Blog

Akné na chrbte a dekolte –⁠ ako s ním bojovať? Odporúčané produkty

Akné na chrbte nie je nič príjemné a často je dôvodom, prečo si aj v dospelosti nechceme obliekať blúzky s odhaleným chrbtom alebo sa vyzliekať na pláži či bazéne. Kladiete si otázku: "Ako sa zbaviť akné na týchto miestach?". V tomto článku sa pokúsime vysvetliť príčinu jeho vzniku a navrhneme alternatívy na jeho odstránenie. Postavte sa tomuto problému čelom, užívajte si voľné chvíle podľa seba a obliekajte si, čo sa Vám páči!

Retinol a retinoidy - ako ich používať?

Čo je retinol, retinoidy, kyselina retinová a vitamín A? Retinol aj retinoidy sú deriváty vitamínu A, ktorý je považovaný za jeden z najdôležitejších vitamínov mladosti a krásy, najmä vďaka svojim účinkom proti starnutiu, výskytu vrások a stimulácii obnovy buniek. Je to tiež jedna z najpodrobnejšie študovaných látok v kozmetickom priemysle. Vitamín A patrí do skupiny 4 vitamínov rozpustných v tukoch, vďaka ktorým dobre preniká cez rohovú vrstvu v pokožke a na pleť tak funguje účinnejšie ako zložky rozpustné vo vode.

Drahá kozmetika, ktorá za to stojí

Túto otázku si už položil asi každý milovník starostlivosti o pleť. Aká je teda odpoveď? Bohužiaľ oveľa zložitejšia, ako sa zdá. Najväčším nákladom sú v súčasnosti marketingové kampane, zamerané na propagáciu daného produktu alebo značky a tie sú samozrejme zahrnuté v jeho maloobchodnej cene. Druhým vysokým nákladom sú obaly: ktoré môžu cenu samotného obsahu presiahnuť aj niekoľkonásobne! Tretím dôležitým bodom sú použité suroviny, odkiaľ a akou metódou sa získavajú

Šampóny na vlasy –⁠ ako fungujú? Spoznajte skutočné funkcie šampónov

Určite ste si už v rôznych diskusných fórach prečítali o tom, že „šampóny iba odstraňujú nečistoty z vlasov, nič viac“. Napriek tomu, že ide o čistiaci prípravok a jeho hlavnou funkciou je umývať vlasy: odstrániť prebytočný maz, prach a pot z vlasov a pokožky hlavy, nie je to jeho jediná funkcia. Kvalitná starostlivosť o Vaše vlasy a pokožku by mala byť neoddeliteľnou súčasťou Vašej rutiny. Radi by sme dnes zbúrali mýtus a dokázali Vám, že šampón na vlasy môže tiež bojovať proti lupinám, účinne hydratovať a byť právoplatnou súčasťou Vašej starostlivosti o vlasy. Viac sa dozviete v tomto článku!

Najlepšie BB krémy –⁠ starostlivosť a make-up v jednom!

Hľadáte kombináciu krycieho make-upu a ľahkého ošetrujúceho prípravku? Stavte na BB krémy! V tomto článku si prečítate o plusoch používania BB krémov a ukážeme Vám produkty odporúčané našimi Cosibella kozmetológmi. Dozviete sa, akú majú jednotlivé prípravky textúru, finish a výdrž a dokonca Vám predstavíme aj tipy na nanášanie BB krémov!

Minimalistická ošetrujúca rutina. SkinTra vo väčších veľkostiach

Často sa hovorí o rozšírenej ošetrujúcej rutine, ale nie je to dobrá voľba pre všetkých. Všetkým nám záleží na ekológii – ⁠ chceme, aby naše kroky mali čo najmenší negatívny dopad na planétu. A aj napriek tomu používame kvantá ošetrujúcej kozmetiky – osobitne na telo a osobitne na tvár, čo snahe o minimalistické poňatie neprospieva.

Ako sa holiť bez podráždenia?

Jar a leto sú obdobím odhalených nôh, preto väčšina z nás túži po hladkej pokožke. Ako sa ale vyhnúť podráždeniu pri holení? Prečítajte si, ako dosiahnuť krásne hladkú pokožku a čomu sa pri holení naopak vyhnúť. Spoznajte vhodné produkty a naučte sa holiť bez podráždenia.

Kyselina hyalurónová v kozmetike – hĺbková hydratácia pleti

Kyselina hyalurónová je prirodzene sa vyskytujúca chemická zlúčenina, ktorá sa nachádza v ľudskom tele vo forme hyaluronátu sodného. S pribúdajúcim vekom je jej však v našej pleti stále menej, a tak siahame po kozmetike s jej obsahom. Kyselina hyalurónová v kozmetike vysoko hydratuje a zabraňuje odparovaniu vody z pokožky. Vďaka správnej hydratácii dokáže tiež spomaliť starnutie. Spoznajte najlepšie prípravky s kyselinou hyalurónovou!

Dvojfázové čistenie pleti – naučte sa, ako dôkladne odstrániť make-up

Ani tá najúčinnejšia starostlivosť o pleť neprinesie zázračné výsledky, pokiaľ ju dokonale nevyčistíme. Čistenie by malo byť základným pilierom v starostlivosti o pleť. Zistite viac o dvojfázovom čistení pleti! Pozrite sa na účinné metódy a tiež na najlepšie kozmetické produkty na odstránenie make-upu a čistenie tváre. Dôkladne vyčistená pleť je prvým krokom k ďalším fázam starostlivosti.

Rovnováha PEH v skratke

Rovnováha PEH má obrovský vplyv na stav našich vlasov. Práve správny výber kozmetiky s bielkovinami, zmäkčovadlami a zvlhčovadlami nám pomôže dosiahnuť najlepšie výsledky v starostlivosti o vlasy. Čo sa teda môže stať, keď je rovnováha PEH narušená?

Krepovatenie vlasov - čo robiť

Krepovaté a rozcuchané vlasy pozná snáď každá majiteľka vlasov so strednou alebo vysokou pórovitosťou. Čo robiť v tejto situácii? Zistite dôvody, prečo sa Vaše vlasy krepovatejú, a naučte sa, ako získať dokonalý vzhľad a akú kozmetiku zvoliť na uhladenie vlasov.

Zistite akú máte pórovitosť vlasov!

Pórovitosť vlasov je jednoducho povedané miera, do akej sú kutikuly (vlasové časti) od seba oddelené. Prečo je tak dôležité poznať pórovitosť svojich vlasov? Po prvé preto, že na základe tejto skutočnosti by sa mala odvíjať naša starostlivosť. Pokiaľ ste napriek používaniu drahej a kvalitnej kozmetiky nezaznamenali žiadne zlepšenie kvality Vašich vlasov, problém môže spočívať práve v zlom výbere prípravkov. V dnešnom príspevku sa dozviete, aké typy pórovitosti môžu Vaše vlasy mať a ako sa o ne starať.

Mastné vlasy a ako tomu zabrániť?

Mastné vlasy pri korienkoch sú problémom, s ktorým sa stretáva množstvo ľudí. Je možné, že je to dôsledok hormónov, presnejšie povedané hormonálneho narušenia. Kľúčom je nájsť a diagnostikovať problém a ďalším krokom okrem liečby je výber správneho šampónu pre mastné vlasy, respektíve mastnú pokožku hlavy. Ako to urobiť? Ako zistiť príčinu a aký šampón zvoliť? V tomto príspevku zistíte viac!

Ako si vybrať ochranný krém na pleť? Odporučené SPF krémy

Aj keď by ste krémy s ochranným filtrom mali používať celoročne, teraz prichádza obdobie, kedy je počasie čoraz slnečnejšie a pokožka je tak vystavená silnejšiemu UV žiareniu. Prečítajte si tento blogový príspevok a zistite, prečo sa oplatí používať produkty s UV filtrami a ktorý SPF prípravok je pre Vás najvhodnejší!

Akné a príčiny jeho vzniku

Aké sú dôvody vzniku akné? Ktoré zložky hľadať v produktoch a čomu sa naopak vyvarovať? Aké produkty používať? Trápi Vás aknózna pleť? Nevadí, v tomto článku nájdete množstvo dôležitých informácií!
počet príspevkov: 20/28
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýze návštevnosti súbory Cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Súhlasím
pixel