Bázy pod makeup

Počet výrobkov: 29

Podkladová báza alebo "primer" pod make-up pripraví Vašu pleť na nanesenie make-upu a predĺži jeho výdrž. Zvyšuje jeho priľnavosť a uľahčuje aplikáciu. Môže mať aj vyhladzujúce alebo tónovacie vlastnosti pre zjednotenie pleti a pre mastnú pleť boli vytvorené bázy so zmatňujúcim efektom. Prezrite si široký výber báz v našej ponuke a predĺžte tak trvácnosť svojho make-upu!

Čo je báza pod make-up?

Podkladová báza alebo primer pod make-up je prípravok, ktorý sa aplikuje na pripravenú pleť ešte pred nanesením make-upu a ďalšej dekoratívnej kozmetiky. Jej hlavnou úlohou je pripraviť pokožku na make-up, tzn. že vyhladzuje štruktúru pleti, hydratuje, zmatňuje, rozjasňuje, alebo vytvára priaznivé podmienky pre aplikáciu make-upu, napr. žiaducu priľnavosť v závislosti od Vašich preferencií a konkrétnych potrieb. Báza umožňuje naneseným prípravkom lepšie priľnúť a dlhšie sa udržať na pokožke. V e-shope Cosibella nájdete tie najlepšie bázy pod make-up, vďaka ktorým bude Váš make-up vyzerať bezchybne po celý deň!


Dozvedieť sa viac

Aká je funkcia bázy pod make-up?

Báza plní kľúčovú úlohu, pokiaľ ide o výdrž make-upu na niekoľko hodín. Poskytuje tieto efekty:

  • pripravuje pleť na aplikáciu make-upu: hydratuje, vyhladzuje a zlepšuje štruktúru pleti. Môže tiež zmatňovať mastnú pleť alebo naopak rozjasňovať sivastý alebo zrelý typ pleti,
  • vyhladzuje štruktúru pleti: funguje ako “zmizík”, ktorý vypĺňa jemné linky a vrásky a rozšírené póry, čím znižuje ich viditeľnosť. Vďaka tomu zabraňuje zlievaniu make-upu do vrások,
  • reguluje kožný maz: niektoré bázy majú zmatňujúce vlastnosti a zabraňujú nadmernej sekrécii kožného mazu a lesknutiu pleti počas dňa. Túto vlastnosť ocení najmä mastná a zmiešaná pleť, ktorá vďaka tomu získa svieži vzhľad na dlhšiu dobu,
  • fixuje make-up: primer zaistí, že sa make-up lepšie spojí s pokožkou, počas dňa sa nerozmazáva, nesteká a nezlieva sa do vrások. Predlžuje aj jeho výdrž, vďaka čomu nie je nutné make-up počas dňa opravovať. Ideálny spôsob, ako udržať make-up na mieste počas dôležitej udalosti!

Druhy báz pod make-up

V ponuke e-shopu Cosibella nájdete široký výber báz pod make-up. Pokiaľ neviete, akú funkciu najviac ocení Vaša pleť, spoznajte jednotlivé druhy podkladových báz:

Hydratačný primer

Podkladová báza s hydratačným účinkom je ideálnou voľbou pre suchú, zrelú a citlivú pleť. Obsahuje hydratačné zložky ako aloe vera alebo kyselinu hyalurónovú, ktoré zaisťujú dostatočnú úroveň hydratácie. Vďaka tomu Vás už nemusia trápiť suché šupinky a make-up bude po celý deň vyzerať sviežo.

Zmatňujúci primer

Pokiaľ má Vaša pleť sklon nadmerne sa mastiť a počas dňa sa veľmi leskne, zmatňujúce podkladové bázy budú pre Vás ideálnou voľbou. Obsahujú zložky, ktoré zabraňujú nadmernej sekrécii kožného mazu a zároveň predlžujú výdrž make-upu.

Korekčná báza

Tieto podkladové bázy obsahujú pigmenty, ktoré kryjú nedokonalosti, začervenanie alebo kruhy pod očami. Účinne vyrovnávajú tón pleti, čím make-up vizuálne zjednocujú. Navyše majú vyhladzujúce účinky, vďaka čomu make-up vyzerá absolútne bezchybne!

Prezrite aj: Make-upyPúdreKontúrovacie paletky na pleť

Prečítajte si: Dokonalé líčenie na ples – tipy & najlepšia kozmetika

pixel