Blog

Boj proti lupinám: TOP spôsoby pre ich dokonalé odstránenie

Ako sa zbaviť lupín raz a navždy? Túto otázku si neraz položili ľudia, ktorých trápia lupiny vo vlasoch. Vedeli ste, že existujú suché, ale aj mastné lupiny? V tomto článku Vám prinášame pár tipov a metód, ktoré na pokožku hlavy s lupinami fungujú najlepšie. Odhaľte najúčinnejšie spôsoby, v ktorých spoločne odhalíme ako sa zbaviť lupín vo vlasoch.

Šampóny HairTry – starajte sa o vlasy s rozumom!

Keď sa povie „starostlivosť o vlasy“, vybavia sa nám vlasy ako také. Ale čo pokožka hlavy? Značka HairTry, vytvorená tímom Cosibella, na tento dôležitý fakt upozorňuje svojim mottom: „Starostlivosť o vlasy s rozumom.“ A rozum, to je predsa hlava. :-) Vďaka tomuto holistickému prístupu vznikli šampóny, ktoré sa sústredia na konkrétne problémy pokožky hlavy bez ohľadu na náš vek alebo pohlavie.

Čistenie zmiešanej pleti – kľúčová je rovnováha

Zmiešaná pleť je jedným z najbežnejších typov pleti, ktorý spája vlastnosti dvoch ďalších typov – mastnej a suchej pleti. Mastné partie sú najčastejšie v tzv. T-zóne (čelo, nos a brada). Oblasť líc býva skôr suchá a niekedy precitlivená. Spánky alebo čeľusť môžu byť v určitých častiach tiež náchylné na vysúšanie.

SkinTra - Guard Your Skin – všetko, čo o tejto esencii musíte vedieť!

Pokiaľ Vám záleží na zdravej a rozžiarenej pleti, oplatí sa zaistiť jej správnu ochranu. Antioxidanty tu hrajú kľúčovú úlohu - udržujú pleť v dobrej kondícii a neutralizujú škodlivé voľné radikály. Jedným z prospešných produktov, ktorý môžete vo svojej každodennej starostlivosti o pleť používať je SkinTra - GUARD YOUR SKIN - Ochranná antioxidačná esencia. A tak sa na ňu poďme pozrieť bližšie!

Čistenie suchej pleti – jemnosť nadovšetko

Suchá pokožka patrí v súčasnosti k jedným z najbežnejších typov pleti. Zvyčajne sa vyznačuje tým, že je nepríjemne drsná na dotyk, mdlá a matná. Majitelia tohoto typu pleti často pociťujú nepríjemné stiahnutie, napätie, šupinatenie, svrbenie a pálenie, čo spôsobuje každodenné nepohodlie a diskomfort.

Čistenie citlivej pleti: ošetrujte ju jemne!

Citlivá pleť je typ pleti, ktorý je náchylnejší na akékoľvek podráždenia, spôsobené vonkajšími faktormi. Reaguje na akýkoľvek kontakt s dráždivými látkami alebo „extrémnymi“ podmienkami, typu: vysoká alebo nízka teplota, slnko, silný vietor alebo suchý vzduch. 

SkinTra - Light Your Skin alebo BasicLab - Esteticus - Rozjasnenie a upokojenie - Antioxidačné, vyrovnávajúce sérum s vitamínom C 15%? Porovnávame kultové séra s vitamínom C!

Čoraz viac ľudí venuje pozornosť zloženiu kozmetiky, ktorú každý deň používa. Preto sa v dnešnom príspevku zameriame na porovnanie dvoch obľúbených sér s vitamínom C, ktoré sú nenahraditeľné v starostlivosti o pleť. Hovoríme o SkinTra - Light Your Skin a BasicLab Esteticus - Rozjasnenie a upokojenie - Antioxidačné, vyrovnávacie sérum s vitamínom C 15%.

