Micelárna voda je pre mnohých ľudí základným prvkom každodennej starostlivosti o pleť. Rýchlo odstráni make-up, dekoratívnu kozmetiku a nečistoty z pleti a dokonale ju pripraví na ďalšiu fázu čistenia. Ak sa chcete o tejto kozmetike dozvedieť viac, pozývam Vás k príjemnému čítaniu! Dozviete sa, ako micelárna tekutina funguje, aké sú jej výhody, či nevýhody a aj to pre aký typ pleti je vhodná.
Táto tekutina sa používa na odstránenie make-upu a iných nečistôt z pokožky tváre, z očí a pier. Obsahuje micely, špeciálne mikročastice, ktoré priťahujú a odstraňujú zvyšky kozmetiky z povrchu pokožky ako magnet. Micelárne vody môžu byť jednofázové a dvojfázové, teda tie s dodatočnou olejovou vrstvou. S micelárnou vodou preto ľahko odstránite aj silný, vodeodolný make-up.
Micely sú mikročastice guľovitého tvaru a špecifickej štruktúry. Skladajú sa z hydrofilného (vodu priťahujúceho) chvostíka a hydrofóbnej (vodu odpudzujúcej) hlavičky. Vďaka ich špecifickej štruktúre a vlastnostiam sa tak dokonale viažu s make-upom, nečistotami, kožným mazom a zároveň sa ľahko odstraňujú z pokožky.
Micelárna voda je prvou kozmetikou, po ktorej siahnete pri večernej starostlivosti o tvár. Má dve hlavné využitia, ktoré stojí za to spoznať:
Ako som už spomínala, micelárna voda je vhodná na použitie ako prvý krok Vašej večernej starostlivosti o pleť. Často však existujú otázky, týkajúce sa jej správnej aplikácie. Preto si teraz dovolím rozptýliť Vaše pochybnosti 😊.
Táto otázka súvisí s ďalšou, ktorá sa objavuje rovnako často: treba micelárnu vodu zmývať? Existuje len jedna odpoveď: ÁNO, vždy a bez výnimiek. Micelárna voda obsahuje podobne ako gély či peny čistiace látky, a preto si rovnako ako ony vyžaduje oplachovanie. Ponechanie produktu na tvári môže viesť k suchej pokožke, podráždeniu a zanášaniu. Z tohto dôvodu sa po použití micelárnej tekutiny vždy oplatí použiť gél, penu alebo iný prípravok na čistenie tváre. Pomôže Vám nielen dôkladne zmyť zvyšky micelárnej tekutiny, ale aj odstrániť prípadné zvyšné nečistoty a správne pripraviť Vašu pleť na ďalšiu starostlivosť.
Oba produkty sa môžu zdať z hľadiska konzistencie, zloženia a spôsobu použitia podobné, ale pre starostlivosť o pleť majú úplne odlišný účel a nemali by sa navzájom zamieňať. Ako už viete, micelárna voda sa používa na odstránenie zvyškov make-upu a nečistôt z pleti, a je potrebné ju zmyť, na rozdiel od tonika, ktorého hlavnou úlohou je obnoviť prirodzené pH pokožky, už po umytí pokožky gélom, penou alebo čistiacou emulziou. Tonikum nie je potrebné z pokožky zmývať – naopak, do pokožky sa musí vstrebať.
Správna rutina starostlivosti by preto mala vyzerať takto:
Odstraňovanie make-upu s pomocou micelárnej vody je neuveriteľne jednoduché. Nepochybne ide o jeden z najrýchlejších spôsobov odličovania. Ak máte citlivú pokožku, nezabudnite používať micelárnu tekutinu jemne – vďaka tomu minimalizujete riziko podráždenia, spojeného s trením vatového tampónu po pokožke.
Je micelárna voda vhodná pre všetky typy pleti? Aby ste našli tú správnu kozmetiku pre Vašu pleť, oplatí sa čítať etikety a zložky. Vyberte si produkty, ktoré obsahujú zložky prispôsobené potrebám Vašej pokožky.
Benefity micelárnych vôd spočívajú najmä v ich veľmi rýchlo odstránení make-upu z Vašej pleti. Ako dobre viete, micelárna voda odstraňuje make-up len niekoľkými pohybmi. Ak je obohatená o ošetrujúce zložky, minimalizuje riziko podráždenia a vysušenia. Či už je jednofázová, dvojfázová alebo trojfázová, jej použitie je mimoriadne rýchle a pripraví pleť na ďalšiu fázu čistenia, takže sa ju určite oplatí mať na poličke v kúpeľni alebo v cestovnej kozmetickej taštičke.
A ak máte akékoľvek otázky, týkajúce sa výberu a používania správnej kozmetiky, naše kozmetologičky Vám rady pomôžu – preto Vám ich odporúčam kontaktovať prostredníctvom nášho kozmetologického formulára. Môžete nám tiež napísať na instagrame, facebooku alebo zavolať na telefónnom čísle +421 233 221 070.
Páčil sa Vám tento článok?