Skintra – účinná starostlivosť o zmiešanú pleť

0 0 8 min
Skintra – účinná starostlivosť o zmiešanú pleť
Značky
0 0 8 min

Obsah

  Ako sa starať o zmiešanú pokožku?

  skintra

  Je tu niekto, kto má problém so starostlivosťou o zmiešanú pleť? Alebo si nie ste istí, či máte tento typ pleti? V tomto prípade Vám odporúčam prečítať si príspevok o tom, ako rozpoznať typ pleti. Nájdete tam podrobné charakteristiky každého typu pleti a nakoniec Vás čaká test, vďaka ktorému si budete skutočne istí. Keď sa vrátim k zmiešanej pokožke, neprekvapuje ma, že máte problém s jej určením. Na jednej strane máte suché líčka, či pokožku okolo dolnej čeľuste a na druhej strane môžete jasne vidieť nadprodukciu kožného mazu v T zóne. Ako sa o túto pokožku starať? Ako ju správne hydratovať? V tomto príspevku sa uistíte, či máte zmiešanú pleť a naučíte sa, ako ju hydratovať a starať sa o ňu.

  Je tu niekto, kto má problém so starostlivosťou o zmiešanú pleť? Alebo si nie ste istí, či máte tento typ pleti? V tomto prípade Vám odporúčam prečítať si príspevok o tom, ako rozpoznať typ pleti. Nájdete tam podrobné charakteristiky každého typu pleti a nakoniec Vás čaká test, vďaka ktorému si budete skutočne istí. Keď sa vrátim k zmiešanej pokožke, neprekvapuje ma, že máte problém s jej určením. Na jednej strane máte suché líčka, či pokožku okolo dolnej čeľuste a na druhej strane môžete jasne vidieť nadprodukciu kožného mazu v T zóne. Ako sa o túto pokožku starať? Ako ju správne hydratovať? V tomto príspevku sa uistíte, či máte zmiešanú pleť a naučíte sa, ako ju hydratovať a starať sa o ňu.

  ZMIEŠANÁ POKOŽKA, TAKŽE AKÁ JE? – VLASTNOSTI

  Ako rozpoznať zmiešanú pleť? Ide o typ pokožky, o ktorý je relatívne ťažké starať sa. Pamätajte, že neexistujú príčiny toho, prečo máte práve zmiešanú pleť. Typ pleti často dedíme, samozrejme, nehovorím o takých prípadoch, ako je zmena zmiešanej pleti na suchú po ošetrení izotekom. Dovoľte mi uviesť typický príklad – zmiešanú pleť a rozšírené póry. Často sú neoddeliteľnou súčasťou tohto typu pokožky a treba ich iba prijať. Avšak, s náležitou starostlivosťou, môžeme znížiť ich viditeľnosť, no pamätajte – sú tam stále!

  Zmiešaná pokožka často obsahuje znaky dvoch extrémnych typov – mastnej a suchej. To často spôsobuje problémy pri výbere kozmetiky, pretože T-zóna si vyžaduje ošetrenie zamerané na zníženie produkcie kožného mazu a čistenie, na druhej strane líčka, spánky a čeľusť potrebujú upokojujúce a hydratačné produkty. Zmiešaná pokožka ovplyvňuje a podporuje vznik mnohých nedokonalostí, niektoré z nich sú:

  skintra
  • môže byť sprevádzaná akné
  • má sklon k tvorbe čiernych bodiek
  • kombinuje vlastnosti suchej, normálnej a mastnej pleti
  • nevyhovujú jej prísady s vysokým komedogénnym potenciálom
  • je náchylná na nežiaduce sfarbenie pleti
  • často vyžaduje dvojakú starostlivosť, t.j. použitie inej kozmetiky pre T-zónu a inej pre oblasť líčok
  • k nadmernej produkcii kožného mazu obvykle dochádza v T-zóne (čelo, nos, brada)

  STAROSTLIVOSŤ O ZMIEŠANÚ PLEŤ SO ZNAČKOU SKINTRA

  Čas pre najzaujímavejšiu časť, ktorou je zoznámenie sa s kozmetikou je konečne TU! Názov článku nie je náhodný, pretože v tomto príspevku Vám ukážem, ako vybudovať efektívnu starostlivosť pomocou kozmetiky SkinTra. Ako majiteľka zmiešanej pokožky si myslím, že Vám jednoduchým spôsobom predstavím kozmetiku, vďaka ktorej moja pokožka získala jednotný tón, primeranú hydratáciu a nežiaduce prekvapenia a nedokonalosti sa objavujú iba zriedka.

  Odličovanie a čistenie

  Tento krok pravdepodobne veľmi dobre poznáte. Tu nemôžem ponúknuť nič od značky SkinTra, pretože také produkty nemáme … zatiaľ! Odporúčam ale aplikovať dvojstupňové čistenie pleti. Zákazníkom rada odporúčam overené odličovacie balzamy: sorbet od Aromatica Orange Cleansing Sherbet a taktiež od Banila Co – Clean It Zero.

  Niečo viac než len obyčajná tonizácia

  Ako viete, tonizácia nie je vždy nutným krokom, pretože mnoho umývacích gélov má fyziologické pH. Produkty, ktoré Vám predstavím, však neplnia iba túto funkciu. Majú totiž množstvo ďalších cenných vlastností, ktoré táto kozmetika prináša.

  SkinTra - Everything What Your Skin Will Love - Ošetrujúce tonikum s prebiotikami

  SkinTra – Everything What Your Skin Will Love – Ošetrujúce tonikum s prebiotikami

  Počas dňa Vám odporúčam prebiotické tonikum. Je veľmi možné, že to bude Vaše tonikum + denný krém v jednom, a okrem neho stačí naniesť už iba krém na opaľovanie. Prečo? Tonikum má mliečnu štruktúru a bohaté zloženie. Zároveň je veľmi ľahké a môže úspešne nahradiť denný krém. Obsahuje ľahké zmäkčovadlá, ktoré sa starajú o lipidovú vrstvu bez toho, aby spôsobovali mastný a ťažký pocit na pokožke. Tonikum tiež obsahuje azeloglycín, derivát kyseliny azelaovej, ktorý zosvetľuje sfarbenia a bráni tvorbe nových, a taktiež reguluje produkciu kožného mazu a má antibakteriálne vlastnosti. Tonikum má tiež antioxidačné vlastnosti vďaka vedľajším produktom z kvasinkového fermentačného procesu a vďaka obsahu niacínamidu regeneruje a urýchľuje hojenie zápalov. Inulín, beta-glukán a alantoín sú zodpovedné za správnu hydratáciu pokožky.

  Existujú ľahké zmäkčovadlá, ktoré sa starajú o hydrolipidovú bariéru? ÁNO. Existujú prísady, ktoré regulujú produkciu kožného mazu a zosvetľujú sfarbenie pokožky? ÁNO. A prísady, ktoré zvlhčujú pokožku? ÁNO, sú. Myslím, že všetko, čo potrebujete pre zmiešanú pleť, je v tejto fľaštičke prebiotického tonika.

  SkinTra - Brightoner - Kyselinové tonikum 9% pre celoročné použitie

  SkinTra – Brightoner – Kyselinové tonikum 9% pre celoročné použitie

  Na noc môžete bezpečne použiť prebiotické tonikum alebo Brightoner, t.j. tonikum s kyselinami. Prečo sa do Vašej starostlivosti oplatí zaradiť kyseliny, najmä toto tonikum? Samotné kyseliny nám pomáhajú pravidelne exfoliovať odumreté bunky. Vďaka nim odstránime mŕtvu pokožku z povrchu pokožky a pripravíme ju na ďalšie kroky starostlivosti. Je známe, že každá kozmetika bude fungovať oveľa lepšie, pokiaľ bude pokožka dobre vyčistená. Brightoner je skvelá voľba pre všetkých po celý rok, dokonca aj v lete, pretože SkinTra uskutočnila výskum, ktorého výsledky potvrdzujú, že tonikum nemá žiadny fototoxický ani fotocitlivý potenciál. Kozmetika obsahuje kyselinu mandľovú, zložku odporúčanú pre všetky typy pleti, pretože má nízky dráždivý potenciál, zároveň exfoliuje pokožku a má silné antibakteriálne vlastnosti. Kyseliny tranexamová a kojová zabraňujú sfarbeniu a majú sebo-regulačný účinok a etylovaná forma vitamínu C má antioxidačný účinok, vyrovnáva tón pleti a dodáva pleti zdravý vzhľad. Kyslé tonikum navyše obsahuje azeloglycín, ktorý zosvetľuje sfarbenia a zabraňuje ich tvorbe, a arginín, čo je aminokyselina, ktorá upokojuje podráždenie.

  SkinTra - Reviver - Revitalizačné sérum

  SkinTra – Reviver – Revitalizačné sérum

  Pokiaľ potrebujete silný revitalizačný účinok, môžete si tento značkový produkt zaradiť do svojej starostlivosti o pleť. Sérum obsahuje až 30% GFF, čo je vedľajší produkt kvasinkovej fermentácie, so silnými antioxidačnými a regeneračnými vlastnosťami. Samozrejme, nemôže chýbať ani azeloglycín, ktorý je obsiahnutý v 10%. Vďaka tak vysokej koncentrácii sérum účinne bojuje proti pozápalovému sfarbeniu. Produkt tiež obsahuje kyselinu PHA – kyselinu laktobiónovú, ktorá urýchľuje prirodzený proces odlupovania pokožky, regeneruje a zvlhčuje pokožku. Alantoín a panthenol sú zodpovedné za upokojenie podráždenia. Sérum Reviver stojí za vyskúšanie predovšetkým kvôli jeho silnému antioxidačnému účinku, ľahkému zloženiu a nekomedogenite, čo je v prípade zmiešanej pleti veľmi dôležitý aspekt. Pokiaľ hľadáte produkt, ktorý regeneruje, rozjasní, hydratuje a má antioxidačné účinky, Reviver bude určite fungovať.

  SkinTra - Let Your Skin Drink Up - Hydratačný krém s probiotikami

  SkinTra – Let Your Skin Drink Up – Hydratačný krém s probiotikami

  Počas dňa používajte krém s ochranným filtrom a v noci si vyberte prebiotický hydratačný krém, ktorý doplní Vašu starostlivosť. Hydratácia je veľmi dôležitým a nepostrádateľným krokom v starostlivosti o všetky typy pleti. Let Your Skin Drink Up je veľmi bohatým, vyživujúcim, ale zároveň ľahkým krémom. Obsahuje mnoho účinných látok so širokým spektrom aktivity. Zmäkčovadlá, ktoré boli do tohto krému pridané, sú veľmi ľahké, nekomedogénne a vyživujú prirodzenú bariéru pokožky. Krém obsahuje azeloglycín a niacínamid, ktoré vyrovnávajú tón pleti, majú protizápalové a regulačné účinky. Za hydratačné, vyživujúce a upokojujúce účinky je zodpovedný rad ingrediencií, vr. sacharid izomerátu, inulínu, beta-glukánu, alantoínu a patentovanej zložke Black BeeOme™ Powder, regulujúcej produkciu kožného mazu.

  SkinTra - Destructor - Kyselinový peeling 24 % pre celoročné použitie

  SkinTra – Destructor – Kyselinový peeling 24 % pre celoročné použitie

  Aby bola starostlivosť o pleť kompletná, potrebuje exfoliáciu. Destruktor je kyselinový peeling, ktorý musíte vyskúšať. Už vo fáze prototypov sme vedeli, že tento produkt bude absolútnym hitom. Umožňuje silnú exfoliáciu pokožky bez toho, aby ste museli navštíviť kozmetický salón. Je taktiež ďalším kyselinovým produktom značky SkinTra, ktorý nevykazuje fototoxický a fotocitlivý potenciál. Obsahuje 20% kyselinu mandľovú, 2% kyselinu tranexamovú, 1% kyselinu kojovú, 2% etylovanú formu vitamínu C a 2% azeloglycín. Pokiaľ ide o účinky, poviem Vám, že v mojom prípade bolo okamžitým účinkom napnutie pokožky, najmä na čele. Okrem toho môžete vidieť, že reguluje produkciu kožného mazu, významne znižuje množstvo čiernych bodiek a zosvetľuje tón pleti. Používam ho trikrát mesačne a vidím, ako podporuje moju starostlivosť o zmiešanú pleť.

  Ranná starostlivosť o zmiešanú pleť

  Silná antioxidácia a prevencia vrások

  alebo

  Upokojenie, ošetrenie a zjednotenie tónu pleti

  Večerná starostlivosť o zmiešanú pleť

  Redukcia sfarbenia

  alebo

  Intenzívna regenerácia a hydratácia

  *Môžete použiť prebiotické tonikum na T-zónu a hydratačný krém na ostatné časti tváre.

  Môj tip: Pred aplikáciou opaľovacieho krému vždy používam sérum Reviver, ktoré pomáha znižovať produkciu kožného mazu. Vďaka tomu si moja pokožka udržuje zdravý vzhľad počas dňa a je oveľa menej mastná.
  Dúfam, že vďaka produktom SkinTra konečne nájdete perfektnú starostlivosť o Vašu zmiešanú pleť. Určite si prečítajte recenzie vyššie uvedených produktov. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa starostlivosti o zmiešanú pleť, kontaktujte nás a my Vám radi poradíme.

  Páčil sa Vám tento článok?

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments