SPF krém Cosrx 50+ alebo Beauty of Joseon? Porovnanie opaľovacích bestsellerov kórejskej SPF kozmetiky

1 0 10 min
SPF krém Cosrx 50+ alebo Beauty of Joseon? Porovnanie opaľovacích bestsellerov kórejskej SPF kozmetiky
Kozmetika
1 0 10 min

Obsah

  Výber vhodného krému s ochranným faktorom môže byť výzvou, najmä medzi bestsellermi kórejskej kozmetiky o plet’. V tomto článku pre Vás porovnáme obľúbené SPF krémy značiek Cosrx a Beauty of Joseon. Oba prípravky sľubujú účinnú ochranu pred slnkom a zároveň intenzívnu starostlivosť o pokožku. Ktorý si ale vybrať?

  Aby sme Vám pomohli rozhodnúť sa správne, otestovali sme produkty za Vás! Naše kozmetologičky navyše odborne okomentujú aktívne zložky, ktoré určujú, ako dlho vydrží opaľovací krém chrániť Vašu pokožku. Tak čo, chcete zistiť, ktorý z bestsellerov bude vhodnou voľbou práve pre Vás?

  Beauty of Joseon - Relief Sun Rice Probiotics - SPF50+/PA++++ - Ryžový pleťový krém s SPF

  Beauty of Joseon – Relief Sun Rice Probiotics – SPF50+/PA++++ – Ryžový pleťový krém s SPF

  Beauty of Joseon Relief Sun Rice Probiotics je hydratačný krém s ochranným faktorom SPF 50, ktorý spája nielen výhody klasickej kórejskej starostlivosti, ale aj moderný prístup v oblasti ochrany pred UV žiarením. Výrobca uvádza, že ide o skutočne účinný, no zároveň jemný prípravok na tvár, ktorý hydratuje a súčasne zaisťuje širokospektrálnu ochranu pred škodlivými účinkami UV žiarenia.

  Jedinečná zložka – ryžový extrakt + probiotický komplex – podporuje zdravú kožnú mikroflóru, zatiaľ čo ostatné, starostlivo vybrané zložky účinne spomaľujú proces starnutia a rozjasňujú. Krém garantuje komplexnú ochranu pred rôznymi typmi žiarenia. Ale splní Vaše očakávania? Prečítajte si, či splnil tie moje.

  1.Konzistencia a vstrebávanie

  Konzistencia tohto krému je jedným z aspektov, ktorá ho okamžite odlišuje od iných podobných produktov. Má hladkú, krémovú konzistenciu, ktorá je ľahká a zároveň veľmi efektívna. Pripomína skôr klasický hydratačný krém na tvár než mastné, ťažké krémy SPF, ktoré poznáme z detstva.

  Vďaka tak ľahkej konzistencii sa prípravok veľmi rýchlo vstrebáva – za čo si zaslúži skutočné uznanie. A čo viac – nezanecháva mastný ani lepivý film. Pokožka je po použití tohto krému hladká na dotyk, hydratovaná a pripravená na ďalšie kroky starostlivosti alebo na nanesenie make-upu.

  Aj napriek tomu, že krém Beauty of Joseon patrí do kategórie prípravkov na opaľovanie, krásne hydratuje a vyhladzuje pleť. Preto som sa rozhodla, že ho nanesiem ihneď po očistení tváre ako hydratačný krok, s vynechaním klasického hydratačného krému. Výsledok? Jedným slovom dokonalosť. SPF krém sa na pleti správa ako ľahký denný krém luxusných značiek, pocitovo spevňuje a zároveň nezanecháva mastnú vrstvu.

  Priznám sa, že si nie som istá, či krém môžem takto používať dlhodobo, ale pre mňa, majiteľku skutočne mastnej pleti, je to najlepšie riešenie na každý deň. Hydratácia a ochrana pred UV žiarením v jednom – všetko bez upchatých pórov a pocitu, akoby som si tvár natrela „maslom“.

  komentár kozmetologičky: „Môžem krém takto používať?” Samozrejme, že áno! Používanie hydratačného krému pod SPF krém nie je povinné a odporúča sa hlavne pre suchú pleť. Pokiaľ Vám ale samotný opaľovací krém v každodennej starostlivosti stačí a poskytne Vašej pleti dostatočnú hydratáciu, môžete pri tomto riešení bez problému zostať. Ja pod krém s UV filtrami rada nanášam ešte vitamín C, ktorý má úžasné antioxidačné účinky, zároveň je veľmi ľahký a nezaťažuje pleť (volím prípravky s konzistenciou gélu alebo emulzie).

  2.Výsledný finish

  Tento SPF krém zanecháva na pleti saténový, ľahko matný efekt. Vďaka tomu je ideálny najmä pre mastnú alebo zmiešanú pleť. Navyše nezanecháva biely film, ktorý je typický pre takto vysoký ochranný faktor. Po nanesení krému vyzerá pokožka svieža a je prirodzene rozjasnená.

  Máte citlivú pleť? Ani v tomto prípade by Vám krém nemal spôsobovať problémy – neobsahuje parabény, umelé farbivá ani parfumáciu, ktoré spôsobujú podráždenie. Ja mávam v prípade zaradenia nového produktu najčastejšie problém na čele, ktoré nepríjemne svrbí. Po použití tohto krému som však tieto problémy nezaznamenala. 🙂

  3.Vôňa

  Jedna z vecí, ktorú by ste o mne mali vedieť je tá, že preferujem kozmetiku s krásnou vôňou. Ako som už spomenula – krém Beauty of Joseon Reliéf Sun Rice Probiotics je neparfumovaný, za čo som mu na začiatku testovania strhla pár bodov. Neskôr sa ale ukázalo, že je to vlastne najlepšie riešenie. Nielen, že nemá žiadne pridané vône, ale nemá ani typickú vôňu opaľovacích prípravkov, ktorá mi často prekáža.

  Absencia parfumácie bude samozrejme ďalším plusom pre citlivú pleť, ktorá neznesie prípravky s pridanou vôňou, alebo pre tých z Vás, ktorí máte veľmi citlivý nos. 🙂

  4.Štípe krém v očiach?

  Ďalším aspektom krému Beauty of Joseon Reliéf Sun Rice Probiotics SPF50+/PA++++ je vhodnosť použitia na očné okolie. Aj napriek tomu, že zaisťuje vysoký stupeň ochrany pred UV žiarením, je veľmi jemný. V priebehu testovania som nezaznamenala žiadne podráždenie alebo štipkanie, a to ani v prípade, keď som krém omylom natrela na očné viečka – automaticky som si ich bežala rýchlo umyť. Krém ale skutočne príjemne prekvapil!

  komentár kozmetologičky: SPF krém je na očné okolie maximálne vhodný a naopak veľmi žiadúci! Práve preto je často ťažké nájsť ten ideálny. Občas sa stáva, že aj keď krém nanesieme starostlivo okolo očí (nie na očné viečka), počas dňa sa dostáva do očí a spôsobuje nepríjemný pocit pálenia. Pokiaľ to Váš SPF krém nerobí, smelo ho nanášajte aj okolo očí!

  5.Ako sa na ňom správa nanesený make-up?

  Ako som už spomenula, krém má saténový finish. Vytvára preto ideálny, hladký základ pod make-up. Tento SPF krém nezalieza do vrások, nezlieva sa a nanesené produkty dokonale priliehajú k pokožke. Beauty of Joseon pomáha udržať make-up na mieste po celý deň a to aj v prípade, že nepoužívate primer alebo bázu pod make-up. Nemusíte sa báť ani nadmerného lesku alebo nevzhľadných fľakov počas teplých, slnečných dní.

  6.Celkové hodnotenie

  Keď si to zhrnieme – tento bestsellerový SPF krém je multifunkčný produkt, ktorý si zaslúži viac než len označenie „opaľovací krém“. Má unikátne zloženie, ktoré v sebe kombinuje ochranu pred slnečným žiarením a ošetrujúce vlastnosti, vďaka ktorým bude krém vhodný pre najrôznejšie potreby pleti. Rozhodne odporúčam všetkým, ktorí hľadáte účinnú, ale zároveň príjemnú formu SPF krému.

  COSRX - Aloe Soothing Sun Cream SPF 50+/PA+++ - Hydratačný krém s ochranným UV faktorom

  COSRX – Aloe Soothing Sun Cream SPF 50+/PA+++ – Hydratačný krém s ochranným UV faktorom

  Cosrx Aloe Soothing Sun Cream SPF50+/PA+++ je kórejský krém na tvár s SPF 50, ktorý získal uznanie po celom svete. Výrobca uvádza, že ide o účinný krém, ktorý poskytuje ochranu pred slnečným žiarením a zároveň hydratuje.

  Kľúčovou zložkou je tu aloe vera, ktoré je známe pre svoje hydratačné a upokojujúce účinky – vďaka tomu má byť krém ideálny pre suchú a citlivú pleť. Dozvedela som sa tiež, že by mal poskytovať širokospektrálnu ochranu pred UVA a UVB žiarením a zároveň intenzívne hydratovať a upokojovať podráždenie.

  Splní tento SPF krém moje aj Vaše očakávania? Bude pokožku dostatočne chrániť a zároveň sa o ňu starať a hydratovať ju? Prečítajte si, ako prípravok v mojom teste obstál a ako si viedol v porovnaní s krémom Beauty of Joseon.

  1.Konzistencia a vstrebávanie

  Zloženie Cosrx Aloe Soothing Sun Cream je o niečo hustejšie a krémovejšie ako SPF Beauty of Joseon. Ale aj napriek svojmu hustému zloženiu sa ľahko rozotiera a zanecháva príjemne hladkú ochrannú vrstvu.

  Čo sa týka vstrebávania, krém Cosrx potrebuje v porovnaní s Beauty of Joseon trochu trpezlivosti, ale stále sa vstrebáva vcelku rýchlo a nezanecháva mastný ani lepivý film. Akonáhle sa krém celkovo vstrebe, zanecháva pokožku mäkkú a hladkú na dotyk a aj napriek svojej hustejšej konzistencii nevytvára biely film.

  Podobne ako krém Beauty of Joseon, aj krém Cosrx sa osvedčil ako hydratačný krém v každodennej ošetrujúcej rutine. Hĺbkovo vyživuje, zlepšuje stav pleti a dokonca upokojuje podráždenie a začervenanie rovnako, ako dobrý výživný krém.

  2.Výsledný finish

  Cosrx Aloe Soothing Sun Cream neposkytuje saténový, ale zľahka dewy finish, čo je pre hydratačné produkty typické. Namiesto matného efektu poskytuje pleti zdravý, prirodzený lesk. Pokiaľ preferujete 'fresh faced’ alebo 'glass skin’ look, tento krém bude ideálnou voľbou. Po nanesení a vstrebaní bude Vaša pleť zdravá na pohľad, rozjasnená a pripravená na ďalšie kroky starostlivosti alebo na nanesenie make-upu.

  Krém nezvýrazňuje šupinky ani suché miesta na tvári, neupcháva póry a nespôsobuje nadmerný lesk pleti. Pokiaľ však máte mastnú pleť, výsledný efekt môže byť rôzny. Čo sa týka mňa, konečným finishom som nadšená nebola. Preferujem skôr matný finish, ktorý poskytuje Beauty of Joseon.

  Pokiaľ hľadáte intenzívne hydratačný SPF krém a páči sa Vám na pleti efekt 'glow’, tento krém s aloe vera od značky Cosrx bude zásah do čierneho!

  3.Vôňa

  V porovnaní s Beauty of Joseon Reliefom Sun Rice Probiotics, ktorý neobsahuje parfumáciu, má krém od Cosrx jemnú, relaxačnú vôňu, ktorá ešte viac spríjemní nanášanie produktu.

  Vôňa je ľahko svieža a upokojujúca, pripomína prirodzenú vôňu aloe vera. Pokiaľ máte citlivú pleť, alebo zvýšenú citlivosť na vône, nemusíte sa báť – parfumácia je natoľko jemná, že by nemala prekážať či spôsobovať podráždenie. Je vhodný aj pre atopickú pokožku? Spýtajme sa kozmetologičky:

  komentár kozmetologičky: Nedokážem odpovedať so 100% istotou. Pokiaľ máte atopickú pleť, ktorá zle reaguje na vonné zložky, negarantujem, že Vám krém nevyvolá podráždenie. Ale z mojej skúsenosti môžem potvrdiť, že je krém ultra jemný! Nepoznám nikoho, komu by nevyhovoval, ani nikoho, komu by spôsobil podráždenie. Odporúčam ho jednoducho vyskúšať na vlastnej koži. 🙂

  4.Štípe krém v očiach?

