Antiperspiranty a dezodoranty

Počet výrobkov: 36

Chráňte sa pred nadmerným potením a nepríjemným zápachom používaním roll-on alebo krémových dezodorantov. Ide o obľúbené produkty starostlivosti o telo s jednoduchou aplikáciou, ktoré dodajú pokožke príjemnú čistú vôňu. V našej ponuke nájdete aj dezodoranty s jemným prírodným zložením!

počet výrobkov: 30/36

Antiperspiranty

Nadmerná tvorba potu je normálna najmä v lete, v horúcich dňoch. Ide o prirodzenú reakciu tela a jeden zo spôsobov, ako znížiť telesnú teplotu. Vzniknutý sekrét v kontakte so vzduchom sa však stáva ideálnym miestom pre rozvoj patogénov. Výsledkom je nepríjemný zápach. Chcete zabrániť jeho vzniku? Pomôcť Vám v tom môžu zložky prítomné v deodorantoch a antiperspirantoch.
Ide o kozmetiku, ktorá obsahuje látky podporujúce boj proti nepríjemným následkom potenia. Môžu Vám pomôcť, aby ste sa cítili sviežo po celý deň.


Dozvedieť sa viac

Čo je antiperspirant?

Antiperspirant je prípravok, ktorý sa aplikuje na miesto, kde sa tvorí pot, väčšinou pod pazuchy. Obsahuje zložky, ktoré pomáhajú vytvárať na povrchu pokožky vrstvu, ktorá blokuje potné žľazy. Vďaka tomu podporujú zníženie tvorby tohto sekrétu.
Je potrebné si uvedomiť, že v priebehu času sa ochranná vrstva odiera s epidermou. Stáva sa to napr. pri kontakte s oblečením, ako aj po intenzívnom potení, napr. počas tréningu. Preto môže byť niekedy potrebné použiť antiperspirant počas dňa znova.

Deodorant - čo to je?

Deodorant je určený na odstránenie nepríjemných pachov. Obsahuje zložky, ktoré pomáhajú inhibovať vývoj patogénov zodpovedných za tvorbu nepríjemného zápachu potu. Vzorec tejto kozmetiky obsahuje vône, ktoré podporujú maskovanie nepríjemných pachov.
Zložky deodorantu – na rozdiel od receptúry antiperspirantu – nepomáhajú zastaviť činnosť potných žliaz. Pomáhajú udržiavať sviežosť po tom, čo telo vylučuje túto látku.

Antiperspirant alebo deodorant – aký prípravok si vybrať?

Antiperspirant a deodorant sú prípravky určené pre ľudí s rôznymi potrebami.

  • Prvú kozmetiku by ste mali použiť vtedy, keď máte problém s nadmerným potením a ak sa Vám napr. v stresových situáciách objavia na oblečení nepekné mokré fľaky. Látky obsiahnuté v antiperspirante pomôžu znížiť množstvo potu a vďaka nim sa budete cítiť sebavedomo bez ohľadu na okolnosti.
  • Po dezodorante siahnite vtedy, keď máte len nepríjemný zápach potu. Jeho zložky pomôžu vašej pokožke dopriať príjemnú vôňu, vďaka ktorej budete môcť napr. bez obáv zdvihnúť ruky v preplnenej miestnosti.

Je potrebné pripomenúť, že antiperspirant by sa mal aplikovať iba na čistú, umytú pokožku. Deodorant je zase možné použiť kedykoľvek počas dňa.

Kam vyhodiť obaly od antiperspirantov a dezodorantov? 

Ak používate guľôčkovú alebo tyčinkovú kozmetiku, jej obal môžete vyhodiť do bežnej plastovej nádoby. Pri použití sprejov oddeľte uzáver a hrot od fľaštičky a vložte ich do plastového koša. Kovovú nádobu je potrebné umiestniť do koša na zmesový odpad.
Pamätajte, že ho nesmiete spáliť! Deodoranty v spreji sú tlakové. Ich vystavenie ohňu môže viesť k nebezpečnému výbuchu.

Antiperspirant alebo deodorant? Uveďte, akú ochranu potrebujete – proti potu alebo zápachu – a ľahko si vyberiete ten správny prípravok.

Prezrite aj: Telové sprejeStarostlivosť o rukyStarostlivosť o nohy

Prečítajte si: Ako sa starať o svoju ženskosť? Self-care na každý deň

pixel