Exfoliačné ponožky a účinná starostlivosť o nohy

0 0 5 min
Exfoliačné ponožky a účinná starostlivosť o nohy
Starostlivosť o telo
0 0 5 min

Obsah

  Určite mi dáte za pravdu, že na nohy sa v každodennej ošetrujúcej rutine často zabúda. Aj ja sa k tomu priznávam – už niekoľkokrát som ich počas starostlivosti o telo prehliadla. No nemalo by to tak byť. Nohy nesú každý deň váhu celého nášho tela a odvádzajú skutočne ťažkú prácu, už len preto si zaslúžia našu starostlivosť a pozornosť. 🙂 Ale nebojte sa, nie je nutné to robiť každý deň, nohy nám toho veľa odpustia. Popraskané päty, zrohovatená koža chodidiel – zatočte s týmto problémom! Stačí, že do svojej ošetrujúcej rutiny zaradíte masky na nohy, bohatý krém na nohy a exfoliačné ponožky.

  Ako fungujú exfoliačné ponožky?

  Ponožky môžu byť vyrobené z umelých materiálov, ale aj z bavlny (na tie natrafíme len veľmi zriedka). Obsahujú aktívne látky s exfoliačnými účinkami. Najčastejšie ide o kombináciu kyselín, urey a ďalších ošetrujúcich zložiek, ktoré z tvrdej a popraskanej pokožky chodidiel vytvoria mäkkú a jemnú kožu. Ponožky účinne odstraňujú odumreté kožné bunky a efektívne Vás zbavia zhrubnutej kože. Zanechávajú pokožku nôh mäkkú na dotyk a krásne vyhladzujú päty. Ideálna príprava chodidiel na obdobie letných sandálov a žabiek! 🙂

  Kyseliny na zrohovatenú kožu

  Keď sa povie „exfoliácia“, okamžite sa nám vybavia kyseliny. A je to správna asociácia. Kyseliny totiž rozpúšťajú väzby medzi odumretými bunkami (konkrétne korneocytmi), čím ich účinne odstraňujú. Poznáte ten pocit, kedy je Vaša pokožka po použití peelingu krásne mäkká a hladká a nedokážete sa jej prestať dotýkať? 😀 Presne taký komfort doprajete aj Vašim nohám. Na popraskané päty fungujú kyseliny skutočne skvele.

  Populárne kyseliny v zložení exfoliačných masiek na nohy

  V kozmetike sa používajú rôzne druhy kyselín, napr. AHA, BHA alebo PHA kyseliny. Líšia sa veľkosťou molekuly, rozpustnosťou a účinkami. V starostlivosti o pokožku nôh sa najlepšie osvedčí:

  Ako exfoliačné ponožky používať?

  Exfoliačné ponožky na odstránenie odumretých buniek na chodidlách používajte vždy podľa návodu na obale. Aplikujte ich na čisté a suché chodidlá, nechajte odporúčanú dobu pôsobiť a potom odstráňte. Najčastejšie výrobcovia odporúčajú pokožku nôh po použití exfoliačnej masky umyť a osušiť. To je všetko, teraz si už len počkajte na výsledky! Upozorňujeme, že by ste exfoliačné ponožky nikdy nemali mať na nohách dlhšie, ako odporúča výrobca. Dlhší čas pôsobenia Vám nezaistí lepšie výsledky.

  Esfolio - Foot & Heel Peeling Mask - Peelingová maska na nohy

  1. Esfolio – Foot & Heel Peeling Mask – Peelingová maska na nohy

  V našej ponuke nájdete napr. túto masku vo forme ponožiek. Okrem kyseliny mliečnej a glykolovej obsahuje aj ureu. Urea ako cenná zložka podporuje exfoliačné účinky, úžasne vyhladzuje a hydratuje pokožku na nohách. Maska je obohatená aj o mentol, ktorý osviežuje a extrakt z jazmínu a levandule, ktoré majú ošetrujúce vlastnosti. Výsledok? Hladké päty, mäkká pokožka a estetický vzhľad nôh. Vaše chodidlá budú neporovnateľne hladšie!

