Ako správne skladovať kozmetické prípravky?

0 0 3 min
Ako správne skladovať kozmetické prípravky?
Kozmetika
0 0 3 min

Obsah

  Pomerne málo ľudí sa zaoberá spôsobom, akým je potrebné uchovávať kozmetické produkty. Z tohoto dôvodu sa občas stáva, že používame produkty, ktoré už neplnia funkciu, pre ktorú boli vyvinuté. Dnes sa spoločne pozrieme na zopár spôsobov, vďaka ktorým naše produkty vydržia dlhšiu dobu kvalitné.

  Ako skladovať kozmetické produkty?

  foto

  Dôležitým aspektom je zabezpečiť kozmetickým prípravkom stálu (izbovú) teplotu. Je potrebné ich chrániť pred slnečným žiarením a vlhkosťou. Nevhodným miestom je preto kúpeľňa, parapeta alebo miesto pri ohrievači vzduchu, krbe či radiátore.

  Ďalším aspektom je dátum expirácie. Nie je vhodné používať produkty s ukončeným dátumom spotreby, pretože nie sú bezpečné pre Vašu pokožku.

  Podľa nariadenia č. 1223/2009 o kozmetických výrobkoch musí každý produkt obsahovať dátum spotreby. To znamená, termín, do ktorého je nutné produkt spotrebovať. Tento dátum musí byť uvedený na viditeľnom mieste zrozumiteľným spôsobom (mesiac a rok alebo deň, mesiac a rok). Dátum musí byť správne označený alebo mu musí predchádzať veta:,,Spotrebovať do”.

  foto1

  Ak doba minimálnej trvanlivosti prekročí 30 mesiacov, nie je nutné označiť dátum spotreby na produkte. Na obale sa ale musí objaviť informácia s možnou dĺžkou používania po otvorení. V tomto období je podľa PAO, ang. Period After Opening, produkt vhodný na používanie. Táto informácia musí byť uvedená v mesiacoch so správnym označením. Obdobie vhodné pre používanie produktu musí byť uvedené, pretože po otvorení dochádza k zhoršeniu kvality, čo môže viesť k nežiadúcim účinkom.

  Otázky&Odpovede:
  – Aké produkty je potrebné skladovať v špeciálnych podmienkach?
  Na toto si treba dávať pozor najmä v situáciách, keď to výrobca sám zdôrazňuje. Napríklad: značka Timeless a jej produkt s 20% koncentráciou vitamínu C je dôležité skladovať v chladničke, aby si svoje kvalitné zložky dokázal zachovať aktívne aj dlhšiu dobu. V chladničke je dôležité taktiež uchovávať produkty, ktoré sú určené na starostlivosť o očné okolie.

  – Aké balenie kozmetiky uprednostniť?
  Najlepším riešením sú balenia s pumpičkou, vďaka ktorým sa tak jednoducho nedostáva vzduch dovnútra k obsahu produktu. Znižujeme tým riziko kontaminácie produktu a zároveň aj možnosť preniknutiu baktériám dovnútra. Ak používate produkt v klasickej nádobke je vhodné k aplikácii používať vždy čistú lyžičku, aby ste zamedzili prenikaniu baktérií z rúk a prostredia do prípravku.

  – Je správnym riešením nakupovať produkty do zásoby?
  Odpoveď na túto otázku nie je jednoznačná, pretože záleží na type produktu. Veľa výrobcov vyrába svoje prípravky na báze prírodných zložiek a v takom prípade je odporúčané priebežné nakupovanie. Na druhej strane, ak má produkt dlhú dobu expirácie, môžeme takéto produkty kúpiť do zásoby, ale je potrebné dať si pozor, ako dlho môžeme produkt používať.

  A v prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať aj na našom instagramefacebooku alebo telefónnom čísle +421 233 221 070.

  Páčil sa Vám tento článok?

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments