Blog

Skintra - účinná starostlivosť o zmiešanú pleť

Zmiešaná pleť nie je len o nadmernej produkcii kožného mazu. Zmiešaná pokožka má často problémy s pupienkami, tendenciu k tvorbe čiernych bodiek a môže byť v niektorých oblastiach suchá a dehydratovaná. Takáto pokožka niekedy vyžaduje inú starostlivosť v oblasti T-zóny a inú mimo nej. Ako rozpoznať zmiešanú pleť a ako sa o ňu starať? Čo robiť, aby bola starostlivosť cenovo dostupná a efektívna? Zistite, čo robiť, aby bola starostlivosť o pleť potešením!

Vplyv stravy na kvalitu pokožky

V dnešnej dobe sa čoraz častejšie hovorí o najrôznejších diétach. Pozeráme sa na naše telo z holistického hľadiska, čo je veľmi správne. Naše telo sa totiž neskladá zo samostatných častí, ale zo vzájomne fungujúcej sústavy. Z tohto dôvodu je veľmi dôležitým aspektom strava, ktorú telu poskytujeme.

Ako správne skladovať kozmetické prípravky?

Pomerne málo ľudí sa zaoberá spôsobom, akým je potrebné uchovávať kozmetické produkty. Z tohoto dôvodu sa občas stáva, že používame produkty, ktoré už neplnia funkciu, pre ktorú boli vyvinuté. Dnes sa spoločne pozrieme na zopár spôsobov, vďaka ktorým naše produkty vydržia dlhšiu dobu kvalitné.

Ochrana pokožky pred slnkom

Slnko má blahodárny účinok na naše telo - predovšetkým syntetizuje vitamín D, ktorý reguluje rovnováhu fosfátov a vápnika, taktiež je dôležité pre správne fungovanie celého tela.

Ako rozpoznať typ pleti?

Ako spoznáme svoj typ pleti? Túto otázku si kladieme často. Počas konzultácií často počúvame, že máme s veľkou pravdepodobnosťou zmiešanú pleť. Prečo "asi"? Po tomto blogovom príspevku budete môcť jasne určiť, či je Vaša pokožka suchá, zmiešaná, normálna alebo mastná a k čomu je náchylná.
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýze návštevnosti súbory Cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Súhlasím
pixel