Pleťová kozmetika

Počet výrobkov: 3355

Vedomá starostlivosť o pleť je dôležitá pre udržanie čo najlepšieho stavu pokožky. Každý typ pleti má iné potreby, no základy starostlivosti sú spoločné. Čistenie, hydratácia, regenerácia a rôzne formy boja proti nedokonalostiam, ako aj prevencia proti vráskam. V našej ponuke nájdete produkty, ktoré Vám poskytnú komplexnú starostlivosť od A po Z a udržia Vašu pokožku zdravú a krásnu!

počet výrobkov: 30/3355

Pleťová kozmetika

Snívate o hladkej, žiarivej pleti, ktorá Vás bude ohromovať ? Chcete prestať používať veľa make-upu a cítiť sa sebavedomo vo svojej koži? Začnite sa o pleť komplexne starať s dobre zvolenými prípravkami. Kozmetiku na starostlivosť o tvár prispôsobenú rôznym potrebám nájdete v predajni Cosibella.
Ponúkame prípravky mnohých známych výrobcov, napr. poľských, ázijských či francúzskych. Obsahujú rôzne účinné látky. Vďaka tomu si môžete vybrať starostlivosť nielen pre Váš typ pleti, ale aj pre Váš životný štýl.


Dozvedieť sa viac

Aké prípravky starostlivosti o pleť by ste mali používať každý deň?

Chcete sa začať komplexne starať o svoju pleť, no neviete akú kozmetiku si vybrať? Pre každodennú starostlivosť budú užitočné prípravky s prísadami, ktoré pomáhajú:

  • odličovať, napr. micelárne tekutiny a mlieka – používajte ich pred každým umývaním tváre,
  • čistiť pleť napr. gélmi alebo penami – používajte ich ráno a večer,
  • obnoviť správne pH, t.j. toniká a hydroláty - možno ich použiť po každom umytí, ako aj počas dňa na osvieženie pokožky,
  • vyživujú/zvlhčujú/regenerujú epidermis, napr. esencie, krémy, séra, oleje alebo masky – oplatí sa ich aplikovať vo dne aj v noci,
  • chráňte si tvár pred UV žiarením, napr. krémami - nanášajte ich len ráno, pred odchodom z domu.

Navyše - z času na čas - je skvelou voľbou kozmetika so zložkami, ktoré podporujú exfoliáciu odumretých epidermálnych buniek a vyrovnávajú povrch pokožky, t.j. peelingy.

Pleťová kozmetika - aká kozmetika sa osvedčí?

Pri výbere kozmetiky si všímajte, či je určená pre Váš typ pleti. Vďaka tomu sa výrazne zníži napr. riziko podráždenia. Dobre zvolené ingrediencie navyše pomôžu vysporiadať sa s nedokonalosťami a prinavrátiť pleti krásny vzhľad.

Starostlivosť o suchú a citlivú pleť

Pre starostlivosť o suchú a citlivú pokožku si vyberte prípravky s jemným zložením. Mali by obsahovať zložky, ktoré okrem iného pomáhajú napraviť povrch pleti a:

  • hydratujú, regenerujú a vyživujú epidermis, napr. urea, aloe vera, kyselina hyalurónová alebo alantoín,
  • obnovujú hydrolipidovú vrstvu pokožky, napr. ceramidy a aminokyseliny,
  • chránia epidermu pred poškodením, napr. ľahkými rastlinnými olejmi - dokonca aj sladkým mandľovým, slnečnicovým alebo avokádovým olejom.

Pri starostlivosti o suchú pokožku je lepšie vyhnúť sa prípravkom s vysokým obsahom kyselín. Mohli by dodatočne vysušiť epidermis.

Starostlivosť o mastnú a zmiešanú pleť

Mastná a zmiešaná pleť si vyžaduje jemnú starostlivosť. Mazové žľazy by nemali byť stimulované k nadmernej tvorbe mazu. Pre starostlivosť o tento typ pleti si preto vyberajte kozmetiku so zložkami, ktoré podporujú hydratáciu a upokojujú podráždenia, ako je kyselina hyalurónová, betaín či aloe vera.

Okrem toho sa oplatí siahnuť po prípravkoch s látkami, ktoré podporujú odstraňovanie prebytočného mazu, likvidujú baktérie a normalizujú prácu mazových žliaz. Sú to napr. AHA a BHA kyseliny, rastlinné extrakty a vitamíny C, E či A.

Pleťová kozmetika - ako skladovať?

Starostlivo si vyberáte pleťovú kozmetiku? Nedovoľte, aby ich nesprávne skladovanie spôsobilo stratu ich vlastností. Po zakúpení prípravku si preto pozorne prečítajte návod výrobcu na jeho použitie.
Pamätajte, že niektoré kozmetické prípravky vyžadujú chladenie. Naproti tomu iné prípravky starostlivosti o tvár – okrem tých na čistenie pleti – je najlepšie uchovávať na suchom, tmavom mieste so stálou teplotou. Ideálna bude napr. spálňa. Prečo nie kúpeľňa? Táto miestnosť je často teplá a vlhká. To nepriaznivo ovplyvňuje vzorce. V takýchto podmienkach sa veľmi ľahko vyvíjajú baktérie a plesne, ktoré môžu byť zodpovedné za vznik nedokonalostí.

Odporúčame Vám, aby ste sa zoznámili s pleťovou kozmetikou a vybrali si perfektnú sadu pre potreby svojej pleti.

pixel