  Je dobré po použití exfoliačných ponožiek aplikovať krém na nohy?

  Určite, nie je tu jediný dôvod, prečo by ste krém nemohli použiť. Hydratačný krém na nohy príjemne upokojí pokožku nôh a zaistí jej potrebné zložky. Krém môžete používať každý deň. Vo chvíli, keď vašim popraskaným nohám doprajete peeling, krém nanášajte pokojne niekoľkokrát denne. Vyberajte také produkty, ktoré obsahujú panthenol, aloe vera, bambucké maslo alebo rastlinné oleje. Sú to základné zložky, ktoré dokonale regenerujú, vyživujú a obnovujú kožné bunky.

  Kedy sa neodporúča exfoliačné ponožky používať?

  S ohľadom na obsiahnuté kyseliny, exfoliačné ponožky nepoužívajte v prípade:

  Exfoliačné ponožky – sú bezpečné?

  Na internete koluje množstvo informácií o (ne)bezpečnosti tejto metódy. Nezabudnite – pokiaľ by produkt nebol bezpečný, nemohol by sa predávať. Odpoveď teda znie – áno, sú bezpečné. Najdôležitejšie však je, aby ste ich používali opatrne a s mierou. Ako som už predtým uviedla, používajte ich vždy podľa odporúčania výrobcu. Vďaka tomu Vás nič neprekvapí. Pokiaľ to ale preženiete s dĺžkou pôsobenia, alebo budete exfoliačné ponožky používať príliš často, môžete si spôsobiť podráždenie, začervenanie alebo svrbenie či zhoršíte stav už vzniknutých rán. Taktiež príliš častá frekvencia používania ponožiek na odstránenie zrohovatenej kože môže mať za následok to, že Vaše nechty sa môžu štiepiť a poškodiť. Myslím, že sú to dostatočné argumenty na to, aby ste exfoliačné ponožky používali v súlade s ich účelom a odporúčaniami výrobcu. 🙂

  Negatíva používania exfoliačných ponožiek

  Pokiaľ Vás prípravok zaujal a premýšľate, či ho do starostlivosti o nohy zaradiť, majte na pamäti niekoľko faktorov.

  Ako sa starať o nohy – čo ešte môžete pre Vaše nohy urobiť?

  Samotná exfoliácia nebude pre starostlivosť o kožu chodidiel postačujúca. Pamätajte tiež na správnu hygienu, výživu pokožky a vhodne zvolenú obuv. Presne tak – dobré, pohodlné topánky, ktoré rešpektujú tvar chodidla a neutláčajú prsty a nechty sú základom zdravých nôh, o ktoré sa dobre staráme. Čo sa týka hygieny – nohy nevyžadujú špeciálne umývacie prípravky. Počas sprchovania a kúpania však na ne nezabúdajte. Krémy, séra a masky na nohy zaistia pokožke potrebné zložky a vďaka nim bude príjemná na dotyk, viditeľne hydratovaná, bez odrenín či popraskanej kože.

  Dúfam, že som Vám tému exfoliačných ponožiek dostatočne priblížila a nič Vám už nebráni použiť ich. Starostlivosť o naše nohy je kľúčová a nemali by sme ju vynechávať. Nezabudnite preto na peeling na päty a zrohovatené miesta nôh, napríklad v podobe exfoliačných ponožiek, vyživujúce masky, ktoré sa vmasírujú do zrohovatených chodidiel a celkovú masáž nôh, pre zlepšenie mikrocirkulácie. Pokiaľ však potrebujete individuálnu konzultáciu alebo pomoc s výberom vhodného produktu, napíšte nám na náš e-mail: obchod@cosibella.sk Naše kozmetologičky Vám s výberom produktu na mieru pomôžu!

  A v prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať aj na našom instagramefacebooku alebo telefónnom čísle
  +421 233 221 070.

  Páčil sa Vám tento článok?

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments