Dokonalé líčenie na ples – tipy & najlepšia kozmetika

0 0 8 min
Dokonalé líčenie na ples – tipy & najlepšia kozmetika
Líčenie
0 0 8 min

Obsah

  Plesová sezóna je obdobím zábavy, tanca a samozrejme trblietok. Každá z nás chce vyzerať oslnivo a aspoň raz v roku sa vyparádiť a zažiariť – preto záleží na každom detaile. Make-up je ako umenie – vyzdvihuje krásu, vyjadruje individualitu a dodáva sebavedomie či pocit jedinečnosti. Preto som pre Vás pripravila tento špeciálny blog, kde nájdete kľúčové TIPY a kozmetické odporúčania, ktoré Vám pomôžu vytvoriť dokonalý make-up na túto výnimočnú, ligotavú spoločenskú udalosť.

  Nezáleží na tom, či uprednostňujete klasickú eleganciu alebo moderné, odvážne riešenia – kľúč k dokonalému vzhľadu spočíva v šikovnom výbere a aplikácii kozmetiky. Od prípravy pleti, cez výber dokonalého make-upu až po finálne akcenty na perách, očiach či fixáciu make-upu. Pre dosiahnutie „wow“ efektu a na to, aby ste sa v tento špeciálny deň cítili úžasne je každá fáza dôležitá.

  Tak čo, chcete objaviť tajomstvá dokonalého plesového líčenia? Pohodlne sa usaďte a rozjímajte spolu s nami nad romantickým a rozprávkovým bálom, kde hráte rolu princeznej iba Vy!

  Príprava pleti na nanesenie make-upu

  Čaká Vás ples – večer plný drinkov, tanca a poriadnej zábavy s priateľmi. Ale skôr, ako sa ponoríte do tejto nezabudnuteľnej atmosféry, stojí za to pripomenúť, že každý podmanivý make-up začína jedným kľúčovým krokom: prípravou pleti. To je základ, na ktorom postavíte svoje umelecké dielo.

  Pamätajte, že každý z týchto krokov je rovnako dôležitý. Tým, že si na prípravu pleti na líčenie tváre vyhradíte zopár minútiek navyše, získate dokonalý základ pre úžasný make-up, ktorý vydrží celú noc tanca a párty.

  Make-up

  Výber dobrého make-upu je kľúčom k vytvoreniu dokonalého plesového make-upu. Make-up nielenže vyrovná tón Vašej pleti, ale vytvorí aj ideálne prostredie pre aplikáciu zvyšku nanášanej dekoratívnej kozmetiky, čím zaistí jej trvácnosť a sviežosť po celú noc.

  Výber správneho make-upu začína pochopením potrieb Vašej pleti. Máte suchú, mastnú pleť alebo kombináciu oboch? Hydratačné make-upy budú ideálne pre suchú pleť, pretože nebudú len maskovať nedokonalosti, ale zabránia aj vysušovaniu pokožky. Mastná pleť, si na druhej strane, vyžaduje zmatňujúce make-upy, ktoré kontrolujú lesk a udržujú make-up v perfektnom stave.

  Potom sa zamerajte na výber správneho odtieňa. Dokonalý make-up by mal perfektne splynúť s tónom Vašej pleti a vytvoriť tak prirodzený efekt. Jeho odtieň otestujte napr. na Vašej čeľusti, aby ste sa uistili, že farba dokonale splynie s Vašou pokožkou na tvári a zároveň aj na krku.

  Dôležitým aspektom je tiež intenzita krytia, ktorú make-up ponúka. Hľadáte niečo ľahké a svieže na každodenné použitie alebo hutnejšie konzistencie s plným krytím pre špeciálne príležitosti? Pamätajte, že dokonale „sadnúci” make-up môžete vybudovať aj vo vrstvách, počnúc ľahším krytím a končiac úplným krytím, ak to je potrebné. A nezabudnite použiť korektor na nedokonalosti.

  Nakoniec nezabudnite na konečný finish, ktorý make-up zanecháva. Make-upy môžu ponúknuť matnú, saténovú alebo trblietavú záverečnú úpravu. Výber ideálneho make-upu teda závisí od preferovaného účinku, typu pleti, odtieňa a konečného, požadovaného finishu na pleti.

  Podľa týchto kritérií si vyberte z rôznych druhov make-upov, ktoré sa Vám môžu hodiť:

  Oči – srdce Vášho líčenia

  Oči sa často nazývajú oknom do duše a v prípade plesového líčenia sú jeho skutočným srdcom. Priťahujú pozornosť a dokážu úplne zmeniť charakter Vášho vzhľadu. Tu je niekoľko TIPOV, ako z líčenia očí vyťažiť to najlepšie.

  Výber očných tieňov

  Farba očných tieňov by mala ladiť s farbou očí aj s outfitom. K modrým očiam skvele pristanú hnedé a zlaté odtiene, zelené oči pekne zvýraznia teplé odtiene hnedej a zelenej a hnedé oči zažiaria v odtieňoch fialovej a bordovej farby. Pamätajte na princíp kontrastu – tiene v opozitnej farbe ako máte dúhovky, spôsobia, že Vaše oči budú vyzerať ešte výraznejšie. Pozrite si tieto farebné palety ocnych tieňov.

  Očná linka a maskara

  Očné linky predstavujú pri líčení očí mocný nástroj. Či si už vyberiete klasickú linku alebo niečo dramatickejšie, nezabudnite na presnú a precíznu aplikáciu.

  Riasenka je ďalšou nevyhnutnosťou. Vyberte si takú, ktorá Vašim riasam poskytne požadovanú dĺžku, objem a sexy vytočenie, aby Vaše oči boli ešte očarujúcejšie.

  Make-up na celú noc

  Ples určite nepredstavuje krátkodobú záležitosť – je to zábava na celú noc! Aby Vám make-up očí vydržal až do rána, nerozmazával sa, nedrolil, či nezlieval do vrások, investujte do kvalitných produktov s dlhotrvajúcim zložením. Podkladová báza pod očné tiene je kľúčom k ich trvácnosti a vodeodolná maskara či očné linky zaistia, že Váš make-up prežije aj ten najbúrlivejší tanec. Na tento účel môžete použiť aj ľahký korektor pod oči.

  Pamätajte, že líčenie očí nie je len otázkou techniky, ale predovšetkým výrazu, ktorý chcete dosiahnuť. Experimentujte s farbami a štýlmi, aby ste našli svoj vlastný jedinečný look, vďaka ktorému sa budete cítiť výnimočne a sebavedomo. Či už zvolíte jemné odtiene alebo výrazné a odvážne dymové líčenie, tmavé, metalické, či trblietavé očne tiene, dôležité je, aby očný make-up, ktorý nosíte odrážal Vašu osobnosť, individualitu, podčiarkol Vašu krásu a dodal tomuto špeciálnemu večeru iskru.

  Lícenka, bronzer a rozjasňovač – umenie kontúrovania

  Kontúrovanie tváre nie je nič iné ako umenie dokonalého vytvarovania a zvýraznenia Vašich najlepších čŕt, či naopak, potlačenia tých, s ktorými nie ste spokojní, pomocou techniky svetla a tieňa. Lícenka, bronzer a rozjasňovač predstavujú jedinečné nástroje, ktoré pri šikovnom použití dokážu vytvoriť skutočné zázraky. Všetky nájdete v paletách na kontúrovanie pleti.

  Lícenka – sviežosť, mladosť a vitalita

  Lícenka dodáva tvári zdravý, prirodzený lesk a mladistvú sviežosť. Naneste ju na „jabĺčka” lícnych kostí, aby ste im dodali farbu a život. Vyberte si odtieň, ktorý najlepšie vyhovuje tónu Vašej pleti – jemnú ružovú pre svetlú pleť, intenzívnejšiu pre tmavšiu pleť a šťavnatý broskyňový či marhuľkový odtieň lícenky sa dokonale hodí pre pleť s olivovým alebo žltým podtónom. Nájdete tu krémové aj pudrové ruže.

  Bronzer – definujte a oteplite Váš look

  Bronzer sa používa na to, aby pokožke dodal teplý tón a definoval jej črty. Naneste ho na miesta, ktoré v letných mesiacoch ako prvé prirodzene zachytávajú slnko – čelo, líčka, boky nosa a čeľusť. Bronzer do pokožky dôkladne zapracujte a vytieňujte by ste sa vyhli linkám, či ostrým prechodom a vytvorili tak prirodzený efekt tieňu.

  Rozjasňovač – lesk a luxus

  Rozjasňovač je posledným akcentom pri kontúrovaní pleti. Naneste ho na miesta, ktorým chcete dodať lesk a zvýrazniť ich, ako sú vrcholky lícnych kostí, oblasť nad hornou perou, stred čela, koreň nosa či oblasť vnútorného kútika očí. Rozjasnovač efektívne priťahuje svetlo, púta pozornosť a dodáva Vašej tvári krásny rozmer.

  Kontúrovanie pleti je umenie, ktoré si vyžaduje prax, no pamätajte, že menej je viac. Začnite s jemnými akcentmi a postupne zvyšujte ich intenzitu, aby ste dosiahli požadovaný efekt. Nezabudnite si tiež vybrať produkty, ktoré sa dokonale hodia k Vášmu make-upu a typu pleti.

  Pery – bodka za dokonalým líčením

  Pery sú posledným krokom Vášho plesového looku a určite môžu zmeniť charakter celého make-upu. Výber správneho odtieňa rúžu alebo lesku na pery je dôležitým faktorom a rozhodnutím, ktoré by malo ladiť so zvyškom Vášho líčenia a štýlom Vášho outfitu.

  Pri výbere vhodnej farby dobre zvážte celkový vzhľad Vášho make-upu. Pre výrazne namaľované oči bude perfektnou voľbou klasická béžová alebo jemná ružová, ktoré dodajú vyvážený vzhľad. Ak sú však Vaše oči nalíčené jemnejšie, môžete zvoliť výraznejšie farby pier – červenú, bordovú alebo intenzívnu ružovú.

  Dôležitá je aj textúra a konzistencia nanášaného prípravku na pery. Matné rúže a tinty zaistia dlhotrvajúci efekt a sú ideálne na večer, zatiaľ čo lesky na pery dodajú lesk a sviežosť a sú skvelou voľbou pre tých, ktorí uprednostňujú prirodzenejší vzhľad.

  Nezabudnite na ceruzku na pery! Nielenže môže pomôcť definovať tvar Vašich pier, ale zabráni aj rozmazaniu rúžu a dodá perám plnší vzhľad. Vyberte si ceruzku na pery v podobnom odtieni ako máte rúž, aby ste vytvorili konzistentný a dlhotrvajúci efekt.

  Fixácia a výdrž make-upu

  Po starostlivej príprave pokožky a aplikácii make-upu je mimoriadne dôležitým krokom jeho zafixovanie. Cieľom je zabezpečiť, aby Vaše večerné líčenie zostalo svieže a neporušené po celú noc, bez ohľadu na vyčerpávajúci tanec, smiech alebo iné plesové aktivity.

  Kľúčovým krokom je použitie fixačného púdru. Pri jemnej aplikácii pomôže zmatniť pleť a redukovať jej lesk, najmä v T-zóne. Zvoľte púder, ktorý je transparentný alebo veľmi dobre zladený s odtieňom Vašej pleti, aby ste sa vyhli efektu masky.

  Fixačný sprej je ďalšou nevyhnutnosťou vo Vašej kozmetickej taške. Nastriekajte si ho na tvár, zo vzdialenosti niekoľkých centimetrov, aby ste Váš „beauty look” na záver „uzatvorili“. Vďaka tomu vytvoríte ochrannú bariéru, ktorá pomôže udržať Váš dokonalý vzhľad v perfektnom stave po celú noc.

  Pred odchodom skontrolujte v zrkadle, že všetko vyzerá perfektne. Ak sú potrebné posledné úpravy, urobte ich teraz. Tieto finálne úpravy môžu zahŕňať dodatočné osvieženie farby pier, zafixovanie rozmazaných liniek očnou ceruzkou alebo linkou či úpravu obočia. Do plesovej kabelky si nezabudnite pribaliť aj malú sadu kozmetiky na ples. Oplatí sa mať so sebou mierne navlhčenú hubku alebo zmatňujúce obrúsky na osvieženie make-upu počas tejto udalosti, ak je to potrebné.

