Kozmetické prísady

Styling kučeravých vlasov – účinné metódy

Ak ste majiteľkou kučeravých vlasov, určite viete, že úprava vĺn a kučier je rovnako dôležitá ako samotná starostlivosť o ne. Voľba správnej metódy na úpravu kučeravých vlasov môže mať veľký vplyv na každodenný vzhľad účesu. Prezradíme Vám pár tipov, ktoré Vám pomôžu vybrať tie najlepšie produkty pre styling Vašich jedinečných a krásnych kučeravých vlasov.

Dvojfázové čistenie pleti – naučte sa, ako dôkladne odstrániť make-up

Ani tá najúčinnejšia starostlivosť o pleť neprinesie zázračné výsledky, pokiaľ ju dokonale nevyčistíme. Čistenie by malo byť základným pilierom v starostlivosti o pleť. Zistite viac o dvojfázovom čistení pleti! Pozrite sa na účinné metódy a tiež na najlepšie kozmetické produkty na odstránenie make-upu a čistenie tváre. Dôkladne vyčistená pleť je prvým krokom k ďalším fázam starostlivosti.

Domáce SPA – nájdite si chvíľku iba pre seba!

Všetci si zaslúžime chvíľku odpočinku a relaxu, ale ako si ju dopriať v pohodlí domova? Presvedčte sa, že aj v domácom prostredí si môžete vykúzliť luxusný SPA wellness! Prečítajte si náš článok a vytvorte si relaxačnú atmosféru priamo u Vás doma. Poradíme Vám, ako na to a odporučíme vhodné ošetrujúce produkty! :-)

Ako sa zbaviť prejavov akné? Najlepšie spôsoby na vyrážky a nedokonalosti

Akné, vyrážky, uhry, vriedky či aktívne zápalové prejavy… Títo nechcení spoločníci sa na našej pleti objavujú v rôznej podobe, ale jedno majú spoločné – vždy sa vyskytnú v tej najnevhodnejšej chvíli a dokážu nás pekne potrápiť. Ako sa rýchlo a naozaj účinne vyrážok zbaviť? Spoznajte overené postupy a zoznámte sa s osvedčenými produktami, ktoré Vám pomôžu zbaviť sa prítomného akné okamžite a predísť vytvoreniu nového!

Najlepšie produkty s retinolom – TOP 10

Retinol nemusí byť obávaným a neprebádaným tajomstvom! Ako do ošetrujúcej rutiny retinol správne zaradiť? Aké hlavné zásady musíte počas používania produktov s touto účinnou látkou dodržiavať? S čím je možné retinol kombinovať a s čím naopak vôbec nie? Na všetky otázky Vám odpovieme v tomto článku. Spoznajte najlepšie produkty s retinolom a vyberte si pre seba ten najvhodnejší!

Kórejská starostlivosť o pleť

Tajomstvo krásy skúmali kórejské ženy už od staroveku. Pokúšali sa o perfektný vzhľad „bezchybnej pleti“, ktorá sa postupom času stala prvkom ich filozofie a kultúry. V priebehu rokov sa v Kórei objavilo množstvo nových inovatívnych prípravkov, bohatých na exotické výťažky, ktoré pomáhajú dosiahnuť krásnu a zdravú pleť aj v súčasnosti. Väčšina z nás sa o kórejskej starostlivosti o pleť a jej kozmetike dozvedela relatívne nedávno. Jej popularita u nás vzrástla najmä vďaka Charlotte Cho, ktorá zhromaždila a vyzdvihla najdôležitejšie piliere kórejskej starostlivosti a vytvorila schému známu ako „10 kórejských krokov ku krásnej pleti“, ktorú popísala vo svojej knihe „Tajomstvo krásy Kórejčaniek“.

Ako sa holiť bez podráždenia?

Jar a leto sú obdobím odhalených nôh, preto väčšina z nás túži po hladkej pokožke. Ako sa ale vyhnúť podráždeniu pri holení? Prečítajte si, ako dosiahnuť krásne hladkú pokožku a čomu sa pri holení naopak vyhnúť. Spoznajte vhodné produkty a naučte sa holiť bez podráždenia.

Kyselina hyalurónová v kozmetike – hĺbková hydratácia pleti

Kyselina hyalurónová je prirodzene sa vyskytujúca chemická zlúčenina, ktorá sa nachádza v ľudskom tele vo forme hyaluronátu sodného. S pribúdajúcim vekom je jej však v našej pleti stále menej, a tak siahame po kozmetike s jej obsahom. Kyselina hyalurónová v kozmetike vysoko hydratuje a zabraňuje odparovaniu vody z pokožky. Vďaka správnej hydratácii dokáže tiež spomaliť starnutie. Spoznajte najlepšie prípravky s kyselinou hyalurónovou!

Ako správne skladovať kozmetické prípravky?

Pomerne málo ľudí sa zaoberá spôsobom, akým je potrebné uchovávať kozmetické produkty. Z tohoto dôvodu sa občas stáva, že používame produkty, ktoré už neplnia funkciu, pre ktorú boli vyvinuté. Dnes sa spoločne pozrieme na zopár spôsobov, vďaka ktorým naše produkty vydržia dlhšiu dobu kvalitné.

Ako rozpoznať typ pleti?

Ako spoznáme svoj typ pleti? Túto otázku si kladieme často. Počas konzultácií často počúvame, že máme s veľkou pravdepodobnosťou zmiešanú pleť. Prečo "asi"? Po tomto blogovom príspevku budete môcť jasne určiť, či je Vaša pokožka suchá, zmiešaná, normálna alebo mastná a k čomu je náchylná.
pixel