Peeling na telo

Počet výrobkov: 50

Zbavte sa odumretej kože a stimulujte krvný obeh pomocou telových peelingov s exfoliačnými vlastnosťami! V našej ponuke nájdete veľa peelingovej kozmetiky s doplnkovými ošetrujúcimi zložkami, ktoré pokožku naviac vyživia a zanechajú na jej povrchu jemný ochranný film. Obnovte jemnosť a pružnosť pokožky – začnite používať účinné telové peelingy!

Triedenie

Druhy peelingov na telo a tvár - aké sú k dispozícii?

 Naša ponuka zahŕňa dva druhy produktov na exfoliáciu pokožky tela. Ide o chemické a mechanické peelingy.

Chemický peeling pokožky

Tieto typy kozmetiky na exfoliáciu pokožky sa tiež nazývajú enzymatické. Obsahujú vybrané AHA alebo BHA ovocné kyseliny, napr. kyselinu glykolovú a rastlinné enzýmy, ako napr. papaín. Podporujú postupné rozpúšťanie odumretej vrstvy epidermy a stimulujú jej bunky k obnove. Pomáhajú tiež zvýšiť úroveň hydratácie pokožky a redukovať zafarbenie a nedokonalosti. Chemické telové peelingy majú gélovú alebo vodovú konzistenciu. Ľahko sa rozotierajú na povrch pokožky.


Dozvedieť sa viac

Mechanické telové peelingy

Receptúra mechanických telových peelingov je založená na časticiach, ktoré – ako strúhadlo – podporujú odstránenie odumretých epidermálnych buniek. To pomáha odhaliť jeho novú vrstvu v priebehu okamihu. Medzi produkty tohto typu môžu patriť napr.:

  • kryštály morskej soli,
  • kryštály cukru,
  • kávové zrná,
  • mletá semená ovocia alebo zeleniny,
  • kremelina,
  • morský piesok.

Mechanické telové peelingy môžeme rozdeliť na hrubozrnné a jemnozrnné. Prvé z nich majú veľké zrná, ktoré pomáhajú silne zotrieť pokožku. Druhá skupina kozmetiky má jemnejšie zloženie. Sú určené na použitie na jemnejšie časti tela, napr. tvár. Efekt používania mechanických peelingov závisí od veľkosti abrazívnych častíc a tiež od toho, ako silne je telo trené.

Telové peelingy – čo obsahujú?

Zložky podporujúce exfoliáciu odumretých buniek epidermis nie sú jedinými látkami obsiahnutými v receptúrach našich peelingov. Okrem nich také produkty obsahujú napr..:

  • rastlinné oleje, napr. olivový olej, slnečnicový olej alebo olej z malinových semienok – pomáhajú premazať, zjemňovať a vyhladzovať pokožku. Podporujú tiež procesy zabraňujúce nadmernej strate vody z epidermis;
  • vitamíny, napr. E - je to antioxidant, ktorý pomáha chrániť bunky pred škodlivými účinkami voľných radikálov zodpovedných za rýchlejšie starnutie pokožky;
  • rastlinné maslá, napr. bambucké maslo - pomáha upokojiť podráždenie a regenerovať epidermis.

Ďalšie aktívne zložky podporujú procesy, ktoré zabraňujú pocitu pnutia a poškodeniu pokožky spôsobených pôsobením ovocných kyselín alebo abrazívnych častíc. Pomáhajú získať jemnú, hladkú a pružnejšiu pleť.

Správna exfoliácia pleti – ako používať peeling?

Chcete sa vyhnúť podráždeniu a poškodeniu pokožky po peelingu? Zistite, ako ich správne používať. Spôsob aplikácie sa líši v závislosti od druhu produktu. Enzymatický peeling by mal byť aplikovaný na pokožku ako krém alebo sérum. Následne ich treba nechať vstrebať a po uplynutí doby uvedenej na obale kozmetiky opláchnuť teplou vodou. Potom môžete pokračovať v každodennej starostlivosti. Mechanický peeling sa najlepšie používa na mokrú pokožku. Dochádza potom k väčšiemu kĺzaniu a nehrozí poškodenie kože. Prípravok je vhodné vmasírovať do tela krúživými, ale nie príliš silnými pohybmi – ošetrenie by nemalo spôsobovať bolesť. Nakoniec kozmetiku zmyte vodou. Pamätajte! Nepoužívajte peelingy príliš často, pretože to môže viesť k precitlivenosti pokožky. Najlepšie je vykonávať ošetrenie 1-2krát týždenne alebo menej často, pokiaľ to odporúča výrobca. Vyberte si peeling, ktorý vyhovuje vašim potrebám a starajte sa o svoju pleť komplexne.

Prezrite aj: Kúpeľové kefyPeelingové rukavicePrípravky do kúpeľaExfoliačné masky na nohy

Prečítajte si: Exfoliačné ponožky a účinná starostlivosť o nohy

FAQ

Aký je najlepší telový peeling?

Najlepší peeling na telo účinne odlupuje odumretú pokožku bez toho, aby spôsoboval jej vysušenie alebo podráždenie.

Ako je možné vyrobiť domáci telový peeling?

Peeling si môžete vyrobiť pomocou kryštálového cukru alebo kávovej usadeniny. Takýto domáci produkt však nie je nijako testovaný a preto je lepšie použiť už hotové a overené produkty.

pixel