Aloe Vera v kozmetike

Počet výrobkov: 372

ÚČINOK

Aloe má hlavne hydratačný, upokojujúci a regeneračný účinok. Upokojuje zápaly, pokožku spálenú slnkom, po depilácii a tiež po uhryznutí hmyzom.

TYP PLETI

Je určený najmä pre suchú, podráždenú a citlivú pleť, ale dobre pôsobí aj na mastnú alebo zmiešanú pokožku.

ZAUJÍMAVOSŤ

Až 95% listov aloe tvorí voda, iba 5% sú látky s protizápalovým a upokojujúcim účinkom.

Vďaka svojim blahodarným hydratačným vlastnostiam bude aloe vera ideálne pre pokožku hlavy. Pomáha bojovať proti lupinám a zápalom. Znižuje svrbenie pokožky spôsobené jej suchosťou. Je tiež výborným základom pre oleje používané na pokožku a vlasy. Stačí naniesť gél z aloe vera po celej dĺžke vlasov a potom tento krok opakovať s príslušným rastlinným olejom. Po aspoň pol hodine môžete vlasy umyť a pokračovať v ďalšej starostlivosti.

počet výrobkov: 30/372

Kozmetika s Aloe Vera

Aloe vera sa už niekoľko rokov teší veľkej obľube vo svete kozmetiky. Je to vďaka jej jedinečnému zloženiu. Obsahuje až 95 % vody a vitamínov (vrátane C a E), polysacharidov, enzýmov a aminokyselín. To spôsobuje, že aloe vera pomáha:

Vďaka tomu ju môžu používať na starostlivosť o všetky typy pleti, ľudia všetkých vekových kategórií.

Aloe vera v kozmetike - aké prípravky ju obsahujú?

K dispozícii je aloe vera v "čistej" forme. Môže sa aplikovať priamo na pokožku, pretože má silný hydratačný účinok. Neupcháva póry ani nedráždi, preto sa dá použiť napr. aj po opaľovaní či holení.
Okrem toho sa aloe vera vďaka svojim vlastnostiam často pridáva do viaczložkovej kozmetiky pre starostlivosť o tvár a telo dospelých a detí. Nachádza sa aj v zložení mnohých produktov na vlasy, holenie a make-up.

Zoznámte sa s našim radom produktov s aloe vera a otestujte túto kozmetiku!