Micelárna voda

Počet výrobkov: 38

Pri odstraňovaní make-upu je veľmi dôležité tvár príliš nešúchať – micely obsiahnuté v tekutine ho samé dokonale rozpustia. Micelárna voda by sa mala vždy zmývať vodou, pretože ide o prípravok, ktorý obsahuje umývacie látky, preto ju nenechávajte na pokožke bez opláchnutia. Pozrite si široký sortiment micelárnych vôd v ponuke Cosibelly!

Dokonalé odlíčenie vďaka micelárnej vode

Micelárna voda je vysokoúčinný odličovací a čistiaci tekutý prípravok s obsahom micel. Micely sú drobné čiastočky zložené z hydrofilnej a hydrofóbnej časti, ktoré účinne odstraňujú zvyšky make-upu, nečistoty a kožný maz. Vďaka tomu, že nečistoty na seba priťahujú, nie je nutné pleť intenzívne trieť. Fungujú doslova ako magnet. Micelárne vody sú vhodné pre prvú fázu čistenia pleti, teda na odlíčenie. Zvládnu odstrániť dokonca vodeodolný make-up. Ocenia ich osoby, ktoré preferujú naozaj rýchle a okamžité odlíčenie.

Dozvedieť sa viac

Ako micelárnu vodu správne používať

Správne použitie prípravku je veľmi dôležité, aby ste zabránili vzniku podráždenia a začervenania. Potrebné množstvo micelárnej vody naneste na kozmetický tampón, priložte na očné viečko, jemne pritlačte a počkajte niekoľko sekúnd. Vďaka tomu sa make-up dobre rozpustí. Rovnakým spôsobom odstráňte make-up z celej tváre, pokiaľ nebude pleť úplne čistá. Častou chybou je trenie pokožky z dôvodu urýchlenia celého procesu odlíčenia - túto chybu určite nerobte a dajte si na ňu pozor. Tento spôsob nie je najlepším riešením, pretože môže vyvolať podráždenie a poškodenie hydrolipidovej bariéry.

Je nutné micelárnu vodu z pleti opláchnuť?

Rozhodne áno. Micelárnu vodu odporúčame opláchnuť pomocou vody spolu s čistiacim gélom alebo penou – rovnako ako iné odličovacie prípravky. Micelárna voda má za úlohu odstrániť zvyšky make-upu, kožný maz a nečistoty, nie pleť vyčistiť. Na správne čistenie pleti potrebujeme vodu - jedine tak micelárnu vodu opláchneme a zmyjeme. Časté ponechanie micelárnej vody na pokožke bez opláchnutia môže zanášať pleť a tým spôsobovať akné a tvorbu nedokonalostí.

Podľa čoho vybrať vhodnú micelárnu vodu?

Pokiaľ premýšľate, akú micelárnu vodu zvoliť, zamerajte sa na niekoľko faktorov. Dobrá micelárna voda je taká, ktorá zvládne rýchlo rozpustiť make-up bez nutnosti trenia pokožky. Veľmi účinné sú dvojfázové micelárne vody, ktoré v sebe kombinujú fázu olejovú a zároveň aj vodnatú. Vďaka obsahu olejov bez problémov rozpustí aj vodeodolný make-up. Dôležitá je aj vôňa prípravku – vyberajte podľa Vašich preferencií. V ponuke nájdete prípravky bez parfumácie alebo naopak s jemnou vôňou, ktorá spríjemní celý proces odličovania.

Prezrite aj: Odličovacie olejeBalzamy a masláOdličovacie mlieka

Prečítajte si: Účinné čistenie a odličovanie pleti – prečo je tak dôležité?

 

 

pixel