Krémy na ruky

Počet výrobkov: 31

Vaše ruky potrebujú hydratáciu viackrát denne. Sú vystavované vysúšaniu častým umývaním, používaním dráždivých látok a chemikálií v domácnosti, ako aj teplotnými zmenami. Jemná pokožka rýchlo vykazuje známky starnutia, avšak je veľmi jednoduché tomu predísť! Zaraďte do starostlivosti krémy na ruky, ktoré účinne vyživia a spevnia Vašu pokožku rúk. Vyberte si svojho favorita z našej bohatej ponuky!

Hydratačné a regeneračné krémy na ruky

Jemná a tenká pokožka rúk si žiada vhodnú starostlivosť. V dôsledku častého umývania rúk, niekoľkokrát za deň a vystavovanie dlaní vonkajším vplyvom, ako je vietor, mráz alebo slnko, sa ruky často vysušujú, sú drsné a podráždené. Výsledkom je rýchlejšie starnutie kože, strata elasticity a hydratácie a taktiež podráždenie a s ním spojené nepríjemné pocity napätých rúk. Najjednoduchším spôsobom, ako si užiť krásne a mäkké ruky je zaradenie krémov na ruky do Vašej pravidelnej ošetrujúcej rutiny. Nezabúdajte ani na svoje dlane, pretože čím skôr sa o ne začnete starať, tým lepšie a rýchlejšie budú výsledné efekty. Hydratácia a regenerácia je pre krásne ruky kľúčová!


Dozvedieť sa viac

Výhody používania krémov na ruky

Hladká, jemná a hydratovaná pokožka, poteší nielen príjemným dotykom ale aj vizuálne. Dobre pestované ruky vyzerajú naozaj skvele a vedia pozdvihnúť aj naše sebavedomie. Starostlivosť o ruky prináša nielen okamžité efekty, ale predovšetkým sa o pokožku účinne stará. Pokožka na rukách veľmi rýchlo vykazuje známky starnutia. Strata pružnosti, vysušenie, pigmentové škvrny – to všetko sú následky starnutia pleti. Tento proces je možné značne spomaliť, pokiaľ pravidelne používate krémy na ruky. Kľúčovými prvkami sú: hydratácia, výživa, obnova ochrannej bariéry a tiež antioxidačná ochrana a ochrana pred UV žiarením. V ponuke nášho e-shopu nájdete najrôznejšie krémy s ľahkou alebo hutnejšou konzistenciou, ktorá je plná olejov. Líšia sa taktiež použitými zložkami a účelom ich pôsobenia. Každý typ pokožky si tak nájde svoj ideálny produkt.

Kedy používať krém na ruky?

Krém na ruky je ideálne používať po každom umývaní. Práve počas umývania je narušená ochranná hydrolipidová bariéra kože, ktorá si tak žiada ďalšiu hydratáciu a výživu. Pokiaľ cítite, že je koža nepríjemne napnutá a suchá, naneste tenkú vrstvu krému. Tento krok robte kedykoľvek počas dňa podľa potreby. Výhodou krému je to, že ho môžete mať vždy po ruke - v kabelke, v aute, v nočnom stolíku, v práci alebo či v kúpeľni. Pred spaním môžete aplikovať ešte hrubšiu vrstvu krému, ktorý môže na pokožke pracovať po celú noc.

Hydratačné a vyživujúce zložky v krémoch na ruky

Zloženie ošetrujúcich krémov na ruky je plné zložiek, ktoré regenerujú, vyživujú, hydratujú, pôsobia proti starnutiu a vyhladzujú. Nájdete v nich okrem iného aj:

 • bambucké (shea) maslo - vytvára na koži ochrannú vrstvu, ktorá chráni pred vonkajšími vplyvmi, zabraňuje vysušovaniu a vyživuje.
 • aloe vera - upokojuje pokožku, zmierňuje svrbenie a pálenie, hydratuje a podporuje regeneračné procesy.
 • extrakt z pupočníka ázijského - zložka známa svojimi upokojujúcimi vlastnosťami, účinne podporuje a zrýchľuje regeneráciu kože, hydratuje.
 • olej zo sladkých mandlí - chráni pred stratou vody, zjemňuje podráždenie a účinne regeneruje.
 • urea - skvele hydratuje pokožku, zmäkčuje a podporuje regeneráciu. Vo vyšších koncentráciách jemne odstraňuje odumreté kožné bunky, takže vyhladzuje kožu.
 • kokosový olej - má hydratačné účinky, zlepšuje elasticitu pokožky, zmierňuje zápalové prejavy, regeneruje a vyživuje.
 • skvalán - hĺbkovo vyživuje, obnovuje lipidovú bariéru kože, zabraňuje vysušeniu a hydratuje.
 • panthenol - urýchľuje proces regenerácie kože, hydratuje, upokojuje.
 • niacínamid - rozjasňuje, hydratuje, posilňuje ochrannú bariéru kože, funguje proti starnutiu.
 • makadamový olej - spevňuje, vyživuje a regeneruje.
 • alantoín - pomáha regenerovať pokožku, hydratuje a zmäkčuje.
 • ceramidy - sú prirodzenou súčasťou kožných lipidov. Účinne obnovujú ochrannú bariéru pokožky, regenerujú a hydratujú.

Prezrite aj: Masky na rukyLaky na nechtyKrémy na nohyMasky na nohy

Prečítajte si: Akné na chrbte a dekolte –⁠ ako s ním bojovať? Odporúčané produkty

pixel