Blog

Ako sa zbaviť prejavov akné? Najlepšie spôsoby na vyrážky a nedokonalosti

Akné, vyrážky, uhry, vriedky či aktívne zápalové prejavy… Títo nechcení spoločníci sa na našej pleti objavujú v rôznej podobe, ale jedno majú spoločné – vždy sa vyskytnú v tej najnevhodnejšej chvíli a dokážu nás pekne potrápiť. Ako sa rýchlo a naozaj účinne vyrážok zbaviť? Spoznajte overené postupy a zoznámte sa s osvedčenými produktami, ktoré Vám pomôžu zbaviť sa prítomného akné okamžite a predísť vytvoreniu nového!

Najlepšie produkty s retinolom – TOP 10

Retinol nemusí byť obávaným a neprebádaným tajomstvom! Ako do ošetrujúcej rutiny retinol správne zaradiť? Aké hlavné zásady musíte počas používania produktov s touto účinnou látkou dodržiavať? S čím je možné retinol kombinovať a s čím naopak vôbec nie? Na všetky otázky Vám odpovieme v tomto článku. Spoznajte najlepšie produkty s retinolom a vyberte si pre seba ten najvhodnejší!

Kórejská starostlivosť o pleť

Tajomstvo krásy skúmali kórejské ženy už od staroveku. Pokúšali sa o perfektný vzhľad „bezchybnej pleti“, ktorá sa postupom času stala prvkom ich filozofie a kultúry. V priebehu rokov sa v Kórei objavilo množstvo nových inovatívnych prípravkov, bohatých na exotické výťažky, ktoré pomáhajú dosiahnuť krásnu a zdravú pleť aj v súčasnosti. Väčšina z nás sa o kórejskej starostlivosti o pleť a jej kozmetike dozvedela relatívne nedávno. Jej popularita u nás vzrástla najmä vďaka Charlotte Cho, ktorá zhromaždila a vyzdvihla najdôležitejšie piliere kórejskej starostlivosti a vytvorila schému známu ako „10 kórejských krokov ku krásnej pleti“, ktorú popísala vo svojej knihe „Tajomstvo krásy Kórejčaniek“.

TOP 5 produktov s ceramidmi

Pokiaľ hľadáte kozmetiku, ktorá Vám pomôže zmierniť suchú pokožku, svrbenie či podráždenie a taktiež obnoviť jej hydrolipidovú bariéru – ste na správnom mieste. Tento príspevok by som rada venovala 5 najlepším ceramidovým produktom, ktoré pokožke výrazne pomáhajú a získali si moje srdce a zaujali čestné miesto v mojom kozmetickom stolíku!

Účinné čistenie a odličovanie pleti – prečo je tak dôležité?

Základná ošetrujúca rutina by sa mala skladať z 5 krokov: čistenie, exfoliácia, hydratácia, ochrana pleti a jej regenerácia. Dnes sa zameriame na prvý krok. Správne, dôkladné, účinné a zároveň šetrné čistenie a odličovanie pleti je jedným z najdôležitejších krokov každodennej rutiny. Ak sa chcete dozvedieť, ako si vyčistiť pleť, aby sa aktívne zložky lepšie vstrebali, čítajte ďalej.

Rozšírené póry – najlepšie spôsoby a kozmetika znižujúca viditeľnosť pórov

Trápia Vás rozšírené póry a čierne bodky? V takom prípade je tento článok presne pre Vás! Prečítajte si, či je možné rozšírené póry stiahnuť a redukovať a aké produkty znižujú ich viditeľnosť. Predstavíme Vám pár kozmetických tipov, ktoré zlepšia vzhľad pokožky s rozšírenými pórmi a prezradíme Vám zložky, ktoré účinne znižujú ich viditeľnosť.

Akné na chrbte a dekolte –⁠ ako s ním bojovať? Odporúčané produkty

Akné na chrbte nie je nič príjemné a často je dôvodom, prečo si aj v dospelosti nechceme obliekať blúzky s odhaleným chrbtom alebo sa vyzliekať na pláži či bazéne. Kladiete si otázku: "Ako sa zbaviť akné na týchto miestach?". V tomto článku sa pokúsime vysvetliť príčinu jeho vzniku a navrhneme alternatívy na jeho odstránenie. Postavte sa tomuto problému čelom, užívajte si voľné chvíle podľa seba a obliekajte si, čo sa Vám páči!

Retinol a retinoidy - ako ich používať?

Čo je retinol, retinoidy, kyselina retinová a vitamín A? Retinol aj retinoidy sú deriváty vitamínu A, ktorý je považovaný za jeden z najdôležitejších vitamínov mladosti a krásy, najmä vďaka svojim účinkom proti starnutiu, výskytu vrások a stimulácii obnovy buniek. Je to tiež jedna z najpodrobnejšie študovaných látok v kozmetickom priemysle. Vitamín A patrí do skupiny 4 vitamínov rozpustných v tukoch, vďaka ktorým dobre preniká cez rohovú vrstvu v pokožke a na pleť tak funguje účinnejšie ako zložky rozpustné vo vode.

Drahá kozmetika, ktorá za to stojí

Túto otázku si už položil asi každý milovník starostlivosti o pleť. Aká je teda odpoveď? Bohužiaľ oveľa zložitejšia, ako sa zdá. Najväčším nákladom sú v súčasnosti marketingové kampane, zamerané na propagáciu daného produktu alebo značky a tie sú samozrejme zahrnuté v jeho maloobchodnej cene. Druhým vysokým nákladom sú obaly: ktoré môžu cenu samotného obsahu presiahnuť aj niekoľkonásobne! Tretím dôležitým bodom sú použité suroviny, odkiaľ a akou metódou sa získavajú

Šampóny na vlasy –⁠ ako fungujú? Spoznajte skutočné funkcie šampónov

Určite ste si už v rôznych diskusných fórach prečítali o tom, že „šampóny iba odstraňujú nečistoty z vlasov, nič viac“. Napriek tomu, že ide o čistiaci prípravok a jeho hlavnou funkciou je umývať vlasy: odstrániť prebytočný maz, prach a pot z vlasov a pokožky hlavy, nie je to jeho jediná funkcia. Kvalitná starostlivosť o Vaše vlasy a pokožku by mala byť neoddeliteľnou súčasťou Vašej rutiny. Radi by sme dnes zbúrali mýtus a dokázali Vám, že šampón na vlasy môže tiež bojovať proti lupinám, účinne hydratovať a byť právoplatnou súčasťou Vašej starostlivosti o vlasy. Viac sa dozviete v tomto článku!

Najlepšie BB krémy –⁠ starostlivosť a make-up v jednom!

Hľadáte kombináciu krycieho make-upu a ľahkého ošetrujúceho prípravku? Stavte na BB krémy! V tomto článku si prečítate o plusoch používania BB krémov a ukážeme Vám produkty odporúčané našimi Cosibella kozmetológmi. Dozviete sa, akú majú jednotlivé prípravky textúru, finish a výdrž a dokonca Vám predstavíme aj tipy na nanášanie BB krémov!

Minimalistická ošetrujúca rutina. SkinTra vo väčších veľkostiach

Často sa hovorí o rozšírenej ošetrujúcej rutine, ale nie je to dobrá voľba pre všetkých. Všetkým nám záleží na ekológii – ⁠ chceme, aby naše kroky mali čo najmenší negatívny dopad na planétu. A aj napriek tomu používame kvantá ošetrujúcej kozmetiky – osobitne na telo a osobitne na tvár, čo snahe o minimalistické poňatie neprospieva.

Ako sa holiť bez podráždenia?

Jar a leto sú obdobím odhalených nôh, preto väčšina z nás túži po hladkej pokožke. Ako sa ale vyhnúť podráždeniu pri holení? Prečítajte si, ako dosiahnuť krásne hladkú pokožku a čomu sa pri holení naopak vyhnúť. Spoznajte vhodné produkty a naučte sa holiť bez podráždenia.

Kyselina hyalurónová v kozmetike – hĺbková hydratácia pleti

Kyselina hyalurónová je prirodzene sa vyskytujúca chemická zlúčenina, ktorá sa nachádza v ľudskom tele vo forme hyaluronátu sodného. S pribúdajúcim vekom je jej však v našej pleti stále menej, a tak siahame po kozmetike s jej obsahom. Kyselina hyalurónová v kozmetike vysoko hydratuje a zabraňuje odparovaniu vody z pokožky. Vďaka správnej hydratácii dokáže tiež spomaliť starnutie. Spoznajte najlepšie prípravky s kyselinou hyalurónovou!

Dvojfázové čistenie pleti – naučte sa, ako dôkladne odstrániť make-up

Ani tá najúčinnejšia starostlivosť o pleť neprinesie zázračné výsledky, pokiaľ ju dokonale nevyčistíme. Čistenie by malo byť základným pilierom v starostlivosti o pleť. Zistite viac o dvojfázovom čistení pleti! Pozrite sa na účinné metódy a tiež na najlepšie kozmetické produkty na odstránenie make-upu a čistenie tváre. Dôkladne vyčistená pleť je prvým krokom k ďalším fázam starostlivosti.
počet príspevkov: 20/36
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýze návštevnosti súbory Cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Súhlasím
pixel