinčine. V súčasnosti nie je problém s ich prečítaním – stačí si napr. obsah naskenovať telefónom a preložiť v prekladačke. Pri čítaní zloženia by Vás mali zaujímať najmä názvy účinných látok, napr. oleje, rastlinné extrakty, ceramidy, aminokyseliny či vitamíny. Ak Vás zaujíma, aké vlastnosti majú, stačí si pozrieť Cosipedia, náš lexikón ingrediencií. Nájdete tam podrobný zoznam účinných látok s popisom ich vlastností.

Zoznámte sa s našou ponukou a nájdite si produkt šitý na mieru Vašim vlasom.

Prezrite aj: KondicionéryMasky na vlasyVlasový stylingDoplnky do vlasov

Prečítajte si: Rovnováha PEH v skratke

pixel