Blush a lícenky

Počet výrobkov: 109

Správne zvolená lícenka osvieži pleť a dodá jej mladistvý vzhľad. Je to tiež prvok, ktorý dotvára kontúrovanie tváre a opticky zvýrazňuje lícne kosti. V našej ponuke nájdete klasické lisované, ale aj krémové či tekuté lícenky. Prezrite si náš sortiment a objavte tú najvhodnejšiu lícenku pre seba!

počet výrobkov: 30/109

Lícenky

Jemné zružovenie dodáva tvári zdravý a žiarivý vzhľad. Tento prirodzený efekt však trvá iba chvíľu. Keď emócie opadnú, pokožka sa vráti do neutrálneho odtieňa. Našťastie to tak nemusí byť. Stačí, keď si líčka pretriete vhodne zvolenou lícenkou.

Táto kozmetika je skutočnou nevyhnutnosťou pre všetky milovníčky make-upu. Vďaka tomu jedným ťahom štetca tvár získa farbu a vyzerá mladšie a zdravšie.


Dozvedieť sa viac

Lícenka online - ktorú si vybrať?

Najlepšia lícenka je tá, ktorá sa ľahko nanáša, a po nanesení vyzerá prirodzene, neroluje sa a pekne splynie s púdrom. Pri výbere produktu, ktorý tieto kritériá spĺňa, zvážte nielen odtieň kozmetiky, ale aj jej zloženie. V našom sortimente nájdete krémovú, tekutú aj kamennú kozmetiku.

Krémová lícenka

Krémová lícenka sa vyznačuje hodvábnou, na dotyk príjemnou konzistenciou. Ľahko preniká do pokožky a pod vplyvom telesného tepla sa dobre mieša napr. s podkladovou bázou. Vďaka tomu umožňuje získať veľmi prirodzený efekt. Kozmetika navyše obsahuje zložky, ktoré pomáhajú dodať pleti zdravý a svieži vzhľad. Produkt je dobre pigmentovaný a je možné ho vrstviť, pokiaľ nie je dosiahnutý požadovaný efekt. Vďaka tomu bude dobre fungovať ako cez deň, tak v noci, keď je potrebný silnejší make-up.

Tekutá lícenka

Tekutá lícenka je produkt s výnimočne ľahkou konzistenciou. Obsahuje napr. oleje a výťažky z ovocia a ďalšie zložky, ktoré podporujú hydratáciu, regeneráciu a robia pokožku pružnejšou. Navyše je dobre pigmentovaná a pomáha dosiahnuť saténový finiš.

Výhodou tekutej lícenky je jednoduchá aplikácia. Balenie stačí pretrepať a následne pomocou aplikátora, ktorý je súčasťou balenia, naniesť malé množstvo prípravku na tvár. Nakoniec ju stačí vklepať končekmi prstov alebo hubkou.

Lisovaná lícenka

Lisovaná lícenka, teda lisovaná, je najobľúbenejšia. Nanáša sa veľmi jednoducho – stačí štetcom alebo labutienkou určenou na make-up jemne poprášiť povrch lícenky a naniesť na líčka, aby ste získali elegantný efekt bez škvŕn a šmúh. Produkt je navyše dostupný vo veľmi širokej škále farieb – od jemnej ružovej prepadajúcej do béžovej, cez ryšavo broskyňovú až po intenzívnu fuchsiovú. Vďaka tomu dokonale zladíte odtieň kozmetiky s tónom pleti.

Na čo pamätať pri aplikácii lícenky?

Aplikácia lícenky nie je jednoduchá záležitosť. Je ľahké dosiahnuť efekt umelého klauna. Aby ste sa tomu vyhli, lícenka:

  • by mala byť nanesená tesne pod hornou časťou lícnych kostí, pod rozjasňovačom,
  • nesmie byť nanesená príliš blízko stredu tváre – v najlepšom prípade by nemala presahovať očnú dúhovku,
  • mala by siahať do polovice v oblasti medzi uchom a obočím,
  • mala by sa aplikovať v malom množstve,
  • po aplikácii na pokožku vyžaduje jemné rozotretie, aby bol prechod medzi ostatnými časťami tváre prirodzený.

Pokiaľ sa Vám zdá, že ste si na tvár naniesli príliš veľa lícenky, môžete ju ľahko prekryť sypkým púdrom. Ak ste použili krém alebo tekutý prípravok, priložte si na tvár vatový tampón namočený v malom množstve micelárnej tekutiny a zoberte prebytočný kozmetický prípravok. Vyberte si tú správnu lícenku pre seba a Vaša pleť získa krásnu farbu pokožky. 

Prezrite aj: BronzeryRozjasňovačeKontúrovacie paletky na pleť

Prečítajte si: Dokonalé líčenie na ples – tipy & najlepšia kozmetika :)

pixel