Zmatňujúce púdre

Počet výrobkov: 41

Zmatňujúce púdre sú nevyhnutným prvkom pre tých, ktorí chcú dosiahnuť matný záverečný finish svojho make-upu a redukovať nadmerný lesk pleti. Táto kozmetika dokonale absorbuje kožný maz, čím zabezpečuje dlhotrvajúci efekt matnej, hladkej pokožky, bez nežiaduceho lesku. Jedinečné vlastnosti zmatňujúcich púdrov umožňujú optické vyhladenie pokožky a ponúkajú konečný povrch, ktorý je odolný a drží po celý deň. Ponúkame širokú škálu zmatňujúcich púdrov, vrátane sypkých, minerálnych a lisovaných zložení a prevedení, ktoré vyhovejú individuálnym preferenciám každého typu pleti.

Zmatňujúce púdre  

Máte problém s nadmernou tvorbou mazu? Vaša tvár je po niekoľkých hodinách celá lesklá – vyzerá to, že ste práve dokončili intenzívny kardio tréning? Popremýšľajte o nákupe zmatňujúceho púdru na tvár. Je to produkt, ktorý sa používa ako posledná fáza make-upu. Obsahuje zmatňujúce zložky, vďaka čomu napomáha k dosiahnutiu efektu hladkej, jednotnej pleti. Prípravok tohto typu sa odporúča používať osobám s mastnou, zmiešanou pleťou a sklonom k nadmernej tvorbe kožného mazu. Navyše sa po ňom oplatí siahnuť napr. pred dôležitým večierkom, konferenciou či prednáškou alebo po posilňovni. Zložky v ňom obsiahnuté podporia výdrž make-upu, najmä jeho matný finiš.  


Dozvedieť sa viac

Zmatňujúci púder na tvár - čo obsahuje?

Vzorec matovacích produktov zahŕňa zložky ako napr.

  • mastenec – pomáha absorbovať príliš veľa mazu;
  • oxid zinočnatý – podporuje procesy vysúšania pokožky a odstraňovania zápalov. Navyše podporuje odraz a absorpciu slnečného svetla;  oxid kremičitý – pomáha zmatňovať pleť a viazať prebytočný kožný maz;
  • skvalan – podporuje hydratáciu epidermis;
  • sľuda – podporuje rozjasnenie pleti;
  • ryžový prášok – pomáha absorbovať kožný maz a dosiahnuť efekt matnej pleti.

Tieto zložky podporujú fixáciu make-upu a zabraňujú lesknutiu pleti.  

Ako správne nanášať púder na získanie matného efektu?

Zmatňujúca kozmetika je dostupná v dvoch verziách: sypkej a lisovanej, tj v kameni. Prvý typ púdru má veľmi ľahké zloženie. Preto by sa mal nanášať štetcom s veľkými okrúhlymi štetinami. Toto príslušenstvo Vám umožní dokonale rozložiť kozmetiku bez šmúh. Stačí ho jemne nanášať po tvári, od nosa k ušiam a čeľusti. Na druhú stranu, púder v kameni sa najjednoduchšie aplikuje pomocou tzv. labutienky. Stačí labutienku priložiť na kozmetický prípravok a jemne ho naniesť, aby ste získali správne množstvo. Potom musíte púder jemne vklepať do pokožky, pričom postupujte od stredu tváre k jej vonkajším častiam. Vaša tvár tak nebude pôsobiť umelo. Vyberte si ten správny zmatňujúci púder a prevezmite kontrolu nad leskom Vašej tváre!

Prezrite aj: Make-upyBázy pod makeupBB krémyKorektory

Prečítajte si: Glass skin, clean look - ako získať efekt zdravej pleti pomocou kórejskej kozmetiky?

pixel