Najlepšie produkty s retinolom – TOP 10

0 0 8 min
Najlepšie produkty s retinolom – TOP 10
Kozmetika
0 0 8 min

Obsah

  Čo je retinol a ako funguje?

  Retinol patrí do skupiny organických chemických zlúčenín – radí sa medzi retinoidy. Ide o vitamín A a jeho deriváty. Vitamín A je vitamín rozpustný v tukoch a prirodzene sa vyskytuje vo viacerých formách, no najčastejšie vo forme retinolu, ktorý však nie je veľmi stabilný a bežne sa premieňa na retinaldehyd a na kyselinu retinovú. Kyselina retinová – retinol na pleť pôsobí skutočne zázračne, v kozmetike je preto veľmi cenenou, do tejto doby najlepšie preskúmanou zložkou. Je obľúbený najmä pre svoje anti-aging účinky a naviac stimuluje tvorbu kolagénu a elastínu, redukuje pigmentové škvrny, reguluje sekréciu kožného mazu a zlepšuje elasticitu pleti. Vďaka svojim multifunkčným účinkom je vhodný pre všetky typy pleti. V prípade, že ho zaradíte do svojej ošetrujúcej rutiny je dôležité dodržiavať hlavné zásady jeho používania. Produkty s retinolom zvyšujú tvorbu kolagénu, čím účinne pôsobia proti vráskam a naopak, znižujú tvorbu melanínu, čím redukujú pigmentové škvrny. Ide o skvelý mechanizmus, čo poviete? Pokiaľ Vás táto téma zaujíma a chcete sa o retinole a retinoidoch všeobecne dozvedieť viac, prečítajte si tento článok, ktorý obsahuje všetky cenné informácie – napísala ho pre Vás naša kozmetologička Agata.

  Aké najlepšie produkty s retinoidmi nájdete v tomto článku?

  Retinol – ako a kde začať?

  Predovšetkým pri SPF kréme! Nezavádzajte retinol do Vašej ošetrujúcej rutiny, pokiaľ nemáte v pláne cez deň používať ochranný krém s vysokým stupňom SPF ochrany. Chráni pokožku pred vznikom podráždenia a pigmentových škvŕn. Uistite sa tiež, že je na retinol vhodný čas – najlepším obdobím na zavedenie retinolu je jeseň/zima, kedy slnečné lúče ešte nie sú tak silné ako v lete. Vyraďte všetku kozmetiku s obsahom silných aktívnych látok, tzn. niacínamid, AHA a BHA kyseliny a vitamín C. A nezabudnite – dôležitá je predovšetkým regenerácia!

  Ako správne používať retinol?

  Predstavujeme Vám hlavné zásady bezpečného používania retinolu, ktoré určite odporúčame dodržiavať.

  Retinol v kozmetike – kedy s retinolom začať?

  Produkty s touto účinnou látkou odporúčame začať používať ešte pred vznikom prvých vrások, ktoré najpravdepodobnejšie vznikajú na jemnej pokožke okolo očí! Ideálny vek je okolo 25-30 rokov. Pretože sú ale účinky retinolu všeobecne prospešné – účinne pôsobí na vrásky, bojuje proti akné a pigmentovým škvrnám, ktoré sa objavujú najmä pri mladšej generácii, nemusíte sa riadiť vekom. Riaďte sa skôr potrebami Vašej pleti. Pokiaľ máte pocit, že by Vám retinol mohol pomôcť, neváhajte a vyskúšajte ho!

  S čím je retinol možné kombinovať?

  Retinol + SPF

  Toto sú azda tí najlepší priatelia! Pamätajte, že pokiaľ budete večer na pokožku aplikovať retinolové sérum či krém s retinolom, ráno musíte naniesť SPF krém a cez deň ho následne viackrát reaplikovať.

  Retinol + hydratačné a upokojujúce zložky

  Retinol má bohužiaľ dráždivý potenciál – pokožka pri jeho používaní môže byť precitlivená, reaktívna a suchá. Preto je vhodné do starostlivosti o pleť zaradiť aj napr. kyselinu hyalurónovú, skvalán, extrakt z pupočníka ázijského alebo trehalózu. Pravidelná regenerácia pokožky a upokojenie jej stavu je pri používaní retinolu veľmi doležité, no ľudia s citlivou pleťou by mali na regeneráciu dbať obzvlášť.

  Retinol + ceramidy

  Úžasná kombinácia, ktorá udrží Vašu pokožku v tej najlepšej kondícii! Retinol urýchľuje obnovu kožných buniek a uvoľňuje spojenie medzi bunkami v rohovej vrstve pokožky, čím spôsobuje exfoliáciu – olupovanie. Ceramidy sú naopak bunkovým spojivom, sú prirodzenou súčasťou medzibunkového priestoru, opätovne ho dopĺňajú a chránia pred nadmerným vysúšaním

  Retinol + peptidy

  Toto spojenie Vašu pokožku intenzívne vyživí! Peptidy sú známe svojimi hydratačnými a anti age vlastnosťami – intenzívne hydratujú, vypĺňajú linky jemných vrások najmä okolo očí, zmäkčujú a napínajú.

  Retinol + niacínamid

  Kombinácia pre pokročilých. Pokiaľ Vaša pokožka toleruje retinol bez známok podráždenia, do rannej ošetrujúcej rutiny môžete zaviesť niacínamid. Tieto zložky sa krásne dopĺňajú tým, že niacínamid redukuje nežiadúce účinky používania vitamínu A – retinolu.

  S čím retinol zásadne nekombinovať?

  Retinol + AHA / BHA kyseliny

  Obe tieto zložky majú vysoký dráždivý potenciál. Ak ich teda budete používať súčasne, pre pokožku to môže byť príliš. Až keď si pokožka na retinol zvykne a nebudete pozorovať podráždenie, začervenanie a vysušenie, môžete pomaly zaraďovať aj jemné šetrné kyseliny.

  Retinol + benzoyl peroxid

  Benzoyl peroxid sa často objavuje v prípravkoch proti akné. Kombinácia týchto dvoch zložiek spôsobuje silné podráždenie a zvyšuje citlivosť pokožky. To predsa nie je efekt, ktorý by ste práve chceli dosiahnuť. 🙂

  Retinol + vitamín C

  Retinol neutralizuje účinky vitamínu C, preto kombinovanie týchto zložiek nemá zmysel. Ak si pokožka vybuduje toleranciu na retinol, môžete však do svojej rannej ošetrujúcej rutiny o pleť zaradiť súčasne aj vitamín C a čerpať tak z jeho antioxidačných vlastností.

  Najlepšie séra s obsahom retinolu na pleť

  Pokiaľ sme Vás o účinkoch retinolu presvedčili a chcete ho do svojej ošetrujúcej rutiny zaradiť, predstavujeme Vám TOP 10 produktov, z ktorých si určite vyberiete! Ide o prípravky s obsahom retinolu v skvaláne, vo forme krémov alebo pleťových emulzií. Uvedené poradie je čisto náhodné, všetky produkty stoja za pozornosť! 🙂

  BasicLab - Esteticus - Obnova a stimulácia - Sérum v emulzii s 0,3 % čistého retinolu, 3 % vitamínu C a koenzýmom Q10

  BasicLab – Esteticus – Obnova a stimulácia – Sérum v emulzii s 0,3 % čistého retinolu, 3 % vitamínu C a koenzýmom Q10

  Sérum s retinolom v nižšej koncentrácii. Obsahuje 0,3% retinolu a vďaka tomu je ideálnym kandidátom na začiatok dobrodružstva s touto účinnou látkou! Začnite s ním už dnes! Je taktiež obohatený o vitamín C a E a koenzým Q10, ktoré majú antioxidačné vlastnosti a chránia pred škodlivými účinkami vonkajších vplyvov. Vitamín C je v prípravku zastúpený vo forme Ascorbyl Tetraizopalmitate – najviac stabilnej formy vitamínu C, ktorá skvele spolupracuje s retinolom a nie je ním neutralizovaná. Za pozornosť tiež stojí obsiahnutý skvalán a ceramidy, ktoré sa starajú o hydrolipidovú bariéru a minimalizujú riziko vzniku podráždenia. Sérum je veľmi ľahké a rýchlo sa vstrebáva – buďte preto opatrní! Láka ho nanášať zbytočne veľké množstvo, no pritom stačí naozaj máličko 🙂

  Hlavné zložky: retinol, skvalán, ceramidy.
  Pre koho: všetky typy pleti.
  Konzistencia: ľahká emulzia.

  Pharmaceris - T pureRETINOL 0.3 - Krém s retinolom proti akné

  Pharmaceris – T pureRETINOL 0.3 – Krém s retinolom proti akné

  Pokiaľ preferujete praktickú formu – krém s retinolom, máme pre Vás tip! 🙂 Produkt od značky Pharmaceris obsahuje 0,3% retinolu, a je preto vhodný aj pre prvé zoznamovanie sa s touto zložkou. Retinol je zapuzdrený v kapsulách s ceramidmi a vďaka tomu minimalizuje riziko podráždenia. Dôležitou zložkou je tiež skvalán, ktorý predchádza vzniku podráždenia a stará sa o ochrannú bariéru pokožky. Krém umožňuje postupne a neagresívne zaradiť retinol do Vašej ošetrujúcej rutiny.

  Hlavné zložky: retinol, skvalán, ceramidy.
  Pre koho: všetky typy pleti.
  Konzistencia: krémová, ľahká.

  SVR - Ampoule A - Liftingové sérum s retinolom v ampulke

  SVR – Ampoule A – Liftingové sérum s retinolom v ampulke

  Sérum obsahuje 0,3% retinolu, z toho 0,1% čistého retinolu a 0,2% retinolu zapuzdreného v lipozómoch, ktorý zaisťuje postupné uvoľňovanie a prenikanie do hlbších vrstiev pokožky a tým minimalizuje riziko podráždenia. Prípravok bol obohatený o skvalán, ktorý posilňuje hydrolipidovú bariéru a zabraňuje vysúšaniu a olej z hroznových jadier, ktorý vyživuje aj suchú pleť.

  Hlavné zložky: retinol, olej z hroznových jadier, skvalán
  Pre koho: všetky typy pleti, vrátane citlivej.
  Konzistencia: mliečna emulzia.

  Bandi - Medical Expert - Anti Aging - Concentrated Anti-Wrinkle Ampoule - Koncentrované sérum proti vráskam

  Bandi – Medical Expert – Anti Aging – Concentrated Anti-Wrinkle Ampoule – Koncentrované sérum proti vráskam

  Jemný produkt s obsahom retinolu v koncentrácii 0,4 %. Účinne napomáha redukcii pigmentových škvŕn, vrások a zvyšuje elasticitu pleti. Sérum je obohatené o vitamín C v stabilnej forme Ascorbyl Tetraisopalmitate. Táto kombinácia účinne bojuje proti pigmentovým škvrnám. V sére obsiahnutý vitamín E a makadamový olej naviac hydratujú, spevňujú a zlepšujú elasticitu pleti.

  Hlavné zložky: retinol, vitamín C, vitamín E.
  Pre koho: všetky typy pleti.
  Konzistencia: olejovitá.

  Liqpharm - LIQ CR Serum Night 0,3% Retinol Silk - Nočné sérum s 0,3% retinolom

  Liqpharm – LIQ CR Serum Night 0,3% Retinol Silk – Nočné sérum s 0,3% retinolom

  V tomto unikátnom sére je retinol zastúpený v koncentrácii 0,3 %. Vzhľadom na nízku koncentráciu je sérum vhodné pre začiatočníkov. Stále ale buďte opatrní! Prípravok obsahuje aj kyselinu laktobiónovú, ktorá vyhladzuje, upokojuje zápalové prejavy a má antioxidačné účinky. Sérum je ľahké, rýchlo sa vstrebáva a je ideálne najmä pre mastnú, zmiešanú a aknóznu pleť.

  Hlavné zložky: retinol, kyselina laktobiónová.
  Pre koho: všetky typy pleti.
  Konzistencia: ľahká emulzia.

  The Ordinary - Retinol 1% in Squalane - Retinol v koncentrácii 1 % v skvaláne

  The Ordinary – Retinol 1% in Squalane – Retinol v koncentrácii 1 % v skvaláne

  MZnačku The Ordinary asi nikomu predstavovať nemusíme! Čo je už dobre známe, značka má v ponuke hneď niekoľko skvelých bestsellerov. Medzi nimi aj túto aktívnu zložku v rôznej koncentrácii a s rôznou konzistenciou – vďaka tomu si vhodný prípravok s retinolom určite vyberiete! Tu sa zameriame na retinol a skvalán. Retinol je obsiahnutý v koncentrácii 1% práve v skvaláne. Skvalán sa stará o hydrolipidovú bariéru a uľahčuje prenikanie účinných látok do pokožky. Prípravok je obohatený aj o extrakt z paradajky, ktorý intenzívne upokojuje, znižuje začervenanie a riziko vzniku podráždenia.

  Hlavné zložky: retinol, skvalán.
  Pre koho: všetky typy pleti.
  Konzistencia: mierne olejovitá, dobre vstrebateľná.

  Cosrx - The Retinol 0.5 Oil - Olejové pleťové sérum s retinolom

  Cosrx – The Retinol 0.5 Oil – Olejové pleťové sérum s retinolom

  Produkt s obsahom 0,5% retinolu, ktorý má intenzívne účinky proti starnutiu pleti, vyhladzuje a rozjasňuje. Okrem retinolu obsahuje aj skvalán a sójový olej, preto má sérum mierne olejovitú konzistenciu. Pokiaľ máte suchú alebo zrelú pleť, tento produkt bude pre Vás ideálnym riešením!

  Hlavné zložky: retinol, skvalán, sójový olej.
  Pre koho: suchá pleť, zrelá pleť.
  Konzistencia: olejovitá.

  Neutrea - Retinol 0,2 % - Aktívny nočný krém s retinolom

  Neutrea – Retinol 0,2 % – Aktívny nočný krém s retinolom

  Jemný balzam, v ktorom je retinol obsiahnutý v koncentrácii 0,2%. Krém má anti age účinky, pôsobí proti vráskam, stimuluje tvorbu kolagénu a znižuje viditeľnosť sfarbenia pokožky. Naviac obsahuje panthenol a alantoín, ktoré dokonale upokojujú dráždivé vlastnosti čistého retinolu. Prítomnosť skvalánu v tomto produkte sa stará o ochrannú bariéru pokožky, ktorá potrebuje upokojenie a ošetrenie pri liečbe retinolom.

  Hlavné zložky:retinol, panthenol, alantoín.
  Pre koho: všetky typy pleti.
  Konzistencia: krémová, ľahká.

  Retinol a bakuchiol

  Na podporenie účinkov retinolu a zároveň zmiernenie dráždivého potenciálu sa retinol používa spoločne s bakuchiolom – „rastlinným retinolom“.

  Good Molecules - Gentle Retinol Cream - Upokojujúci krém s retinolom pre citlivú a unavenú pleť

  Good Molecules – Gentle Retinol Cream – Upokojujúci krém s retinolom pre citlivú a unavenú pleť

  V tomto prípravku sa retinol nachádza v koncentrácii 0,1% a bakuchiol v 0,3%. Vďaka tomu môže retinol intenzívne pôsobiť a zároveň nespôsobuje podráždenie. Prípravok je ľahký a je vhodný aj pre citlivú pleť. Obsahuje rastlinné extrakty, ktoré upokojujú. Krém si obľúbia najmä tí, ktorým nie sú séra alebo olejovité konzistencie príjemné.

  Hlavné zložky:retinol, bakuchiol.
  Pre koho: všetky typy pleti, vrátane citlivej.
  Konzistencia:krémová, ľahká.

  Retinol alebo iný retinoid?

  Premýšľate, či začať používať retinol alebo snáď iný derivát vitamínu A? Dobrou zložkou je aj retinal – je dokonca 11x silnejší ako retinol! Ak sa ho rozhodnete zaradiť do svojej starostlivosti o pleť, musíte s ním opatrne, ale výsledný efekt bude stáť za to! 🙂

  SkinTra - Liquid Happiness - Sérum s 0,3% retinalom na pleť a pod oči

  Sérum s 0,3% retinalom na pleť a pod oči

  Retinal alebo retinaldehyd je jednoznačne silnejšou formou vitamínu A ako retinol a preto treba túto zložku zaraďovať veľmi opatrne. Prípravok je obohatený aj o skvalán, ktorý posilňuje hydrolipidovú bariéru a olej zo semien vodného melónu, ktorý ako ľahký, nekomedogénny olej vyživuje a minimalizuje riziko vzniku akné a podráždenia. Sérum má ľahkú, olejovitú konzistenciu, nezanecháva mastný film; pôsobí v boji proti starnutiu, zmäkčuje a vyživuje. Prípravok môžete používať aj na jemnú pokožku pod očami!


  Veríme, že sme Vám v tomto článku objasnili čo je retinol, že Vás účinky retinolu zaujali a do svojej ošetrujúcej rutiny ho zaradíte natrvalo. Snáď sa Vám tiež podarilo nájsť ten správny produkt práve pre seba! 🙂 Ak nie a potrebujete individuálnu konzultáciu alebo pomoc s výberom vhodného produktu, napíšte nám na náš e-mail: obchod@cosibella.sk Naše kozmetologičky Vám s výberom produktu na mieru pomôžu!

  A v prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať aj na našom Facebooku i Instagrame alebo telefónnom čísle + 421 233 221 070.

  Páčil sa Vám tento článok?

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments