Minimalistická ošetrujúca rutina. SkinTra vo väčších veľkostiach

0 0 7 min
Minimalistická ošetrujúca rutina. SkinTra vo väčších veľkostiach
Kozmetika
0 0 7 min

Obsah

  Často sa hovorí o rozšírenej ošetrujúcej rutine, ale nie je to dobrá voľba pre všetkých. Všetkým nám záleží na ekológii – ⁠ chceme, aby naše kroky mali čo najmenší negatívny dopad na planétu. A aj napriek tomu používame kvantá ošetrujúcej kozmetiky – osobitne na telo a osobitne na tvár, čo snahe o minimalistické poňatie neprospieva. V našom článku Vám ukážeme, ako množstvo kozmetiky v kúpeľni obmedziť a čo by základná starostlivosť mala obsahovať, aby nemusela mať toľko krokov. Nezabúdajte, menej je niekedy viac! 🙂

  Minimalizmus v starostlivosti o pleť

  Musíme sa priznať, že čo sa týka ošetrujúcej kozmetiky máme aj my rady široký výber. Snažíme sa ale, aby sme produkty, ktoré otvoríme, spotrebovali až do konca. Neotvárajte preto 5 sér naraz, minú sa ich účinky, pretože ich nestihnete pred koncom expirácie spotrebovať. Niekoľkokroková ošetrujúca rutina nemusí byť dobrým riešením najmä pre problematickú pleť. Zostavte si svoju ošetrujúcu rutinu od úplného základu!

  Jemné čistenie pleti

  Alkmie - Microbiome Prebiotic Face and Body Gel Holly Harmony - Probiotický čistiaci gél na tvár a telo

  Pokiaľ si zostavujete minimalistickú starostlivosť na ráno, oplatí sa vybrať si produkt, ktorý je vhodný na umývanie tváre i tela. Takýmto produktom je napríklad Alkmia – Probiotický umývací gél na tvár a telo , ktorý dôkladne čistí pokožku tváre, a to ako v prípade suchej, tak aj mastnej alebo aknóznej pleti. Vďaka tomuto minimalistickému gélu nepotrebujete dva rôzne prípravky na umývanie tváre a tela. Toto riešenie je tiež ideálne na cesty! Váš kufor bude predsa len o niečo ľahší. 🙂

  BasicLab - Famillias - Jemný čistiaci gél pre celú rodinu

  Druhým produktom pre tieto prípady je BasicLab – Famillias – Jemný čistiaci gél pre celú rodinu . ktorý sa stane obľúbencom u každého člena rodiny, pretože je jemný, ale zároveň veľmi účinný. Vďaka tomu, že je vhodný na tvár, telo a dokonca aj vlasy, je skutočným minimalistickým produktom! Tento jemný gél obsahuje trehalózu a šťavu z aloe vera, ktoré hydratujú a regenerujú. Prípravok má veľmi jemnú vôňu, vďaka ktorej je vhodný aj pre deti, Vás, moje milé ženy, ale aj pre mužov.

  Hydratačný krém na tvár a telo

  CeraVe - Hydratačná emulzia na tvár a telo s ceramidmi

  Najzákladnejším produktom, ktorý sa určite osvedčí v starostlivosti o tvár aj telo, je hydratačný krém. Všetky typy pokožky potrebujú dávku hydratácie, dokonca aj mastná alebo aknózna! Výber závisí od Vašich preferencií a typu pleti. Našim obľúbencom, ktorý má v kúpeľni vždy svoje miesto je CeraVe – Hydratačná emulzia na tvár a telo s ceramidmi. ktorý môže nahradiť každý telový balzam aj hydratačný krém na tvár, a preto je ideálnym adeptom v minimalistickej starostlivosti. Takýto prípravok je vhodný aj na ruky a nohy – nepotrebujete tak dokupovať špeciálnu kozmetiku.

  Exfoliácia – zvoľte skutočne dobrý peeling

  Aby pokožka bola v rovnováhe, aby bola hydratovaná, bez vyrážok a nedokonalostí, je dôležitá pravidelná exfoliácia. Pokiaľ je Vaša pleť mastná, aknózna, citlivá alebo trpí ružovkou, vyhýbajte sa mechanickým peelingom s čiastočkami alebo zrniečkami. Pre tieto typy pleti odporúčame kyselinové alebo enzymatické peelingy, ktoré jemne exfoliujú, nedráždia a nezhoršujú zápalové prejavy. A pretože hľadáme minimalistický produkt, odporučíme Vám taký, ktorý môžete používať napríklad aj na nohy!

  SkinTra – Destructor, teraz vo väčšej veľkosti!

  SkinTra - Destructor - Kyselinový peeling 24% pre celoročné použitie

  Najobľúbenejší peeling takmer u všetkých kozmetológov v Cosibelle! Úžasne exfoliuje, čistí, osviežuje, rozjasňuje a vyhladzuje. Obsahuje mix kyselín: kojovú, mandľovú a tranexamovú a bol obohatený o vitamín C. Je absolútnym zázrakom pre mastnú, zmiešanú a aknóznu pleť a pleť s pigmentovými škvrnami. Čo je dôležité – tento peeling môžete používať po celý rok, dokonca aj v lete! Samozrejme, počas dňa nezabúdajte na krém s ochranným SPF faktorom. Úplnou novinkou je to, že ho teraz môžete mať aj VO VÄČŠEJ VEĽKOSTI, konkrétne 100 ml! Odteraz môžete mať svojho obľúbenca vo veľkom balení. 🙂

  Ako sme už spomínali, peeling je určený na tvár, ale kozmetológovia ho za Vás vyskúšali a odporúčajú aj na nohy! Naneste tenkú vrstvu na päty, ktoré sú obvykle hrubé, suché a potrebujú exfoliáciu. Výsledný efekt je skutočne úžasný! Nezabúdajte si po aplikácii umyť ruky! Pokožka rúk je veľmi jemná a mohli by ste si spôsobiť nechcený peeling. (Vieme, o čom hovoríme. Neopakujte naše chyby! :-D)


  Dôležitým pravidlom pre používanie tohto produktu je opatrnosť. Ide o silný peeling, ktorý skutočne robí zázraky, no nesmiete to s ním preháňať. Pokiaľ peeling aplikujete prvýkrát, naneste naozaj tenkú vrstvu, nechajte 5 minút pôsobiť a potom opláchnite. Používajte maximálne 1x týždenne. Pokiaľ zaznamenáte, že by Vaša pokožka zniesla viac, môžete čas pôsobenia postupne zvyšovať, ale nie dlhšie, ako na 10 minút. Pre odolnú pokožku odporúčame naniesť jednu vrstvu, nechať zaschnúť a na umocnenie efektu naniesť ešte druhú vrstvu. Dôležitá informácia na záver – vždy pozorujte správanie svojej pokožky!


  Tento produkt je skutočným MUST HAVE v minimalistickej kozmetickej taštičke!

  Krém s SPF 50

  Holika Holika - Aloe Waterproof Sun Cream SPF50+/PA++++ - Upokojujúci opaľovací krém SPF50+/PA++++

  Pokiaľ je kyselinový peeling niečo, čo potrebuje problematická pleť, krém s ochranným faktorom je nutnosťou pre všetkých! V závislosti od Vášho typu pleti sa výber vhodného produktu môže trochu líšiť. Každodenná starostlivosť o pleť by krém s UV filtrom mala každopádne obsahovať. Pretože hľadáme minimalistický produkt, odporúčame Vám také, ktoré sú vhodné na tvár aj telo. Dnešný trh navyše ponúka multifunkčné SPF krémy, ktoré naviac ešte aj hydratujú. Takýmto produktom je napríklad Holika Holika – Aloe Waterproof Sun Cream SPF50+/PA++++ – Upokojujúci opaľovací krém SPF50+/PA++++ . ktorý má krásny prežiarený a lesklý finish. Pre fanúšikov matnej pleti bez lesku preto odporúčame krém aplikovať pod make-up. Majitelia suchej pleti a fanúšikovia glow efektu môžu krém nanášať samostatne.

