Akné a príčiny jeho vzniku

0 0 6 min
Akné a príčiny jeho vzniku
Starostlivosť o pleť
0 0 6 min

Obsah

  AKNÉ A PRÍČINY JEHO VZNIKU.
  NAJLEPŠIE PRODUKTY PRE AKNÓZNU PLEŤ

  Aknózna pleť je výzvou a neustálým bojom. Možno o tom neviete, ale akné je klasifikované ako bežná choroba, ktorú je potrebné liečiť. A preto musíme v prvom rade zájsť za dermatológom, aby sa pokúsil nájsť príčinu výskytu akné. Dôvodov prítomnosti akné však môže byť veľmi veľa.

  K tejto téme Vám môžu byť nápomocné články:

  Nižšie nájdete pár informácií, ktoré pre Vás môžu byť prínosné. Vybrali sme tiež 4 produkty, ktoré Vám pomôžu vrátiť pleť späť do normálu. Avšak pamätajte na to, že akné je choroba, a jeho príčiny môžu byť naozaj rôzne. Niekedy ani najlepšie a najdrahšie kozmetické produkty nemusia pomôcť, ak sa problém nachádza vo vnútri organizmu. A preto, aké môžu byť dôvody výskytu akné?

  AKNÉ – PRÍČINY VZNIKU

  PDôvodov vzniku, ako sme už písali vyššie, je naozaj veľa a občas je veľmi ťažké vypátrať hlavný problém. Avšak prvým dôležitým aspektom je strava – nezjedli ste v poslednej dobe viac sladkého, slaného? Skonzumovali ste väčšie množstvo mliečnych bielkovín? Alebo sa Vám stalo, že ste vypili viac ako dve deci vína, alebo ste začali fajčiť? Ak je vaša strava v poriadku a tieto faktory sa Vás netýkajú, môže byť príčinou stres, únava alebo nedostatok spánku. Tieto príznaky sa môžu vyskytovať pri nečakaných životných udalostiach, ako sú vyhrotené stresové situácie. náhle zmeny či nepríjemné životné obdobia. Ďalšími dôvodmi výskytu akné môžu byť hormonálne zmeny – v tom prípade je dôležitý kontakt s lekárom. Samozrejme nesprávne zvolená starostlivosť môže byť taktiež dôvodom, prečo sa akné vyskytuje.

  purito centella

  Zhrnieme si faktory, ktoré môžu negatívne vplývať na pleť a výskyt akné:

  • dospievanie
  • nosenie rúšok
  • bakteriálna infekcia
  • hormonálne poruchy
  • nesprávne čistenie pokožky
  • dlhodobý stres, únava, nedostatok spánku
  • nadmerná produkcia kožného mazu (dôvodom môžu byť hormonálne zmeny)
  • nesprávne vybrané kozmetické produkty
  • nesprávne stravovacie návyky – veľké množstvo cukrov, štipľavé jedlá, mliečne bielkoviny, soľ
  • fajčenie a nadmerná konzumácia alkoholu

  AKÉ ZLOŽKY HĽADAŤ V PRODUKTOCH?

  Pokiaľ už viete aké sú dôvody vzniku akné, bolo by fajn Vám teraz predstaviť zložky, ktoré sú efektívne v boji proti novým ale aj už existujúcim zápalom. Samozrejme sú aj zložky, ktoré nie sú najlepšou voľbou, ak sa objavujú samostatne. Napríklad kokosový olej alebo kakaové maslo. Avšak musíme pamätať na to, že sa na zloženie nemôžeme pozerať len ako na DOBRÉ alebo ZLÉ. To, že sa v produkte objaví nežiadúca zložka neznamená, že je celé zloženie zlé. Záleží na obsahu ako na celku. Nehovorme preto: ,,Nechcem používať tento prípravok, pretože má taký alebo iný olej na desiatom mieste vo svojom zložení”.

  NAJLEPŠIE ZLOŽKY PRE AKNÓZNU PLEŤ

  NAJLEPŠIE KOZMETICKÉ PRODUKTY PRE AKNÓZNU PLEŤ

  Teraz prichádza zrejme najzaujímavejšia časť celého článku. Avšak je potrebné pamätať na to, že tieto produkty nemusia odstrániť akné, ak sa hlavná príčina nachádza vo vnútri organizmu – tu je jedinou záchranou návšteva dermatológa, vykonanie pár testov a vyhľadanie hlavnej príčiny. Pokiaľ je ale hlavným problémom nesprávna starostlivosť o pleť, nižšie uvedené produkty môžu tento problém vyriešiť 🙂 Pozrite si tiež naše krémy proti akné, toniká proti nedokonalostiam, séra proti akné a masky proti akné.

  Aromatica - Tea Tree Balancing Emulsion - Osviežujúca emulzia na pleť

  Aromatica – Tea Tree Balancing Emulsion – Osviežujúca emulzia na pleť
  Prípravok kórejskej značky, ktorý je veľmi obľúbený. Prečo? Má ľahkú konzistenciu a rýchlo sa vstrebáva. Pôsobí protizápalovo a antibakteriálne. Obsahuje extrakt z čajovníka, aloe vera, rozmarínu, harmančeka a tiež betaín a niacinamid, ktorý už dobre poznáte. Táto emulzia je ideálna pre každodenné používanie zvlášť pre aknóznu pleť. Naviac – emulzia má až 100 ml. Myslím si, že tento produkt sa preto oplatí aj cenovo.

  Účinná a poznávacia zložka tejto emulzie: extrakt z čajovníka.

  iUnik - Tea Tree Relief Serum - Sérum pre problematickú plet' s vodou z listov čajovníka

  iUNIK – Tea Tree Relief Serum – Sérum pre problematickú plet’ s vodou z listov čajovníka
  Ďalší produkt, ktorý si nejde nevšimnúť. Sérum od iUnik je vytvorené na báze vody z čajovníka a vody z pupočníka ázijského, čo napovedá, že liek bude mať vysoké protizápalové vlastnosti. Avšak, to nie je všetko – prípravok obsahuje aj veľkú škálu zložiek určených pre aknóznu pleť. Protizápalový niacínamid, extrakt z koreňa sladkého drievka a extrakt z pupočníka ázijského zjemňujú podráždenie a pôsobia antibakteriálne. Ďalej obsahuje extrakty z koreňa lucerny, červeného čaju, koreňa myrhy, ktoré vytvárajú antibakteriálny a protizápalový komplex. Úžasný produkt, zákazníkmi veľmi obľúbený, s objemom 50 ml, v sklenenej nádobe a veľmi prístupnej cene.

  Účinná a poznávavacia zložka tohoto séra: voda z čajovníka a pupočníka ázijského.

  Purito - Galacto Niacin 97 Power Essence - Výživná esencia na báze niacínu a kvasinkového filtrátu

  Purito – Galacto Niacin 97 Power Essence – Výživná esencia na báze niacínu a kvasinkového filtrátu
  Esencia od Purito je ďalším kórejským produktom, ktorý je veľmi populárny medzi zákazníkmi. Vlajkovou zložkou je filtrát z droždia, a to až 92%. Má upokojujúce a antiaknózne vlastnosti, urýchľuje proces regenerácie a pôsobí antioxidačne. Okrem toho obsahuje prípravok 5% niacínamid, ktorý je antibakteriálny a protizápalový, a tiež extrakt z imela a výťažok z fermentovaných mliečnych baktérií, ktorý kontroluje produkciu kožného mazu. Ďalej obsahuje hydratačné a regeneračné zložky ako napríklad arginín, alantoín, adenozín a didraselnú soľ (čiže Dipotassium Glycyrrhizate).

  Účinná a poznávacia zložka tejto esencie: 92% filtrát z droždia.

  Ak máte akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať aj na našom instagramefacebooku alebo telefónnom čísle +421 233 221 070.

  Páčil sa Vám tento článok?

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments