SPF krém na každý deň: 5 krémov s SPF, ktoré sa oplatí vyskúšať


Tento text prečítate za 4 minúty

SPF krém na každý deň: 5 krémov s SPF, ktoré sa oplatí vyskúšať

SPF krém na každý deň: 5 krémov s SPF, ktoré sa oplatí vyskúšať

SPF krém je nevyhnutným krokom v každodennej starostlivosti o pleť, ak chcete Vašu pokožku chrániť pred UV žiarením. Prečo je potrebná ochrana pokožky pred škodlivými účinkami UV žiarenia?

Ochrana pred UV žiarením

Krem koloryzujący, z SPF czy krem BB - jaka jest różnica?
UV žiarenie je jedným z hlavných faktorov, ktoré urýchľujú proces starnutia pokožky. Aj keď nie ste na pláži alebo nie je horúci letný deň, slnko stále vyžaruje UV žiarenie, ktoré sa dostane až do Vašej pokožky. SPF krém chráni pokožku pred spálením, starnutím a poskytuje veľmi účinnú ochranu pred slnkom!

Na čo si dať pozor pri výbere SPF krému?

Dobrý SPF krém na každodenné použitie by mal spĺňať niekoľko dôležitých kritérií:
  • Široké spektrum ochrany pred slnkom (Broad Spectrum): Krém by mal poskytovať ochranu pred UVA žiarením, ktoré urýchľuje proces starnutia pokožky, ako aj UVB, ktoré je zodpovedné za spálenie pokožky.
  • Vysoký SPF faktor : Denne sa odporúča používať ochranný krém aspoň SPF 30. Treba si však uvedomiť, že ani najlepší SPF krém neblokuje 100% UV žiarenia, preto je dôležité používať aj iné formy ochrany pred slnkom, napríklad slnečné okuliare, klobúky a oblečenie.
  • Živiny: Dobrý SPF krém by mal obsahovať aj zložky, ktoré pokožku vyživujú, sú to napríklad antioxidanty, vitamíny a hydratačné zložky.
  • Prispôsobenie typu pleti: V prípade, že máte citlivú pokožku, vyberte si SPF krém, ktorý je určený špeciálne pre tento typ pleti. Ľudia, ktorí majú mastný typ pleti, by mali voliť krémy s ľahkou konzistenciou a suchej pokožke bude vyhovovať aj bohatá krémová konzistencia.
  • Pohodlie: Na záver, krém by mal byť pre Vás príjemný. Ak nemáte radi pocit lepkavého krému na tvári, hľadajte ľahké formuly, ktoré sa rýchlo vstrebávajú.
Nezabudnite, že najdôležitejšie je SPF krém pravidelne používať. Ani ten najlepší produkt Vám nepomôže, ak bude len tak ležať na poličke.

Najlepšie SPF krémy na každý deň

SkinTra - Rich Coat SPF50+/PA++++ IR, Blue Light - Antioxidačný širokospektrálny krém s SPF

SkinTra - Rich Coat SPF50+/PA++++ IR, Blue Light - Antioxidačný širokospektrálny krém s SPF

Novinka od našej značky - SkinTra! Netajím, že som už v živote testovala veľa SPF krémov a mám svojich favoritov, preto som nebola pripravená na WOW efekt, no WOW efekt prišiel a prekonal moje očakávania. Len po pár dňoch testovania sa dostal do mojej TOP 3 a vzala som si ho so sebou dokonca aj na dovolenku! To je predsa ten najlepší test :) Tento SPF krém od SkinTry zvládol test skvele a chránil moju pleť pri ťažkých slnečných podmienkach. Používala som ho v meste a aj na pláži. Myslím si, že je to jeden z najlepších SPF krémov na každý deň! Čo je dôležité, obsahuje filtre so širokým spektrom ochrany proti UVA a UVB. V zložení je navyše aj vitamín C, účinný antioxidant, ktorý obsahuje ochranné zložky. Krém má ľahkú konzistenciu, nezanecháva biely film, dobre sa rozotiera a má saténový finish. Vyzbrojte sa vysokou protislnečnou ochranou a poriadnou dávkou antioxidácie. Vyskúšajte a nebudete ľutovať!Numbuzin - Pure Glass Clean Tone Up SPF50+ PA++++ - Tónovací krém s vysokým stupňom SPF ochrany

Numbuzin - Pure Glass Clean Tone Up SPF50+ PA++++ - Tónovací krém s vysokým stupňom SPF ochrany

Poznáte trend "glass skin"? Prírodzene rozžiarená pokožka je najlepším dovolenkovým trendom :) S týmto SPF krémom nepotrebujete make-up. Jemne vyrovnáva tón pleti, kryje nedokonalosti a poskytuje pocit hydratácie. Obsahuje zmiešané filtre (kombinované chemické a fyzikálne filtre), vysoký SPF faktor, vďaka čomu poskytuje účinnú ochranu pred UV žiarením, niacínamid, ktorý poteší mastnú a zmiešanú pokožku a kyselinu hyalurónovú, vďaka čomu pôsobí ako ľahký hydratačný krém. Výborne sa osvedčí v každodennej starostlivosti o pleť!Beauty of Joseon - Relief Sun Rice Probiotics - SPF50+/PA++++ - Ryžový pleťový krém s SPF

Beauty of Joseon - Relief Sun Rice Probiotics - SPF50+/PA++++ - Ryžový pleťový krém s SPF

Tento SPF krém si rýchlo podmanil srdcia mnohých zákazníkov Cosibelly. Niet sa čomu čudovať, je skvelý! Ľahký, nezanecháva mastný film, rýchlo sa vstrebáva a nezanecháva biely film. Má gélovú konzistenciu, vďaka ktorej sa skvele osvedčí, ak máte mastnú a zmiešanú pleť! Moja pleť je zmiešaná až suchá, preto som najskôr použila hydratačné sérum. Tento SPF krém obsahuje chemické filtre, ktoré pokožku účinne chránia pred škodlivým UV žiarením. Okrem filtrov obsahuje extrakt z ryže, ktorý pôsobí antioxidačne, a tiež bio ferment mliečnych baktérií, ktorý hydratuje pokožku a chráni pred tvorbou akné. Jedným slovom - funguje každý deň pre všetky typy pleti!Paula's Choice - Resist - Youth-Extending Daily Hydrating Fluid SPF 50 - Hydratačná emulzia s ochranným faktorom SPF 50

Paula's Choice - Resist - Youth-Extending Daily Hydrating Fluid SPF 50 - Hydratačná emulzia s ochranným faktorom SPF 50

Ľahká emulzia od Paula's Choice! Ide o skvelý produkt pre dennú starostlivosť. Má tekutú konzistenciu, vďaka čomu sa veľmi dobre rozotiera a rýchlo vstrebáva. Obsahuje chemické filtre, vďaka ktorým nebieli a nezanecháva mastný film ale iba zamatový finish. Zaujímavý je tým, že obsahuje množstvo rastlinných extraktov, ktoré sú prírodnými zdrojmi antioxidantov, ktoré podporujú ochranu pred slnkom a spomaľujú proces starnutia (samozrejme v kombinácii s SPF). Má samozrejme SPF 50, takže Vašej pleti poskytuje vysokú slnečnú ochranu.Isntree - Hyaluronic Acid Natural Sun Cream SPF50+/PA++++ - Krém s minerálnym UV filtrom

Isntree - Hyaluronic Acid Natural Sun Cream SPF50+/PA++++ - Krém s minerálnym UV filtrom

Jediný z tejto skupiny, ktorý obsahuje minerálny filter ako ochranu proti slnečnému žiareniu. Krém je skvelou voľbou pre ľudí s citlivou pokožkou! Vďaka prítomnosti fyzikálnych filtrov sa pleť mierne rozžiari, nepovedala by som, že je biela - rozhodne nie je tak bledá ako pri chemických filtroch, ale krásne prejasnená. Napriek tomu s pleťou splynie, je ľahký a perfektne na ňom drží make-up. Chráni pokožku, je skvelý na opaľovanie a okrem toho obsahuje aj ďalšie aktívne zložky: niacínamid, ktorý reguluje sekréciu kožného mazu, adenozín, ktorý sa stará o elasticitu pokožky a hydratačný hyaluronát sodný! Ak z nejakého dôvodu nemôžete alebo nechcete používať krém s chemickými filtrami, vyberte si minerálne filtre a SPF krém od Isntree!A v prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať aj na našom instagrame, facebooku alebo telefónnom čísle
+421 233 221 070.Zobraziť viac záznamov z Júl  2023
pixel