  Najdôležitejšie TIPY na líčenie

  Chcete si urobiť dokonalý večerný make-up, ktorý zvýrazní Vašu krásu a vydrží celú noc? Tu je niekoľko TIPOV, ktoré Vám s tým môžu pomôcť:

  1. Dbajte na správnu hydratáciu. Hydratovaná pleť je základom úspešného líčenia. Hydratačný krém prispôsobený Vášmu typu pleti, používajte pravidelne. V prípade nedostatočnej hydratácie pleti v deň Vašej veľkej udalosti, použite okamžité, extra silné hydratačné „booster” séra či emulzie.
  2. Investujte do štetcovInvestícia do kvalitných štetcov na make-up môže výrazne zlepšiť presnosť a konečný efekt Vášho líčenia. Nezabúdajte ani na pravidelné čistenie štetcov.
  3. Použite korektor. Ak máte tmavé kruhy pod očami alebo chcete skryť drobné nedokonalosti, jemne na ne naneste korektor, aby ste ich skryli a oživili Váš vzhľad.
  4. Vyskúšajte gélové očné linky. Gélová očná linka sa používa jednoduchšie ako tekutá očná linka a umožňuje kresliť presné a dokonalejšie linky.
  5. Správna aplikácia očných tieňov: Ako správne nanášať tiene? Začnite so svetlou vrstvou (podkladom) a postupne pridávajte farebnú intenzitu, aby ste sa vyhli príliš tmavému líčeniu očí.
  6. Použite podkladové bázy pod make-up aj očné tiene. Naneste podkladovú bázu pod očné tiene a make-up, aby ste zjednotili a vyhladili tón pleti, zvýšili výdrž farby a zabránili rozmazaniu make-upu.
  7. Nezabudnite na úpravu obočia. Primerané vytrhanie a tvarovanie chĺpkov obočia môže výrazne zlepšiť Váš vzhľad. Použite gély, mydlá na vytvarovanie obočia, prečešte ho a jemne zvýraznite ceruzkou na obočie. Zlaďte tvar obočia s krivkami Vašej pleti a myslite na to, že príliš tmavé, či zle vytvarované obočie pôsobí veľmi neprirodzene – preto to s jeho úpravou nepreháňajte.
  8. Príprava pier a zafixovanie rúžu. Nezabudnite ani na prípravu pokožky Vašich pier – pred aplikáciou rúžu ich dôkladne hydratujte, pretože rúž by suchosť pier ešte viac zvýraznil. Aby rúž dlhšie vydržal, po nanesení prvej vrstvy jemne odtlačte pery na hodvábny papier a pred nanesením druhej vrstvy si pery prepudrujte.
  9. Dodajte pleti prirodzený lesk: Ak chcete na líčkach dosiahnuť prirodzený lesk, použite namiesto tradičného púdru krémovú lícenku. Krémová lícenka jemne splýva s pokožkou a dodáva jej svieži vzhľad.

  Tieto rýchle, ale efektívne TIPY môžu vytvoriť nové a zlepšiť už predchádzajúce techniky Vášho rutinného líčenia a pomôcť Vám dosiahnuť dlhotrvajúce výsledky, s ktorými budete spokojní.

  Objavte umenie dokonalého líčenia na ples

  Pri príprave na spoločenský ples môžete z make-upu vytvoriť svojho najlepšieho spojenca. Dúfam, že s našimi tipmi a jednoduchými trikmi dosiahnete vysnívaný efekt. Teraz, s istotou a vedomím, že Vaše líčenie vydrží celú noc, si môžete plesovú zábavu užiť naplno. Ples je udalosťou, kde sa môžete cítiť výnimočne a zažiariť – a s našimi tipmi sa Vám to určite podarí!

  A pokiaľ potrebujete individuálnu konzultáciu alebo pomoc s výberom vhodnej dekoratívnej kozmetiky, napíšte nám na náš e-mail: obchod@cosibella.sk. Naše kozmetologičky Vám s výberom produktu na mieru pomôžu! A v prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať aj na našom instagramefacebooku alebo telefónnom čísle +421 233 221 070.

  Páčil sa Vám tento článok?

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments