Séra s niacínamidom

Počet výrobkov: 202

Niacínamid alebo vitamín B3 je zložka so širokospektrálnym účinkom. Obľúbi si ho najmä zmiešaná, mastná a problematická pleť. Niacínamid má totiž protizápalové účinky, reguluje sekréciu kožného mazu a navyše, zosvetľuje pigmentové škvrny a účinne hydratuje. Prezrite si našu ponuku a vyberte si vhodné sérum pre Vašu pleť!

počet výrobkov: 30/202

Pre koho je sérum s niacínamidom vhodné?

Sérum s niacínamidom je prípravok, ktorý môže viditeľne zlepšiť celkový stav Vašej pleti. Pokiaľ bojujete s akné, rozšírenými pórmi, pigmentovými škvrnami alebo nejednotným tónom pleti, práve sérum s niacínamidom Vám pomôže zbaviť sa týchto nedokonalostí. Niacínamid alebo vitamín B3 má množstvo pozitívnych účinkov: pôsobí protizápalovo, upokojuje začervenanie, predchádza vzniku vyrážok a reguluje sekréciu kožného mazu, čím redukuje mastnotu pleti. Sérum s niacínamidom môže tiež vyhladzovať, zlepšovať elasticitu pleti a redukovať začervenania či škvrny po akné. Pokiaľ túžite po zdravej, prežiarenej a krásnej pleti, určite toto sérum vyskúšajte.


Dozvedieť sa viac

Sérum proti nedokonalostiam pleti s niacínamidom – ako ho používať?

Používanie séra s niacínamidom je jednoduché a príjemné. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov používajte sérum pravidelne, najlepšie 1x denne. Tu je pár krokov, ktoré Vám pomôžu sérum používať správne:

  • očistite pleť – pred nanesením séra s niacínamidom dôkladne očistite Vašu pleť. Použite na to čistiaci gél, emulziu alebo penu na tvár.
  • sérum jemne vmasírujte – malé množstvo séra naneste do dlaní a potom jemne vmasírujte do pokožky tváre a krku. Vyhýbajte sa oblasti okolo očí.
  • naneste obľúbený krém – na záver aplikujte Váš obľúbený hydratačný alebo regeneračný krém

Nezabúdajte, že každá pleť je iná, preto pozorujte reakciu pokožky a frekvenciu používania prispôsobte jej potrebám.

S čím niacínamid radšej nekombinovať?

Ak používate pleťové sérum s niacínamidom, mali by ste vedieť, s ktorými zložkami ho nekombinovať, aby ste dosiahli skutočné výsledky a nespôsobili si podráždenie. Tu je niekoľko z nich:

  • prípravky s obsahom kyselín – vyhýbajte sa kombinácii niacínamidu a kyselín (napr. kyselina salicylová alebo glykolová). Tieto zložky môžu ovplyvňovať pôsobenie niacínamidu.
  • kyselina askorbová (vitamín C) – používanie niacínamidu zároveň s vitamínom C môže znižovať účinnosť oboch zložiek. Ak chcete používať obe aktívne látky, aplikujte ich v rôznu dobu počas dňa, napr. vitamín C používajte ráno a niacínamid večer.

Aké sérum s niacínamidom si vybrať?

Voľba vhodného séra s niacínamidom nemusí byť jednoduchá, pretože ponuka kozmetického trhu je široká. Prezradíme Vám pár tipov, podľa čoho si vybrať vhodné sérum:

  • koncentrácia – dôležitá je koncentrácia obsiahnutého niacínamidu. Bežná koncentrácia od 5 % – 10 % je na dosiahnutie optimálnych výsledkov postačujúca.
  • značka – vyberajte z overených a u klientov obľúbených značiek. V ponuke nášho e-shopu nájdete rôznorodé prípravky s niacínamidom z celého sveta.
  • určenie – každý prípravok má na obale uvedené, pre akú pleť a kožné problémy je vhodný. Vyberajte z produktov, ktoré presne zodpovedajú potrebám Vašej pleti.

Prezrite aj: Séra pre mastnú pleťSéra pre zmiešanú pleťToniká pre zmiešanú pleťKrémy pre mastnú pleť

Prečítajte si: Rozšírené póry – najlepšie spôsoby a kozmetika znižujúca viditeľnosť pórov

pixel