Kozmetika pre mužov – čo by sme mali nájsť v pánskej kozmetickej taštičke?

1 0 7 min
Kozmetika pre mužov – čo by sme mali nájsť v pánskej kozmetickej taštičke?
Starostlivosť o pleť
1 0 7 min

Obsah

  Môže muž používať kozmetiku, na ktorej nie je nápis „for men”? Majú muži „hrubú“ pokožku? Líši sa nejako kozmetika určená pre mužov od tej pre ženy? Na tieto otázky nájdete odpoveď v dnešnom článku. Venuje sa totiž starostlivosti o pokožku každého muža!

  Potreby mužskej pokožky

  Mužská pokožka je v porovnaní s tou ženskou:

  Aj muži sa chcú páčiť a mať krásnu a zdravú pleť! Väčšia odolnosť pokožky a jej drsnosť neznamená, že sa o pokožku netreba starať! S ohľadom na častý problém s nadmernou sekréciou kožného mazu, majú muži častejšie problematickú pleť so sklonom k akné. Na druhej strane je mužská pokožka náchylná na vznik podráždenia a často je tiež drsná na dotyk. Na každý tento problém je možné nájsť riešenie vo forme vhodnej pánskej kozmetiky. 🙂

  Kozmetika „for men”

  Muži sa často riadia heslom „for men” na obale výrobku. Vedeli ste ale, že na kozmetickom trhu nájdete množstvo univerzálnych prípravkov, ktoré je možné prispôsobiť každému typu pokožky, bez ohľadu na pohlavie? 😉 Ak ste si ale výberom kozmetických prípravkov označovaných ako „for men” istejší, nemusíte to samozrejme meniť. Iba pripomíname, že používaním kozmetiky bez tohto označenia Vašej pokožke určite neublížite!

  Chyby v pánskej starostlivosti o pleť

  Medzi najčastejšie chyby v pánskej skincare rutine patria:

  Umývanie tváre mydlom

  Na trhu je dostupná široká škála produktov na čistenie mužskej pokožky – čistiace prípravky vo forme gélu či peny a sú určite lepším variantom ako klasické tuhé mydlo. Prečo? Mydlo má iné pH ako fyziologické pH pokožky. Vysušuje, narúša hydrolipidovú bariéru a môže spôsobovať podráždenie. Je preto lepšie vyberať jemnejšie produkty, ktoré odstránia nečistoty bez narušenia ochrannej bariéry pokožky. 😉 Naše návrhy kozmetiky pre čistenie pleti, ktorú milujú aj muži nájdete nižšie v tomto článku.

  Používanie kozmetiky s obsahom alkoholu

  V zložení klasických vôd po holení sa na prvých miestach nachádza denaturovaný alkohol (INCI: Alcohol Denat), ktorý vysušuje a dráždi pokožku. Lepším variantom na upokojenie pokožky po holení je vyživujúci pleťový olej alebo prípravok s obsahom aloe vera. Nájdete aj na našom e-shope!

  Trenie pokožky uterákom a používanie jedného uteráku „na všetko”

  Pokožka nemá rada, keď sa s ňou zaobchádza agresívne. Intenzívne trenie uterákom nahraďte jemným osušením pokožky iba pomocou priloženia uteráka. Jeden uterák na celé telo? Pozor, je to nehygienické a baktérie z pokožky tela si prenášate na tvár. Používajte jednorazové papierové utierky alebo aspoň iný uteráčik výhradne na tvár. Prečo? Zaparená a vlhká kúpeľňa je ideálnym miestom pre množenie baktérií a následky sa potom môžu prejaviť aj na našej pokožke.

  Ošetrujúca rutina pre mužov krok za krokom

  Už viete, ktorým chybám je dobré sa v pánskej starostlivosti o pleť a ošetrujúcej rutine vyhýbať. Teraz Vám ukážeme dôležité kroky, ktorých nie je veľa, ale zaistia, že o Vašu pokožku bude dokonale postarané! 🙂

  Čistenie pleti

  Ako sme spomínali vyššie, pokožku tváre nie je dobré umývať mydlom ani prípravkami na vlasy – aké produkty si teda na čistenie pánskej pokožky vybrať? Na trhu nájdete množstvo jemnejších variantov, ktoré účinne odstraňujú nečistoty, prebytočný kožný maz a zvyšky SPF prípravkov. Vhodný bude napríklad čistiaci gél na pleť s obsahom aktívneho uhlia, ktorý je ideálnou voľbou pre problematickú pleť!

  Hydratácia a regenerácia

  Najdôležitejším pravidlom pre zachovanie zdravej pokožky a základom každej starostlivosti o pleť je zaistiť jej dostatočnú hydratáciu. A aj napriek tomu, že sa Vaša pokožka nadmerne mastí – nikdy na tento krok nezabúdajte! Prejavom nedostatočne hydratovanej pleti je práve nadmerná sekrécia kožného mazu. Účinná hydratácia nemusí nutne znamenať ťažké a mastné konzistencie, ktoré zanechávajú na pleti nepríjemný film po celý deň. Prezrite si naše tipy na ľahké séra, pleťové esencie alebo univerzálne pleťové krémy, ktoré sa rýchlo vstrebávajú.

  Upokojenie podráždenia

  Každodenné holenie je pre pokožku neľahká úloha. Na jej povrchu vznikajú drobné ranky a hydrolipidová bariéra sa postupne poškodzuje. Holenie môže byť aj zdrojom podráždenia a suchosti a môže prehlbovať problém drsnej pokožky. Preto je ideálne, aby pánska kozmetika na holenie alebo po holení obsahovala množstvo upokojujúcich zložiek. Takéto kozmetické prípravky účinne upokoja podráždenie a urýchlia proces hojenia. S pokojným svedomím môžete vyberať z našich odporúčaných produktov!

  SPF ochrana

  Zásadnú úlohu v starostlivosti o každý typ pleti (vrátane mužskej pokožky) zohráva ochrana pred slnečným žiarením. Vďaka tomu si zaistíte ochranu pred kožnými chorobami a tiež predčasným starnutím pleti. Krémy s SPF používajte po celý rok, nielen na dovolenke. Muži väčšinou preferujú ľahké, nezaťažujúce konzistencie – a práve také nájdete na zozname našich odporúčaných produktov. 😉 Nezanechávajú biely film, ľahko sa nanášajú, dobre sa vstrebávajú a (čo je najdôležitejšie) účinne chránia pred UV žiarením!

  Aké zložky sa oplatí hľadať v zložení INCI?

  V pánskej kozmetike sa oplatí venovať pozornosť týmto zložkám:

  Darčekomat – s vhodným darčekom pre muža si už nelámte hlavu!

  Pri špeciálnych príležitostiach nájdete na našej stránke záložku s názvom Darčekomat, ktorý Vám pomôže vybrať TOP produkty a doplnky pre starostlivosť o pleť. Akú kozmetiku pre mužov tam nájdete? S ľahkou konzistenciou, s typicky pánskou/ťažkou vôňou, v minimalistickom obale, redukujúcu najčastejšie problémy mužskej pokožky a nechýba ani pánska prírodná kozmetika! Nechajte sa inšpirovať a obohaťte starostlivosť o pleť či telo každého muža! Predsa len vieme, že muži sa v oblasti kozmetiky neorientujú tak dobre ako my ženy!

  Dúfame, že sme Vám týmto článkom aspoň o kúsoček priblížili tajomstvo pánskej pokožky a Váš ošetrujúci rituál obohatíte o nové kozmetické produkty z nášho e-shopu! A pokiaľ potrebujete individuálnu konzultáciu alebo pomoc s výberom vhodného produktu, napíšte nám na náš e-mail: obchod@cosibella.sk

  A v prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať aj na našom instagramefacebooku alebo telefónnom čísle
  +421 233 221 070.

  Páčil sa Vám tento článok?

  Páči sa mi 1
  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments