Kozmetika na pery

Počet výrobkov: 118

Produkty pre starostlivosť o pery sú navrhnuté tak, aby vyživovali, regenerovali, hydratovali a vyhladzovali suché, popraskané pery. Starostlivosť o pokožku pier je často prehliadaná, no pravidelná exfoliácia a hydratácia bráni suchej pokožke a popraskaniu pier. V našom e-shope nájdete širokú ponuku produktov starostlivosti o pery - balzamy, peelingy či masky!

Starostlivosť o pery je základom zdravej dutiny ústnej

Málokto si uvedomuje, že väčšina problémov, napríklad so suchými alebo popraskanými perami, je spôsobená neduhmi súvisiacimi s ústnou dutinou. A tak:

  • popraskaná koža alebo pokrytá léziami môže naznačovať napríklad rozvíjajúci sa zápal alebo kandidózu v ústnej dutine,
  • zápaly kútikov úst, môžu byť okrem iného príznakom nadmerného slintania alebo nadmerného sucha v ústach.

Existuje mnoho dôvodov, prečo pokožka pier stráca vlhkosť a pružnosť. Potom vám však ani dobre zvolená kozmetika nemusí pomôcť sa s problémom vysporiadať, ale iba maskovať príznaky. Preto by sa to nemalo podceňovať. Stojí za to navštíviť odborníka a vykonať nevyhnutné testy.


Dozvedieť sa viac

Starostlivosť o pery: balzam na pery nestačí

Používanie balzamu je základom starostlivosti o pery. Mali by ste ho používať po celý rok, najmä ak sú vystavené poveternostným vplyvom, ako je chlad alebo slnko. Balzamy obsahujú starostlivo vybrané zložky, ktoré pomáhajú vytvárať na povrchu pier ochrannú vrstvu a chránia ich pred stratou vlhkosti, vyživujú, hydratujú a regenerujú.
Okrem toho sa tiež oplatí siahnuť po:

  • peelingy na pery - obsahujú zložky, ktoré podporujú odstránenie odumretej kože, a tým pomáhajú vyhladzovať a zjemňovať pokožku. Oplatí sa ich vykonávať pravidelne 1-2 krát týždenne,
  • maskách na pery - sú určené na použitie v noci. Obsahujú koncentrované aktívne zložky, ktoré pomáhajú obnoviť poškodenú pokožku, vyživujú ju a hydratujú.

Mali by ste tiež pamätať na pravidelný pitný režim. Udržiavať svoj organizmus správne hydratovaný je jedným z najlepších a najjednoduchších spôsobov, ako sa vyhnúť problému suchých a popraskaných pier.

Prírodné produkty na pery - čo obsahujú?

Aby ste vďaka správnej starostlivosti získali zdravé ústa, musíte sa postarať aj o vhodnú kozmetiku. Najlepšie sú produkty, ktoré obsahujú:

  • med - skutočná vitamínová a minerálna bomba. Pomáha regenerovať a hydratovať pokožku. Podporuje vyhladenie pokožky bez toho, aby ju vysušoval;
  • skvalan - podporuje procesy hydratácie, premastenia a zmäkčovania pokožky. Pomáha chrániť pokožku pred voľnými radikálmi a škodlivými účinkami vonkajších faktorov;
  • slnečné filtre - pomáhajú chrániť pred slnečnými lúčmi. Prispievajú tak k prevencii procesov starnutia pokožky.

Okrem týchto zložiek môžete v produktoch starostlivosti o pery nájsť vitamíny, rastlinné maslá, oleje a minerály. Spoločne môžu pomôcť obnoviť krásny vzhľad a stav pokožky v tejto oblasti.

Siahnite po správnych prípravkoch na pery a pripravíte ich na rozdávanie bozkov a úsmevov bez bolesti, nepohodlia a pálenia.

pixel