  Rovnako ako v prípade Beauty of Joseon, krém sa mi podarilo naniesť na očné viečka. Bohužiaľ v tomto prípade nepríjemne štípal. Treba ale podotknúť, že by ste sa počas nanášania krémov mali jemnej koži okolo očí vždy radšej vyhnúť. Pokiaľ budete toto pravidlo dodržiavať, krém nespôsobí žiadne nepríjemnosti. Veľkou výhodou je, že krém drží na mieste po celý deň, nerozteká sa a v horúcich dňoch necestuje po pleti ako iné SPF krémy s ľahšou konzistenciou, takže sa Vám nestane, že by sa dostal nekontrolovane do očí.

  5.Ako sa na ňom správa nanesený make-up?

  Aj krém Cosrx vytvára rovnako ako Beauty of Joseon dokonalý základ pre make-up. Aj napriek jeho dewy (sviežemu, žiarivému) finishu, ktorý nemusí byť super ideálny pre mastnú pleť, nespôsobuje rozpitie make-upu ani iných prípravkov. Je to pravdepodobne spôsobené jeho hustejšou konzistenciou a intenzívnymi hydratačnými účinkami, ktoré pomáhajú udržať pokožku mäkkú a pružnú.

  Nanesený make-up sa aj v tomto prípade chová veľmi dobre. Pokiaľ ale máte mastnú pleť alebo preferujete matný finish, možno budete musieť tvár prepudrovať, aby ste potlačili lesklý vzhľad. Pokiaľ vyhľadávate efekt 'glow’, tento SPF krém bude ideálnym riešením.

  6.Celkové hodnotenie

  Cosrx Aloe Soothing Sun Cream SPF50+/PA+++ je skvelou voľbou pre tých z Vás, ktorí hľadáte účinný ochranný krém (SPF 50) s hydratačnými vlastnosťami. S ohľadom na jeho hustú konzistenciu a žiarivý finish môže byť vhodný najmä pre suchú, normálnu alebo zmiešanú pleť a tiež pre tých, ktorí preferujú zdravý a svieži vzhľad pleti. Tento SPF krém je vhodný aj pre citlivú pleť, no na začiatku odporúčame vykonať test znášanlivosti.

  Cosrx alebo Beauty of Joseon – ktorý SPF si vybrať?

  Výber medzi Beauty of Joseon Reliéf Sun Rice Probiotics a Cosrx Aloe Soothing Sun Cream závisí predovšetkým od Vášho typu pleti a osobných preferencií. Oba krémy zaisťujú účinnú SPF ochranu, ale rozdiel je v kľúčových aspektoch.

  Beauty of Joseon si obľúbite predovšetkým ak hľadáte ľahký krém, ktorý sa rýchlo vstrebáva, poskytuje saténový finish, mierne zmatňuje a je ideálny najmä pre mastnú alebo zmiešanú pleť. Nezanecháva biely film a nespôsobuje lesknutie pleti. Navyše neobsahuje parfumáciu a ide ruka v ruke s naneseným make-upom.

  Cosrx Aloe Soothing Sun Cream má naopak hustejšiu konzistenciu a poskytuje dewy finish, ktorý dodá Vašej pleti zdravý, lesklý vzhľad. Obľúbi si ho najmä suchá a normálna pleť alebo osoby, ktoré hľadajú hĺbkovo hydratačný a vyživujúci produkt. Aj napriek tomu, že sa vstrebáva dlhšie ako Beauty of Joseon, po vstrebaní zanecháva pokožku mäkkú, hladkú a rozjasnenú.

  Sú ešte nejaké iné možnosti?

  Samozrejme! Aj keď sú kozmeticki Cosrx a Beauty of Joseon v SPF svete absolútnymi bestsellermi, neznamená to, že budú vyhovovať všetkým. Pokiaľ ste si z týchto dvoch možností nevybrali, prečítajte si náš starší článok na blogu a nájdite si svoj ideálny SPF krém!

  Nezabudnite, že reakcie pokožky sa môžu líšiť v závislosti od Vášho typu pleti. Preto krémy, ktoré vyhovujú mne alebo Vašej kamarátke nemusia byť pre tou správnou voľbou aj pre Vás. Čítajte preto recenzie, študujte zloženie a čo je najdôležitejšie – naučte sa o svoju pleť správne starať. Potrebujete poradiť? Pozrite sa na náš blog, alebo nám napíšte na náš e-mail obchod@cosibella.sk Naše kozmetologičky Vám vyberú produkty na mieru!

  A v prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať aj na našom Facebooku aj Instagrame alebo telefónnom čísle +421 233 221 070.

  Páčil sa Vám tento článok?

  Páči sa mi 1
  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments