EKOLOGICKÝ INTERNETOVÝ OBCHOD

Vaše zásielky balíme výhradne do materiálov šetrných k životnému prostrediu. Snažíme sa, aby každá zásielka vyzerala výnimočne a obsah bol počas prepravy dostatočne chránený.

Sme si vedomí, že ochrana životného prostredia je nesmierne dôležitá. Preto sa každý deň pýtame sami seba: Čo môžeme urobiť pre to, aby bola cosibella.sk ešte ekologickejšia? Doposiaľ sa nám podarilo zaviesť:

Kompletne ekologická a biologicky rozložiteľná výplň - prestali sme používať bublinkovú fóliu, ktorú sme nahradili šedým papierom a skropakom. Skropak je výplňový materiál šetrný k životnému prostrediu, vyrobený výhradne z rastlinných surovín, ktorý zabezpečuje ochranu krehkých zásielok. Skropak je úplne kompostovateľný a proces likvidácie tohoto materiálu nespôsobuje znečistenie životného prostredia. Rozpúšťa sa vo vode. Zo spotreby 100 metrov štvorcových bublinkovej fólie za mesiac sme klesli na nulu!

Ekologická ochrana - na lepenie balíkov nepoužívame klasickú lepiacu pásku, ale pásku zo šedého papieru. Papierové baliace pásky sú vyrobené zo 100% recyklovaného kraftového papieru a kaučukového lepidla Solvent. Tieto pásky sú ekologické a ľahko recyklovateľné, ideálne pre ochranu zásielok. Zo spotreby 500 metrov klasickej lepiacej pásky za mesiac sme klesli na nulu!

Kartónové krabice - krabice sú vyrobené z odolnej, ​​vysoko kvalitnej trojvrstvovej šedej lepenky – vlna B, 400 g. Krabice majú rôzne veľkosti, ktoré prispôsobujeme veľkosti Vašej objednávky.

Tlačíme na ekologický papier-Lettura. Lettura je ekologický produkt vyrobený ze 100% recyklovaného papieru. Má prírodný béžový odtieň. Kancelársky papier Lettura potvrdzuje svoju kvalitu mnohými certifikátmi: Blauer Engel, FSG Recycled, TUV ISO 50001, ISO 14001, ISO 9001, FSC.

pixel