Čistenie mastnej pleti

Aj Vás trápi mastný typ pleti? Mastná pleť sa vyznačuje nadmernou aktivitou mazových žliaz. Nadmerná produkcia kožného mazu však nie je len kozmetickou chybou pleti – nesprávna starostlivosť o pleť môže viesť k upchávaniu pórov, akné a ďalším nedokonalostiam pleti. V tomto článku Vám prinášame zopár užitočných rád a tipov pre mastnú pleť. Mohlo by Vás zaujímať aké zložky sú prospešné, alebo naopak nevhodné, či metódy a jednotlivé kroky kompletnej starostlivosti o mastný typ pleti.

SkinTra – Čistiaci gél s glukozidmi – prečo by ste ho mali zaradiť do svojej ošetrujúcej rutiny?

Doteraz v celom sortimente značky Skintra chýbal iba čistiaci gél, aby sme Vám mohli odporučiť a vyskladať kompletnú starostlivosť jednej značky. To už je však iba minulosťou! Vyskúšajte absolútnu novinku - SkinTra - Čistiaci gél s glukozidmi, ktorý je ideálny pre ranné aj večerné čistenie tváre. Prečo Vám tento produkt odporúčame? A čo všetko obsahuje? Všetko sa dočítate v tomto článku!

Styling kučeravých vlasov – účinné metódy

Ak ste majiteľkou kučeravých vlasov, určite viete, že úprava vĺn a kučier je rovnako dôležitá ako samotná starostlivosť o ne. Voľba správnej metódy na úpravu kučeravých vlasov môže mať veľký vplyv na každodenný vzhľad účesu. Prezradíme Vám pár tipov, ktoré Vám pomôžu vybrať tie najlepšie produkty pre styling Vašich jedinečných a krásnych kučeravých vlasov.

Prípravky pre kučeravé vlasy – akú kozmetiku zvoliť pre starostlivosť o vlnité vlasy?

Bez ohľadu na to, či Vaše vlnité a kučeravé vlasy potrebujú dodatočnú dávku hydratácie, ochranu pred škodlivými vonkajšími vplyvmi alebo regeneračnú kúru, správne zvolený prípravok môže urobiť divy. V každodennej starostlivosti pre vlnité a kučeravé vlasy budete potrebovať hneď niekoľko rôznych produktov. Pretože aj tie najkrajšie a dobre vyzerajúce vlny potrebujú občas špeciálnu starostlivosť.

Dvojfázové čistenie pleti – naučte sa, ako dôkladne odstrániť make-up

Ani tá najúčinnejšia starostlivosť o pleť neprinesie zázračné výsledky, pokiaľ ju dokonale nevyčistíme. Čistenie by malo byť základným pilierom v starostlivosti o pleť. Zistite viac o dvojfázovom čistení pleti! Pozrite sa na účinné metódy a tiež na najlepšie kozmetické produkty na odstránenie make-upu a čistenie tváre. Dôkladne vyčistená pleť je prvým krokom k ďalším fázam starostlivosti.

Ako sa starať o kučeravé vlasy? Sprievodca starostlivosťou o vlnité a kučeravé vlasy krok za krokom

Ste šťastnou majiteľkou vlnitých vlasov? Pokiaľ áno, určite viete, aká môže byť starostlivosť o vlny a kučery problematická. Kučeravé vlasy sú krásne, ale správna starostlivosť je skutočnou výzvou. Často totiž riešime nadmerné krepovatenie a lámanie, suchosť alebo strapatenie vlasov. A čo viac - styling kučeravých vlasov môže trvať celé hodiny, ale výsledný efekt nie vždy zodpovedá vynaloženému úsiliu.

Exfoliačné ponožky a účinná starostlivosť o nohy

Exfoliačné masky na nohy vo forme ponožiek zaisťujú skvelé účinky. Viete ale, ako ich správne a bezpečne používať? Alebo si nie ste istí, či je táto forma peelingu vhodná aj pre Vás? Prečítajte si tento článok, ktorý Vás zbaví všetkých pochybností a prezradí Vám tajomstvo hladkých nôh. :-)

počet príspevkov: 20/65
pixel