Denné krémy

Počet výrobkov: 583

Denné krémy sú typické ľahšou konzistenciou, ktorá dodáva pokožke hydratáciu bez toho, aby ju zaťažovala. Tieto krémy sú aj vhodným podkladom pod make-up. Ak máte suchú pokožku, naneste denný krém ako krok pred aplikáciou opaľovacieho krému. Vyberte si ideálny denný krém podľa Vašich predstáv z našej bohatej ponuky!

počet výrobkov: 30/583

Ideálny denný krém presne pre Vás

Hľadáte ľahký, účinný krém, ktorý bude vhodný pre rannú starostlivost o pleť, bude spolupracovať s make-upom a zaistí pleti všetky potrebné aktívne látky? Presne pre Vás sme vytvorili túto kategóriu, ktorá Vám výber uľahčí. Nájdete tu všetky produkty, ktoré sú vhodné na deň a spĺňajú kritériá a funkcie krému.


Dozvedieť sa viac

Čím sa líšia krémy určené na deň a na noc?

Krémy na deň majú predovšetkým ľahšiu konzistenciu. Môžu mať formu ľahkého krému, emulzie alebo chladivého gélu. Mali by vytvárať dobrý základ pre pleť, aby neskôr nanesený make-up nezaliezal do vrások. Krémy sa od seba líšia aj zložením. V rannej rutine nie je miesto na retinoidy alebo vysoko koncentrované kyseliny – tieto zložky nájdete práve v krémoch určených na použitie na noc. Denné krémy obsahujú prevažne hydratačné, rozjasňujúce, upokojujúce a regeneračné zložky.

Aktívne látky v denných krémoch

Hlavnú úlohu zohrávajú najmä zložky, ktoré nespôsobujú podráždenie a nemajú fotosenzibilizujúce vlastnosti. Medzi najpopulárnejšie patria:

 • kyselina hyalurónová – viaže vodu v pokožke, hydratuje a zlepšuje elasticitu pleti
 • extrakt z pupočníka ázijského - regeneruje, zmierňuje podráždenie, upokojuje začervenanie a hydratuje
 • vitamín C – má antioxidačné účinky, rozjasňuje a zjednocuje tón pleti
 • niacínamid – reguluje sekréciu kožného mazu, má antioxidačné účinky a rozjasňuje
 • aloe vera – hydratuje, upokojuje podráždenie a regeneruje
 • trehalóza - vysoko hydratuje
 • morské riasy – hydratujú a pôsobia proti starnutiu
 • panthenol – regeneruje, upokojuje a hydratuje
 • beta-glukán – posilňuje ochrannú bariéru pokožky, vyhladzuje a hydratuje
 • vitamín E – silný antioxidant; pôsobí proti starnutiu
 • UV filtre – chránia pred škodlivými účinkami slnečného žiarenia

Denné krémy s ochranným filtrom SPF

V rannej ošetrujúcej rutine nesmie chýbať ochrana pred slnkom. Ochranný faktor by mal byť povinnou súčasťou bez ohľadu na ročné obdobie. Práve vďaka denným krémom s obsahom UV filtrov zabránite predčasnému starnutiu pleti. Pokiaľ hľadáte skutočne kvalitný produkt, v ponuke nášho e-shopu ich nájdete naozaj veľké množstvo. Vyskúšajte napríklad ten od značky Altruist, BasicLab, Paula's Choice alebo Isntree. Vyberajte z rôznych stupňov ochrany, napr. SPF 30 alebo SPF 50 a tiež z rôznych druhov konzistencií. V popise každého produktu nájdete informáciu, pre aký typ pleti je SPF krém vhodný. U nás si určite vyberiete!

Aký denný krém teda zvoliť?

Krém by mal zodpovedať potrebám Vašej pleti. Pozorujte, v akej kondícii je aktuálne Vaša pokožka – je suchá, začervenaná, potrebuje hydratáciu alebo regeneráciu? Je mastná, má sklon k tvorbe nedokonalostí a potrebuje preto dôkladne vyčistiť a regulovať sekréciu kožného mazu? Prečítajte si informácie pri jednotlivých produktoch a vyberte si Váš ideálny krém na pravidelné denné použitie.

Prezrite aj: Hyalurónové sérumPleťové esencieHydratačné pleťové masky

Prečítajte si: Ako si vybrať ochranný krém na pleť? Odporučené SPF krémy