Styling kučeravých vlasov – účinné metódy


Tento text prečítate za 7 minút.

Dwuetapowe oczyszczanie twarzy - poznaj najlepszy sposób na demakijaż

Dwuetapowe oczyszczanie twarzy - poznaj najlepszy sposób na demakijaż małe

Ak ste majiteľkou kučeravých vlasov, určite viete, že úprava vĺn a kučier je rovnako dôležitá ako samotná starostlivosť o ne. Voľba správnej metódy na úpravu kučeravých vlasov môže mať veľký vplyv na každodenný vzhľad účesu. Prezradíme Vám pár tipov, ktoré Vám pomôžu vybrať tie najlepšie produkty pre styling Vašich jedinečných a krásnych kučeravých vlasov.

Ako sušiť kučeravé vlasy, aby ste zvýraznili tvar vĺn?

Sušenie kučeravých vlasov je rovnako náročná disciplína ako samotná starostlivosť. Ale nebojte sa – existuje pár trikov, ktoré nielen, že celý proces uľahčia, ale navyše, podporia aj výsledný efekt.

Hlavná zásada: v prípade vlnitých vlasov po umytí obmedzte sušenie na „plné obrátky“. Vysoké teploty a sila prúdenia vzduchu môžu spôsobiť, že Vaše vlny budú vyzerať neupravene a rozlietane a postupne sa začnú krepovatieť. Na kučeravé vlasy funguje šetrné zaobchádzanie, preto ich sušte na nízkom stupni, aby ste ich zbytočne nepoškodili a zachovali ich prirodzené zvlnenie.

Ak máte viac času, najlepším spôsobom na sušenie kučeravých vlasov je nechať ich prirodzene uschnúť. Jednoduchá, neinvazívna metóda, ktorá je vo výsledku najefektívnejšia. Tento spôsob pomáha zachovať prirodzený tvar vĺn a zároveň minimalizuje riziko poškodenia spôsobeného teplým vzduchom z fénu. Z umytých vlasov jemne vytlačte prebytočnú vodu, naneste obľúbený balzam alebo bezoplachový kondicionér a nechajte vlasy prirodzene uschnúť.

Za pozornosť stojí aj plopping metóda, ktorá spočíva v sušení vlasov v turbane z bavlneného materiálu alebo uteráka z mikrovlákna (klasický froté uterák nepoužívajte). Vlasy na niekoľko minút zamotajte do turbanu a potom nechajte voľne uschnúť. Tzv. PLOP pomáha definovať tvar vĺn.

Pokiaľ Vás tlačí čas a ste nútení použiť fén, skúste to s difuzérom. Tento nadstavec, ktorý sa nasadzuje na fén rozdeľuje prúd vzduchu, vďaka čomu zvýrazní tvar vĺn a zabráni tomu, aby Vaše vlasy vyzerali ako slama. Používajte ho v kombinácii s nízkym stupňom teploty a minimálnym prúdením vzduchu. Vlasy sušte v predklone, odspodu smerom nahor. Vlasy na ňom akoby jemne pozdvihujte – vďaka tomu dosiahnete krásne vlny.

Ako a čím česať kučeravé vlasy?

Rozčesávanie zvlnených vlasov je tak povediac výzvou a pokiaľ to nerobíte správne, ľahko Vás môže pohľad do zrkadla vydesiť. :-D Našťastie, existuje zopár pravidiel a ak ich budete dodržiavať, styling vlasov si nielen uľahčíte, ale celkovo bude samotné rozčesávanie či vytváranie účesu menej stresujúci zážitok.

Na čo treba pamätať? Vlnité a kučeravé vlasy rozčesávajte ešte mokré alebo vlhké. Vďaka tomu zabránite vzniku poškodenia v štruktúre vlasu a predídete krepovateniu. Najlepším riešením je vlasy rozčesať ešte v sprche – naneste kondicionér a vlasy rozčešte prstami. Môžete tiež vyskúšať Bowl method alebo metódu s použitím misky.

Pokiaľ preferujete klasický spôsob česania vlasov, zvoľte hrebeň s riedkymi zubami. Tento pomocník bude k Vašim vlnám šetrnejší a pomôže predísť mechanickému poškodeniu. Vhodná bude aj kefa pre kučeravé vlasy. Nepoužívajte však kefy s tenkými štetinami posadenými blízko pri sebe – pre vlnité a kučeravé vlasy sú príliš agresívne a môžu spôsobovať krepovatenie. Opäť zvoľte radšej kefu so silnými štetinami rozostavanými ďaleko od seba. Najčastejšie sú tieto doplnky vyrobené z dreva alebo z bambusu, čo minimalizuje krepovatenie vlasov.

Akonáhle si zvolíte jednu z metód, vlasy rozčesávajte vždy od končekov a postupujte smerom nahor, ku korienkom. Vďaka tomu zabránite vzniku nežiaducich zakudlených uzlíkov. Nezabudnite – tento krok je skvelou príležitosťou pre aplikáciu Vášho obľúbeného oleja alebo séra, ktoré dodatočne hydratujú a dodajú Vašim vlnitým vlasom lesk.

Špeciálne stylingové prípravky pre kučeravé vlasy – aké používať?

Výber vhodných produktov je najdôležitejším krokom v prípade stylingu, ale aj v samotnej starostlivosti o kučeravé a vlnité vlasy. Kvalita a typ použitých prípravkov rozhoduje o tom, ako bude výsledný efekt vyzerať. Pripravili sme pre Vás zoznam prípravkov, ktoré sa môžu hodiť:

Stylingové krémy – prípravky pre zvýraznenie kučier

KKrém pre úpravu kučeravých vlasov je nezastupiteľný pomocník pre tých z Vás, ktorí túžite po krásnych a výrazných kučerách. Vďaka týmto prípravkom budú kučery a vlny Vašich vlasov presne definované a to bez ohľadu na to, či ste majiteľkou prirodzene kučeravých vlasov alebo chcete len mierne zvlnené vlny zvýrazniť a podporiť ich kučeravosť.

Používanie stylingového krému a jeho výhody:
 • fixácia účesu - krém zaisťuje dlhotrvajúci efekt. Vďaka tomu sa nemusíte báť, že Vaše vlnité vlasy budú po pár hodinách opäť rovné. Stylingové krémy zafixujú účes na celý deň.
 • výživa a hydratácia - krémy má pozitívny vplyv na stav Vašich vlasov. Zloženie býva obohatené o vyživujúce a hydratačné zložky, ktoré posilňujú a regenerujú vlasy.
 • ochrana pred vonkajšími vplyvmi - kučeravé vlasy sú vystavené účinkom vonkajších vplyvov, ktoré môžu negatívne ovplyvňovať celkový stav vlasov. Stylingové krémy navyše chránia pred vysokými teplotami, UV žiarením alebo znečistením.

Ako stylingové krémy používať?

Ak chcete dosiahnuť čo najlepšie výsledky, dodržujte niekoľko základných krokov a prípravok používajte nasledovne:
 1. malé množstvo krému naneste do dlaní
 2. rovnomerne rozotrite na vlhké vlasy (najmä do dĺžok vlasov a na končeky)
 3. vlasy jemne premačkajte do požadovaného tvaru
 4. nechajte voľne uschnúť alebo, pre urýchlenie celého procesu, vysušte difuzérom

Styling zvlnených vlasov pomocou gélu

Stylingový gél je svätým grálom v starostlivosti o kučeravé a vlnité vlasy. Vďaka jeho účinkom máte svoj účes pod kontrolou po celý deň. Čo získate zaradením gélu do Vašej každodennej starostlivosti o kučeravé vlasy?
 • presne definované vlny - gél obaľuje vlasy, dodáva im požadovanú štruktúru a tvar. Nemusíte sa báť, že vlny budú nevýrazné či beztvaré.
 • vlasy pod kontrolou a dlhotrvajúci efekt - Váš účes vydrží dlhé hodiny a ochránite ho pred vonkajšími vplyvmi. Gél Vás nesklame - doprajte Vašim vlasom krásny vzhľad po celý deň.
 • pružné vlasy a prirodzený vzhľad - po použití gélu budú Vaše vlny pôsobiť prirodzene. Gél nezlepuje – naopak dodá Vašim vlasom pružnosť, čo uľahčí ich styling.

Ako používať gél v prípade kučeravých vlasov?

Pre získanie krásneho účesu pomocou gélu, postupujte nasledovne:
 1. malé množstvo gélu (vystačí veľkosť hrášku) naneste do dlaní
 2. rovnomerne rozotrite na mokré alebo vlhké vlasy (najmä na končeky)
 3. jemne premačkajte v dlaniach až do získania požadovaného tvaru
 4. vlasy nechajte prirodzene uschnúť alebo vysušte fénom (s difuzérom!). Vďaka tomu proces schnutia urýchlite.

Pena pre styling kučeravých vlasov

Styling vlnitých vlasov nemusí byť veda! Peny sú nezastupiteľným produktom, pretože krásne zvýrazňujú a definujú tvar vĺn a ich použitie je veľmi jednoduché. Vďaka nim získajú Vaše vlny krásny tvar, budú pružné a vydržia po celý deň. V porovnaní so stylingovými krémami a gélmi sú peny ľahšie a na vlasoch menej znateľné – vlny preto zvýrazňujú o niečo jemnejšie. Pena navyše dodá Vašim vlasom objem (a to už od korienkov).

Ako používať penu (tužidlo) na vlnité vlasy?

Tu je zopár pravidiel, ako upravovať kučeravé vlasy pomocou peny, aby ste dosiahli tie najlepšie výsledky:
 1. pred použitím pretrepte. Malé množstvo peny naneste do dlaní (s množstvom to nepreháňajte, aby ste vlasy príliš nezaťažili).
 2. rovnomerne naneste do celých dĺžok ešte vlhkých vlasov
 3. jemne premačkajte, aby pena dobre prenikla do vlasov a dodala im požadovaný tvar
 4. vysušte fénom s difuzérom alebo nechajte voľne uschnúť

Úprava vlasov nie je všetko

Styling zvlnených a kučeravých vlasov je umenie, ktoré si vyžaduje vedomú starostlivosť – nebojte sa experimentovať, objavovať tie najlepšie metódy či vhodné prípravky a staňte sa pravou "curly girl"! Nezabúdajte, že každé vlasy sú iné, preto buďte trpezliví a vyskúšajte najrôznejšie stylingové techniky a doprajte si krásne tvarované vlny!

Nezabúdajte samozrejme tiež na to, že styling je iba kvapkou v kučeravom mori, ako zachovať Vaše vlasy v tej najlepšej forme. Vedomá starostlivosť o vlnité vlasy, vhodné prípravky, vlasové olejovanie a pravidelné umývanie – všetky tieto kroky sú súčasťou holistického prístupu v starostlivosti o kučeravé vlasy a sú najlepšou stratégiou, ako získať a zafixovať dokonalý tvar vĺn.

Ak Vás táto téma zaujíma a chcete vedieť ešte viac, napíšte nám na náš e-mail: obchod@cosibella.sk A v prípade akýchkoľvek ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať aj na našom instagrame, facebooku alebo telefónnom čísle +421 233 221 070.

Zobraziť viac záznamov z August  2023
pixel