  Altruist - Family Spray SPF50 - Vodeodolný krém SPF50 v spreji

  Altruist – Family Spray SPF50 – Tento produkt sa v tomto článku nachádza oprávnene! Je veľký, to znamená ekonomický. 🙂 Je vhodný na tvár a telo a pre všetkých členov domácnosti. Krém je ľahký, dobre sa vstrebáva a poskytuje jemný glow efekt, vďaka čomu pokožka vyzerá skvele aj bez make-upu! Vďaka veľkému baleniu Vám krém skutočne dlho vydrží. Je vhodný pre všetky typy pleti, pod make-up alebo ako samostatný krok a má svoje nezastupiteľné miesto v ošetrujúcej rutine. Pretože je v spreji, odporúčame ho aplikovať najskôr do dlaní a potom naniesť na tvár. Vyhnete sa tak nežiaducemu vniknutiu do očí.

  Čo je dôležité – krém je vegánsky a je navyše vhodný pre deti od 6 mesiacov! Má svetlo žltú farbu a tekutú konzistenciu, vďaka čomu sa dobre vstrebáva a nezanecháva biely ani mastný film.

  Multifunkčné tonikum značky SkinTra!

  SkinTra - Everything What Your Skin Will Love - Ošetrujúce tonikum s prebiotikami

  V minimalistickej starostlivosti o pleť nemôžeme nespomenúť tento produkt! Multifunkčné ošetrujúce tonikum s prebiotikami sa skvele hodí na ráno aj večer – záleží na potrebách Vašej pokožky. Môžete ho používať ako tonikum, sérum alebo ako krém v prípade, ak Vaša pokožka nemá rada veľkú dávku hydratácie. Má mliečnu konzistenciu, preto už chvíľu po jeho aplikácii môžete pokračovať s nanášaním make-upu alebo SPF krému. Prípravok regeneruje, hydratuje, stará sa o hydrolipidovú bariéru a kožný mikrobióm, zmierňuje zápalové prejavy a upokojuje. Všetky tieto funkcie nájdete v jednom produkte! Skvelé!

  Dobrá správa na koniec! Tonikum je aktuálne dostupné vo väčšom 200ml balení s pumpičkou! Vďaka tomu Vás už suchá pokožka tváre alebo tela nemusí trápiť. Hydratuje a upokojuje podráždenie napr. po holení. Stará sa o suchú, normálnu, zrelú a mastnú pleť. Najviac univerzálny produkt z celého portfólia značky SkinTra. Určite stojí za to ho vyskúšať!

  Nepovinné ošetrujúce produkty

  Existujú aktívne zložky, ktoré sa oplatí do ošetrujúcej rutiny zaviesť, ale nie sú dôležité tak, ako napríklad SPF krém. Prvý z nich je retinol! Určite už viete, že retinol je natoľko multifunkčný, že sa osvedčí v starostlivosti o aknóznu pleť, pretože redukuje vyrážky a nedokonalosti, ako aj v starostlivosti o zrelú pleť, pretože spomaľuje proces starnutia a zosvetľuje pigmentové škvrny. Prípravky s retinolom odporúčame zavádzať na jeseň, ale ak ho vo svojej ošetrujúcej rutine máte už teraz, na nič nečakajte

  Basiclab - Esteticus - Rozjasnenie a upokojenie - Antioxidačné, zjednocujúce sérum s vitamínom C 15%

  Sérum s antioxidantmi napríklad vo forme vitamínu C, ktoré je ideálne pod SPF krém. Nie je to nevyhnutný krok, ale pokiaľ ho vo svojej rutine máte, nezabúdajte naň. Vďaka tomu bude Vaša pokožka krásne rozjasnená a chránená pred antioxidantmi. Môžeme odporučiť napríklad Basiclab – Esteticus – Rozjasnenie a upokojenie – Antioxidačné, zjednocujúce sérum s vitamínom C 15%. ktoré je ľahké a ideálne práve pod SPF krém. Sérum účinne hydratuje a rozjasňuje. Možno nebude na škodu jedno miesto pre vitamín C vyhradiť.

  Dúfame, že ste si vďaka tomuto článku zvládli vytvoriť minimalistickú ošetrujúcu rutinu. 🙂 A ak stále váhate, aký produkt bude pre Vašu pokožku najlepší, napíšte nám na náš e-mail: obchod@cosibella.sk Naše kozmetologičky Vám s výberom produktov namieru pomôžu! A v prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať aj na našom FacebookuInstagrame alebo telefónnom čísle + 421 233 221 070.

  Páčil sa Vám tento článok?

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments