SkinTra – Cicalm Down: Upokojenie a regenerácia pre Vašu pokožku

0 0 4 min
SkinTra – Cicalm Down: Upokojenie a regenerácia pre Vašu pokožku
Značky
0 0 4 min

Obsah

  Každá pleť občas potrebuje upokojenie a regeneráciu a verte, že najlepší spôsob, ako to urobiť, je zaradiť do Vašej starostlivosti o pleť unikátny upokojujúci a ošetrujúci krém SkinTraCicalm Down. Prečo sa oplatí zvoliť práve tento krém? Aké zložky v ňom nájdeme? Pokračujte v čítaní a dozviete sa viac!

  Prečo si vybrať práve Cicalm Down?

  SkinTra - Cicalm Down - Lekki Krem Cica

  To, čím vyniká krém Cicalm Down, je jeho jedinečné, ľahké a zároveň veľmi účinné zloženie. Vďaka tomu ho môžete používať aj v prípade, že máte zmiešanú a mastnú pleť! Má bezolejovú receptúru, takže na rozdiel od iných produktov tohto typu nezanecháva mastný film a neupcháva póry. Nežmolkuje sa a preto ho môžete spoľahlivo použiť aj ráno pod make-up. Ak ho však plánuje používať radšej večer, zaistíte pleti hĺbkovú regeneráciu počas celej noci.

  Môžete ho používať bez ohľadu na ročné obdobie – v lete na ochranu a upokojenie pokožky po pobyte na slnku a v zime pre dodatočnú hydratáciu a ochranu pred mrazom. Cicalm Down bude Vašim spojencom aj pri cestovaní, kedy je pokožka často skúšaná a vystavená rôznym vonkajším faktorom. Okrem toho je ideálnym produktom, ktorý môžete bezpečne používať pri ošetrení pokožky kyselinami či retinolom, ako aj na upokojenie pokožky po rôznych iných kozmetických ošetreniach.


  Aziatikozid, kyselina madaziatová a kyselina ázijská – zložky, ktoré sú zodpovedné za jedinečné pôsobenie Cicalm Down

  Zloženie je založené na zložkách izolovaných z pupočníka ázijského (Centella Asiatica) – aziatikozid, kyselina madaziatová a kyselina ázijská sú známe pre svoju fenomenálnu schopnosť upokojiť podráždenie a podporovať regeneračné procesy pokožky. Takisto chránia pokožku pred stratou kolagénových vlákien a redukujú začervenanie. Majú silné antioxidačné vlastnosti, čím poskytujú ochranu pred voľnými radikálmi, ktoré môžu urýchliť proces starnutia pokožky.

  Ako na pokožku vplývajú ceramidy prítomné v Cicalm Down?

  Ceramidy, aj keď sú v zložení často podceňované, sú jedným z najviac kľúčových stavebných materiálov našej pokožky. Sú dôležitým prvkom hydrolipidovej bariéry, chránia pokožku pred nadmernou stratou vody a škodlivými účinkami vonkajších faktorov, ako je vietor, slnko alebo znečistenie. Ceramidy obsiahnuté v kréme Cicalm Down vďaka technológii Bioceramidyl Pure tvoria vynikajúci doplnok k lipidovému medzibunkovému cementu, podporujú rekonštrukciu kožnej bariéry a zabraňujú vysúšaniu. Ale to nie je všetko. Ceramidy v kréme Cicalm Down nielenže pokožku chránia, ale dokonca sa aj aktívne podieľajú na regeneračných procesoch jej obnovy.

  Aké ďalšie zložky nájdeme v jeho zložení?

  Kozmetika SkinTra je známa nielen svojimi inovačnými technológiami pri tvorbe zloženia, ale aj detailným výberom obsiahnutých zložiek, ktoré sú výsledkom spojenia vedy a prírody. Starostlivá voľba aktívnych zložiek obsiahnutých v kréme Cicalm Down zaručuje nielen účinnosť, ale aj bezpečnosť používania, a to aj v prípade ľudí s extrémne náročnou, citlivou či problematickou pokožkou.

  Ektoín a panthenol

  Ektoín je silná hydratačná zložka, schopná zadržiavať vodu v hlbších vrstvách pokožky a na druhej strane má jedinečné upokojujúce vlastnosti, ktoré minimalizujú podráždenie a redukujú začervenanie. Je to aktívna látka, ktorá poskytuje nielen pohodlie a úľavu, ale podporuje aj regeneráciu buniek. Panthenol, teda provitamín B5, je zase známy svojou schopnosťou hĺbkovo hydratovať a regenerovať. Okrem toho má schopnosť upokojovať podráždenia a podporovať hojenie, vďaka čomu je cennou zložkou najmä v produktoch určených pre citlivú alebo podráždenú pokožku.

  Alantoín a skvalán

  Alantoín je ďalší hrdina, ktorý v zložení krému nemôže chýbať! Pôsobí súčasne na niekoľkých úrovniach – upokojuje podráždenia, podporuje regeneračné procesy a je účinným hydratačným prvkom. Skvalán predstavuje zmäkčujúcu látku s jedinečnou štruktúrou podobnou kožným lipidom, ktorá zvyšuje jej elasticitu a zaisťuje primeranú hydratáciu bez vytvárania silnej oklúzie. Skvalán nielenže chráni hydrolipidovú bariéru pokožky, ale podporuje aj jej rekonštrukciu, vďaka čomu je táto zložka dôležitým prvkom starostlivosti najmä o suchú a zrelú pleť.

  Ako správne používať Cicalm Down?

  Ako aplikovať krém, aby bol jeho účinok maximálny? Začnite dôkladným vyčistením pleti pomocou jemného čistiaceho prostriedku. Ak používate tonikum, môžete ho na pleť aplikovať práve v tejto fáze – ihneď po očistení. Následne prichádza čas na „Cicalm Down„! Malé množstvo krému naneste rovnomerne na tvár a nezabudnite ani na krk. Pamätajte, že aj keď má krém ľahkú receptúru, nie je potrebné používať veľké množstvo produktu. Často sa riadime mylnou predstavou, že viac = lepšie, čo pri starostlivosti o pleť nie je vždy pravda.

  Prípravok môžete používať 1-2 krát denne, v závislosti od potrieb Vašej pokožky a Vašich preferencií. Tento multifunkčný krém skvele funguje aj ako základ pod make-up vďaka svojmu ľahkému, nezaťažujúcemu zloženiu.

  S čím krém odporúčame kombinovať?

  Ak je Vaša pokožka veľmi suchá, naneste pred aplikáciou krému svoje obľúbené hydratačné sérum. Ak bojujete s nedokonalosťami, pred použitím krému vo večernej rutine odporúčame použiť prípravok s kyselinami.

  Ak máte akékoľvek otázky alebo pochybnosti, týkajúce sa správne zvolenej starostlivosti a pleť, kontaktujte našich kozmetológov prostredníctvom kozmetického formulára. Taktiež nám môžete napísať na instagramefacebooku alebo zavolať na telefónne číslo +421 233 221 070.

  Páčil sa Vám tento článok?

  Páči sa mi 0
  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments