Oleje na tvár

Počet výrobkov: 37

Oleje vytvárajú na pokožke ochranný film, ktorý zabraňuje strate vody z epidermy. Podľa druhu môžu mať vyživujúce, antioxidačné, regeneračné alebo antiseptické vlastnosti. Sú príjemným obohatením rutinnej starostlivosti o pleť. Prezrite si našu bohatú ponuku pleťových olejov a doprajte si príjemnú a užitočnú masáž tváre!

počet výrobkov: 30/37

Veľa osôb vyberá pre starostlivosť o tvár krémy, séra alebo masky. Okrem nich sa však oplatí siahnuť aj po ďalšiu kozmetiku, ktorej zložky sa Vám pomôžu starať o pleť komplexne. Sú to napr. hydratačné a regeneračné oleje na pokožku. Môžu byť použité na obohatenie každodenných rituálov krásy alebo nimi dokonca nahradiť určité produkty. Receptúry tejto kozmetiky sú založené na olejových substanciách alebo obsahujú čisté oleje. Sú zdrojom cenných minerálov, nenasýtených mastných kyselín a vitamínov, ktoré podporujú správne fungovanie pokožky.


Dozvedieť sa viac

Najlepší olej na pleť: ako ho vybrať a správne používať?

Oleje je možné rozdeliť do troch kategórií: vysychavé, polovysychavé a vysychavé oleje.

  • Prvé z nich obsahujú až 20% omega 3 a 6 mastných kyselín. Sú vhodné na suchú a zrelú pleť.
  • Produkty z druhej skupiny sú oleje s 20-50% omega 3 a 6 mastných kyselín. Rýchlo sa vstrebávajú a nezanechávajú lepivý film. Sú určené pre zmiešanú a normálnu pleť.
  • Vysychavé oleje obsahujú viac ako 50% omega 3 a 6 mastných kyselín a sú vhodné pre mastnú a aknóznu pleť. Sú veľmi ľahké a nemajú žiadny potenciál upchávania.  

Pleťové oleje dostupné na cosibella.sk je možné použiť mnohými rôznymi spôsobmi.

  • Odlíčenie – stačí olej naniesť na tvár a vmasírovať. Zložky v ňom obsiahnuté pomôžu rýchlo rozpustiť farebnú kozmetiku a uľahčia jej odstránenie;
  • Masáž - naneste niekoľko kvapiek prípravku na prsty a začnite masírovať pokožku. Olej zaistí dobrú klzkosť;
  • Sérum - naneste niekoľko kvapiek kozmetiky na tvár, čelo a nos, následne jemne vklepte do tváre. Zložky v nich obsiahnuté pomôžu vyživovať a regenerovať pokožku.
  • Prísada do krému alebo masky – pridajte pár kvapiek oleja do svojej obľúbenej kozmetiky. Jeho zložky obohatia zloženie a pomôžu dosiahnuť lepšie ošetrujúce výsledky.  

Pamätajte, že mnoho olejov z našej ponuky je univerzálnych. Jeden produkt je teda možné využiť mnohými spôsobmi. Výrazne tak ušetríte miesto v kozmetickej taštičke!

Prezrite aj: Vyživujúce pleťové krémyNočné krémyOlejové séraNočné pleťové masky

Prečítajte si: Krása na dosah ruky: Výhody používania ricínového oleja

pixel