Riasy

Počet výrobkov: 9

Riasy sú vodné výtrusné rastliny, ktoré čerpajú energiu pre život zo slnka a vody. Rozlišujeme tri druhy. Sú to: sinice alebo baktérie, hnedé riasy patriace do skupiny protistov, ďalej červené riasy a zelené riasy, ktoré sa používajú v kozmetike. Hoci sú spájané predovšetkým s ázijskou kuchyňou, kuchyňa nie je jediným miestom, kde sa používajú. Tieto zložky obsahujú mnoho vitamínov, minerálov a mastných kyselín. Sú preto cenným zdrojom aktívnych látok, ktoré podporujú starostlivosť o pleť a vlasy. Riasy sa vyznačujú tým, že dobre prenikajú do lipidovej vrstvy pleti. To im umožňuje dostať sa do jej hlbších vrstiev a podporiť jej výživu „zvnútra“.

Riasy v kozmetike – aké majú vlastnosti?

Hlavnou zložkou rias je voda. Tvorí 75 až 90% ich hmotnosti. Okrem vody riasy obsahujú:
  • stopové prvky, ako je zinok, bróm, horčík, jód, meď, mangán a železo;
  • polysacharidy, vrátane kyseliny hyalurónovej - pomáhajú hydratovať pleť;
  • aminokyseliny, napr. glykoproteíny - pomáhajú pri hojení rán a regenerácii pleti;
  • vitamíny A, B, C a E – podporujú udržanie zdravej pleti; l  polyfenoly – sú antioxidanty a podporujú okrem iného redukciu účinkov fotostarnutia, l  monosacharidy – pomáhajú hydratovať a chrániť pleť. Pomáhajú stimulovať mikrocirkuláciu lymfy a krvi;
  • farbivá - podporujú fotoprotektívne, antiradikálové a anti-aging aktivity;
  • lipidy, napr. nenasýtené mastné kyseliny - pomáhajú vytvárať ochrannú vrstvu na povrchu epidermis a chránia ju pred stratou vody.
Vďaka týmto aktívnym zložkám riasy podporujú regeneráciu a výživu epidermis, pomáhajú napínať a rozjasňovať pleť a podporujú boj s jazvami, baktériami a vírusmi.

Riasy na pleť a vlasy - aké produkty sú k dispozícii?

Naša ponuka zahŕňa kozmetiku s riasami pre každodennú starostlivosť o vlasy a pleť mnohých známych značiek, ako napr. Apis, Bielenda Professional, Nacomi, Sensum Mare, Ordinary, Veoli Botanica a Yoskine. Ide o krémy, séra, tonika, peelingy, kondicionéry, masky, šampóny a mnoho ďalších.   Zistite, čo sme pripravili a obohaťte svoju kozmetičku o produkty s riasami.
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýze návštevnosti súbory Cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Súhlasím
pixel