Masky na ruky

Počet výrobkov: 6

Masky na ruky sú spôsobom, ako spestriť starostlivosť o túto jemnú pokožku, vystavenú vysúšaniu a starnutiu. Ideálnou aplikáciou je naniesť na noc hrubšiu vrstvu masky a vytvoriť ochrannú oklúziu nasadením bavlnených rukavíc. Užite si hebkú a vyživenú pokožku rúk vďaka skvelým maskám na ruky z našej ponuky!

Intenzívna regenerácia s maskami na ruky

Pokožka rúk je často vystavená vysušovaniu a poškodeniam. Je veľmi jemná, preto si vyžaduje starostlivosť, ktorá spočíva vo vyživení, hydratácii a regenerácii. Skvelým riešením pre krásne a zdravé ruky je zaradenie masiek na ruky do Vašej ošetrujúcej rutiny. Postačí, keď ich budete používať raz týždenne alebo každé dva týždne. Čaká Vás efekt mäkkých, hydratovaných a hladkých rúk.


Dozvedieť sa viac

Typy masiek na ruky

Kozmetické prípravky vhodné pre použitie na ruky majú rôznu formu. Najčastejšou je maska v podobe rukavičiek, ktoré sú nasiaknuté esenciou alebo masky v podobe krémov. Tie vo forme rukavičiek sa používajú veľmi ľahko. Stačí ich len natiahnuť na umyté ruky, nechať pôsobiť 15-20 minút, následne ich zložiť a vmasírovať zvyšok esencie do pokožky. Masky v kréme sa na pokožku rúk aplikujú v hrubšej vrstve a nechávajú sa úplne vstrebať do pokožky. Obe varianty sú veľmi účinné. Dodajú dlaniam vhodné zložky, takže budú hydratované, chránené proti starnutiu, regenerované a vyživované.

Účinné zložky v maskách na ruky

Tieto produkty sú v prvom rade plné vyživujúcich látok. Preto v mnohých produktoch určených pre starostlivosť o ruky môžete nájsť oleje, maslá a ďalšie vzácne zložky. Napríklad:

 • bambucké (shea) maslo - zabraňuje vysušovaniu, vyživuje, vytvára na pokožke bariéru, ktorá chráni pred vonkajšími vplyvmi.
 • avokádový olej - hydratuje pokožku, zmierňuje podráždenie a bráni vysušovaniu.
 • kokosový olej - je skvelou voľbou pre veľmi suchú pokožku. Hydratuje, zvyšuje pružnosť pokožky, zmierňuje zápaly, regeneruje a vyživuje.
 • urea - vo vyšších koncentráciách odstraňuje odumreté kožné bunky, takže vyhladzuje pokožku a urýchľuje jej regeneráciu. Má tiež hydratačné vlastnosti a zmäkčuje.
 • kyselina hyalurónová - má schopnosť viazať vodu v pokožke, intenzívne hydratuje, zvyšuje elasticitu a pružnosť pokožky.
 • arganový olej - vyživuje, pokožka je po ňom pružnejšia, hydratovanejšia a hĺbkovo regenerovaná.
 • ceramidy - sú prirodzenou zložkou lipidov v pokožke. Obnovujú ochrannú bariéru pokožky, regenerujú a hydratujú.
 • aloe vera - zmierňuje svrbenie a pálenie, upokojuje a podporuje proces regenerácie.
 • lanolín - zabraňuje vysušovaniu a funguje ako ochranná bariéra pokožky.
 • vitamín E - je silný antioxidant, chráni kožu pred voľnými radikálmi, predčasným starnutím a regeneruje.
 • betaín - viaže vodu v pokožke, urýchľuje regeneráciu pokožky, hydratuje a zmierňuje podráždenie.

Značky kozmetických prípravkov pre starostlivosť o ruky

Pokiaľ sa zamýšľate nad tým, akú masku na ruky zvoliť, pozrite sa na ponuku, ktorú pre Vás pripravili naše obľúbené značky. Jednou z nich je kórejská značka Holika Holika, ktorá ponúka regeneračnú masku v podobe bavlnených rukavíc. Značka Petitfee má v ponuke hydratačnú a spevňujúcu masku aj vo forme rukavíc. Nechýbajú ani produkty v krémovej podobe, ktoré ponúka napríklad poľská značka Miya.

Prezrite aj: Krémy na rukyLaky na nechtyKrémy na nohyMasky na nohy

Prečítajte si: Akné na chrbte a dekolte –⁠ ako s ním bojovať? Odporúčané produkty

pixel