Spolupráce s Plastic Bank

Spolupráca s Plastic Bank

Každá objednávka v našom e-shope sa rovná jednej plastovej fľaši zozbieranej na pláži a odovzdanej na recykláciu.

Vedeli ste, že...

v oceánoch sa nachádza takmer 150 miliónov ton plastu? A navyše k nim každým rokom pribudne pár ton navyše. My sme sa rozhodli pomôcť – moria a oceány sú predsa súčasťou nášho životného prostredia, o ktoré sa musíme starať.

Čo konkrétne robíme? Začali sme spolupracovať s Plastic Bank – ⁠ organizáciou, ktorá zbiera plasty z pláží skôr, ako ich odnesie voda. Každá objednávka v našom e-shope sa rovná jednej plastovej fľaši zozbieranej na pláži a odovzdanej na recykláciu. Pozrite si certifikát

Ako to funguje?

Organizácia spolupracuje s obyvateľmi rozvojových krajín, ktorí zbierajú nahromadené plasty na plážach. Za zozbieraný odpad dostávajú odmenu v podobe kupónov, za ktoré si môžu kúpiť potraviny, kurivo na varenie, zaplatiť zdravotné poistenie alebo školné. Zber plastov nie je len o čistom životnom prostredí, ale aj o celkovom zlepšení kvality ľudského života.

Plastic Bank pôsobí v Thajsku, Indonézii, Brazílii, Kamerune, na Filipínach a Haiti. Doteraz sa vyzbieralo takmer 60 miliónov ton plastu. Organizácia buduje systém, ktorý nielen čistí naše životné prostredie, ale podporuje aj recykláciu použitých obalov. Predtým odpad z pláží, teraz cenná výrobná surovina.

Tak čo, pomôžete nám vyzbierať ďalšie plastové fľaše?

SAMOZREJME!
pixel