Ochrana proti slnku

Počet výrobkov: 329

Veľké množstvo slnka v lete Vám dodá viac energie na prácu, lepšiu náladu a povzbudí Vás k aktívnemu tráveniu času vonku. To má pozitívny vplyv na vaše zdravie. S príchodom teplého obdobia však musíte tiež myslieť na ochranu pokožky pred škodlivými vplyvmi slnečného žiarenia. Môže Vám v tom pomôcť správne vybraná opaľovacia kozmetika z nášho sortimentu. Majú starostlivo zostavené receptúry bohaté na filtre, ktoré podporujú ochranu pred slnkom.

počet výrobkov: 30/329

Opaľovacie krémy, mlieka a spreje ? prečo ich potrebujete používať?

Ochrana pred slnkom sa v posledných rokoch stala obľúbenou témou rozhovorov. K zvýšenému záujmu o túto tému prispeli výsledky výskumu, ktorý potvrdil negatívny vplyv slnka na pokožku a zvýšené riziko vzniku melanómu, teda rakoviny kože. Potvrdzujú, že filtre obsiahnuté v opaľovacích prípravkoch pomáhajú predchádzať:

 • poškodenie DNA kože, ktorá je zodpovedná za vznik rakoviny,
 • vzniku bolestivých popálenín, ktoré majú za následok zmenu farby,
 • strate vody, vďaka čomu pokožka nie je drsná ani málo elastická,
 • vývoj voľných radikálov zodpovedných za rýchle starnutie pokožky.

Z týchto dôvodov by mal byť opaľovací krém s filtrom neoddeliteľnou súčasťou výbavy kozmetičky a mal by sa používať nielen na pláži, ale každý deň.

Najdôležitejšie informácie o sortimente opaľovacej kozmetiky

Aplikácia kozmetických prípravkov, ktoré obsahujú opaľovací krém, je klasifikovaná ako metóda vonkajšej fotoprotekcie. Tieto zložky vytvárajú na povrchu pokožky ochrannú bariéru, ktorá ju chráni pred škodlivými vplyvmi slnka. Vďaka tomu sa nemusíte obávať negatívnych dopadov pôsobenia slnečného žiarenia.
Zároveň treba zdôrazniť, že filtre aj napriek svojim vlastnostiam neblokujú syntézu vitamínu D3. Nehrozí teda, že by v tele vznikli nejaké nedostatky tejto látky.

Mýty o opaľovacej kozmetike

Treba spomenúť aj najobľúbenejšie mýty o opaľovacej kozmetike, s ktorými sa môžeme stretnúť medzi mnohými ľuďmi. Podľa nich filtre:

 • ovplyvňujú hospodárenie estrogénov - najnovšie štúdie také vedľajšie účinky nepreukázali,
 • sú toxické - podľa výsledkov analýz tieto látky neprenikajú kožou a nie sú škodlivé,
 • vyvolávajú alergie - také vlastnosti boli preukázané iba pri chemických filtroch, ktoré spôsobujú fotoalergické reakcie.

Negatívne účinky po aplikácii krému sa môžu objaviť, ak bol produkt nesprávne skladovaný a jeho receptúra bola zmenená. Pred použitím si preto prečítajte pokyny výrobcu, aby ste sa uistili, že je použitie kozmetiky bezpečné.

Najlepší opaľovací krém pre Vašu pokožku - SPF alebo PA?

Prípravky na ochranu proti slnku je možné rozdeliť do niekoľkých skupín, napr. podľa úrovne ochrany, ktorú poskytujú. Na kozmetike môžete nájsť dve označenia. Sú to:

 • PA+, ktoré určuje, do akej miery filter chráni pred UVA žiarením. Je cenným vodítkom pri výbere produktu. Čím viac +, tým väčšia ochrana,
 • SPF alebo Sun Protection Factor, ktorý vypovedá o tom, koľko slnečných lúčov dopadá na pokožku po aplikácii produktu.

V ideálnom prípade by mal mať vybraný produkt vysokú hodnotu SPF a PA. V prípade profylaxie rakoviny je však dôležitejšia aj ochrana pred UVB lúčmi.

Tipy na osvedčené značky opaľovacej kozmetiky s filtrom - čo vybrať?

Náš sortiment zahŕňa prípravky na ochranu proti slnku od mnohých značiek. Medzi najobľúbenejšie patria Holika, Bandi, a Bielenda Professional. Môžu obsahovať:

 • chemické filtre - majú schopnosť odrážať ultrafialové svetlo s vlnovou dĺžkou 290-400 nm. Do tejto skupiny patrí napríklad dioxybenzón, ortylsalicylát a sulisobenzón,
 • minerálne filtre, tzv. fyzické - odrážajú svetlo v celom rozsahu vlnových dĺžok. Medzi nimi sú uvedené farebné pigmenty, ako je oxid zinočnatý, "total" pigmenty a mikronizované pigmenty, napr. oxid titaničitý.

K dostaniu sú aj zmiešané filtre, ktoré spájajú látky z oboch skupín. Vďaka tomu nezanechávajú bielu vrstvu ako minerálne filtre a ľahko sa rozotierajú na koži. Krém s filtrom je základom starostlivosti o tvár a telo. Pamätajte na to každý deň a Vaša pokožka Vám v budúcnosti poďakuje.

pixel